Tříbodový naviják

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peter769
Příspěvky: 366
Registrován: úte zář 29, 2009 6:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tříbodový naviják

#196 Nový příspěvek od peter769 »

Igland 3201 verzus Krpan 35E ? Igland je o hodne drahší chcel by som vedieť či zodpovedá tomu aj kvalita?Alebo navijak Tajfun 35A :tajfun a krpan nie je to totožne či su to len ine farby jeden závod vyraba pre dve firmy:Mate niekto skusenosti?Igland je o dosť ľahší ale aj vyrazne drahši.Ja neviem.

KRPAN 35E http://www.wilde.sk/sk/tazba-dereva/307 ... n-35e.html cena 1300 € + lano je v cene

Tajfun 35A http://www.4forest.cz/produkty/navijky/navijak-35a/ cena 1300 € bez lana

Igland3201 http://www.igland.cz/ig3201.htm cena 2.178,-€ + lano 176,-€ + diaľkové ovládanie aj spolu s ELH ovládaním cena: 2.074,-
:'(

Zetor 62
Příspěvky: 933
Registrován: pát lis 14, 2008 9:36 pm
Bydliště: Čechy

Re: Tříbodový naviják

#197 Nový příspěvek od Zetor 62 »

Ahoj Peter. S navijákem Igland kupuješ kvalitu na hony vzdálenou od Jugošů Krpan a Tajfun ! Koukni se na weby typu Gebrauchtmaschinen, nebo mascus, kolik se jich tam nabízí, za jaké ceny a jak staré jsou. Němec i Rakušák rychle odhalili tyhle narychlo ušité plechy ze zemí kde ještě v pondělí tahali dříví krávy. Taky je spousta Německých prodejců co jeden, nebo druhý kupují bez označení a prodávají po přestříkání jako "svůj" výrobek. Jistě, ty levné jen jako hobby, ale i ty levné jdou k nám jako profi. Na pár kubíků ročně ti jistě postačí, ale živit bych se nechtěl ani s jedním a platit za Jugoše 100 tisíc a víc za skutečnou profi řadu taky nechci.

Uživatelský avatar
peter769
Příspěvky: 366
Registrován: úte zář 29, 2009 6:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tříbodový naviják

#198 Nový příspěvek od peter769 »

8) :friends: To si ma potešil že aspon niekde je niečo kvalitne aj keď za vyšiu cenu nie vždy to je pravidlo.Má ešte niekto názor skúsenosť z Iglandom 3201 alebo Igland 3001 zo zapadkou?

Zetor 62
Příspěvky: 933
Registrován: pát lis 14, 2008 9:36 pm
Bydliště: Čechy

Re: Tříbodový naviják

#199 Nový příspěvek od Zetor 62 »

Osobně jsem příznivcem západky. Dělám dost rizikovek a ta prostě dokud neuletí, tak drrrrží.

Uživatelský avatar
peter769
Příspěvky: 366
Registrován: úte zář 29, 2009 6:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tříbodový naviják

#200 Nový příspěvek od peter769 »

ZApadka tiez sa mi paci akurat jedno ak je navyjak vryty v zemi a kmen sa sekne o koren a neda sa cuvnut aby si odistil zapadku a uvolnil lano:Stava sa to v praxi často či vždy sa nejak da z toho von? Nejaka finta?

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Tříbodový naviják

#201 Nový příspěvek od peny »

zaradit spiatocku, kardan sa toci opacne a povoli ti lano, odistis zapadku :)

Uživatelský avatar
cartmanxv
Příspěvky: 535
Registrován: úte lis 06, 2007 7:59 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Tříbodový naviják

#202 Nový příspěvek od cartmanxv »

To mi připadá jako nesmysl, nemůžu přeci točit opačně bubnem proti zajištěné západce :-/
Tak dlouho jsem si stavěl malotraktory, až jsem si koupil Zetor.....
Zetor 5718

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříbodový naviják

#203 Nový příspěvek od brigadnik »

Když se jí podaří takhle odjistit, tak už asi nepujde znovu zajistit co?:)

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Tříbodový naviják

#204 Nový příspěvek od peny »

az teraz som si uvedomil aku koninu som napisal :( , jasneze sa tak da iba raz odistit,
musis trosku lana navinut aby si ju uvolnil :friends:

Zetor 62
Příspěvky: 933
Registrován: pát lis 14, 2008 9:36 pm
Bydliště: Čechy

Re: Tříbodový naviják

#205 Nový příspěvek od Zetor 62 »

Přešel jsem si tu všechny poslední příspěvky a docela se příjemně pobavil :D . Nevím jak vy chlapci, ale já se vždy dívám na to co tahám, on i takový 0,2 kubíku "klacík", celkem dost bolí na kebuli ! To je první věc. Druhá je ohledně odjišťování. Dřevo vždy dotáhnu na těsno k štítu navijáku a na skládce ho musím nějak odjistit. Takže mírně navíjím a vždy západka odskočí, ono to je dáno totiž zuby na rohatce a i "pružností" lana. Jinak pokud už dojde k zaseknutí dřeva např. za pařezem, máme na to jistý nástroj, říká se mu pajsr ! A ohledně toho "opačného" otáčení kardanky, na to autor přišel jak ? :shock:

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Tříbodový naviják

#206 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Taky bych se chtěl zeptat,jak je to myšleno s tou zpátečkou :-/
ZETOR 5211

Zetor 62
Příspěvky: 933
Registrován: pát lis 14, 2008 9:36 pm
Bydliště: Čechy

Re: Tříbodový naviják

#207 Nový příspěvek od Zetor 62 »

No víš ony ty různé "domamonty" jsou taky různě poskládané a pak se není co divit když navíjejí jen přes rychlost a vývoďák také točí kam jde kvalt. I když občas použiju tahání přes kvalt, tak že by se vývoďák točil opačně jsem si za těch pár týdnů co v lese dělám nevšiml. Je to asi tak, že couvnutím i do zaříznutého štítu, se lano přeci jen malinko povolí a pak není problém povolit západku.

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Tříbodový naviják

#208 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Je jasné že třeba u TK se vývoďák otáčí na zpátečku,ale u velkého traktoru tomu tak není.Já mám iglanda a zatím se mi nepodařilo zaseknout západku tak aby nešla povolit.A jsem sním spokojenej.
ZETOR 5211

Zetor 62
Příspěvky: 933
Registrován: pát lis 14, 2008 9:36 pm
Bydliště: Čechy

Re: Tříbodový naviják

#209 Nový příspěvek od Zetor 62 »

No jo, s mouchama jsem v lese ještě nedělal a to tu práci dělám nějaký pátek. :smich:

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Tříbodový naviják

#210 Nový příspěvek od Codza »

Nevím co myslíš tím velkým traktorem,ale když u zetoru točíš vývoďákem přes kvalty a zařadíš zpátečku točí se kardan opačně.
Je jasné že takto západku na navijáku nejde povolit.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“