Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
picus16
Příspěvky: 183
Registrován: ned kvě 24, 2009 8:38 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#31 Nový příspěvek od picus16 »

asi nějak tak,chce to trochu laborovat

Obrázek

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#32 Nový příspěvek od aktonda »

Ahoj.
Pustil jsem se do úpravy rámu a celkové úpravy.Hlavní řezací kotouč jsem dal na kraj a hřídele na opačnou stanu a připravené kolečko k budoucímu pohonu podavače. Ale chci se ještě pokusit o upravit úhel řezání klacku a případně dát vyrobit jiné nože .Díval sem se na video profi stojů a bez podavače to to klacky vtahuje samo.Jak tady bylo řečeno problém vtahování klacků je v úhlech nože a přesné nastavení klacku a kotouče.Motor jsem dal pod rám a to 3 kw. pokusím se poslat fotky.

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#33 Nový příspěvek od aktonda »


aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#34 Nový příspěvek od aktonda »

Ahoj.
Po velkých úpravách jsem dnes zkoušel štěpkovač . Silněší 3 Kw elektro motor se osvědčil ale budu muset vyměnit řemenice 3x13 za 4x17 .upravil jsem vkládání pro klacek a zjistil jsem , že každou chvilku to bere v jiném místě.A tak dám vyrobit nože nové.

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#35 Nový příspěvek od aktonda »

Ahoj.
Po všech úpravách.(zatím bez nuceného podávání) jsem dal vyrobit nože nové. Tak čekám až budou. zatím to jde spíše k horšímu.

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#36 Nový příspěvek od aktonda »

Pozdravuji všechny které zajímá toto téma. Od posledního příspěvku jsem docela pokročil .Musel jsem rozšířit a upravit rám, hřídel z níž bude pohon podavače .Dal jsem silnější el. motor. Válce a podavač jsou hotové. Zbývá namontovat hřídele pro pohon. Díly mám téměř všechny. Jenom mít čas .Jak to bude možné pošlu foto.

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#37 Nový příspěvek od aktonda »

Zdravím všechny
Se štěpkovačem nejsem úplně spokojený protože jak se po asi 3,měsících nože otupily tk uš to tak nebralo. ( na pohed to není moc znát) Tak

jsem se rozhodl přece jenom usazení nožů předělat. Znamená to buben vydělat a díry zadělat a vyfrézovat je o 90 .st. na jiném místě a nebo kotoučvyměnit . Jináč to ze začátku bralo nádherně mám to natočené na videu.Šťěpky míchám s ulím a topím v automatickém kotly.Až budu dále tak se zase ozvu.
aktonda píše: pát čer 26, 2020 6:28 am omlouvám se ale fotky se mi nedaří vložit. Budu na tom pracovat.

Uživatelský avatar
Franta67
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 28, 2022 7:50 pm
Bydliště: Č. Těšín

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#38 Nový příspěvek od Franta67 »

No já mám teprve takový prototyp. Zatím dost hard core :) ale klacky mi to do mašiny přímo rve. Můžeš se kouknou zde:
https://youtu.be/IYndmLXgGE8

Ale ze tvých fotek nevím přesně, na jakém principu ti drtič funguje.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“