Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
osel
Příspěvky: 344
Registrován: stř led 27, 2010 12:28 pm

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#16 Nový příspěvek od osel »

Chybí ti tam podavaci válce.

amt
Příspěvky: 11
Registrován: stř pro 05, 2018 7:31 pm
Bydliště: Brněnec

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#17 Nový příspěvek od amt »

Tyto Drtiče štěpků by měli pracovat i bez podávacích válců.S podávacíma válcema je to složitější a také dražší anebyl by to problém je vyobyt.problém je jak ty válce sladit s kotoučem aby pod. válce nedávali to moc a nebo málo.Mám dojem ,že tady s tím měl někdo problém.

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#18 Nový příspěvek od Irčan »

Napiš do gugla "shema diskového štěpkovače",nasype ti spóstu studijního materiálu.Ať se daří.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

osel
Příspěvky: 344
Registrován: stř led 27, 2010 12:28 pm

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#19 Nový příspěvek od osel »

Problém to není, podavači válce jsou většinou rychlejší než kudly, dřevo se prostě zastaví o disk a válce trochu proklouznou .

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#20 Nový příspěvek od aktonda »

Zdravím všechny.Tak Drtič štěpků jsem upravil a po zkouškách s elektromotorem jsem zkoušel .štěpky TO FOUKÁ výborně ,velikost štěpků je také výborná.Vyděl jsem dost videi z Ukrajiny nebo z Ruska a tam to jelo bez podávacích válců tak bezvadně ,jako s válci.Já tam musím klacky strkat.S traktorem jsem to po úpravách nezkoušel . Mohu tam nastavit větší otáčky a jestli to bude stejné tak bu vymýšlet podávání.

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#21 Nový příspěvek od aktonda »

ZDRAVÝM VŠECHNY.Se štěpkovačem sem pokročil o kus dál.Studoval jsem Bakalářské práce z Vysokých škol,ale pochopil jsem ,jak to má chodit .
Jde o to ,že štěpkovače se dělí na dva typy a to s nuceným podáváním a nebo gravitačním kde musí mít větev přesný úhel a není to jednoduché se
do toho strefit ,navíc já štěpkuji pouze suché větve. ALE I PŘES TO jsem toho udělal dost. Přes to jsem se pustil výroby podavače..

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#22 Nový příspěvek od aktonda »

omlouvám se ale fotky se mi nedaří vložit. Budu na tom pracovat.

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#23 Nový příspěvek od aktonda »


aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#24 Nový příspěvek od aktonda »

Obrázek

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#25 Nový příspěvek od aktonda »

Toto je štěpkovač po úpravě. Nové nože ,a vkládání z hora . samo to řeže málo protože to nemá přesné úhly. Ale větev (suchou) tlačím ručně
a dělá nádherné štěpky . Ale i tak vyvíjím podávací válce a řešil jsem který ze dvou typů použít .
1. nezávislý s pohonem hydraulickým
2, s pohonem od hlavní hřídele , zvolil sem tuto verzi.
výhoda této verze je může být použit i elektro motor a bude spojen s řezacím bubnem .To hlavní mám , ale jsem tak v polovině.

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#26 Nový příspěvek od aktonda »

Obrázek

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#27 Nový příspěvek od aktonda »

Ahoj.
Kdo sledujete toto téma tak víte ,že informací moc není.Ale dá se k nim přijít při zkouškách.Aby drtič aspoň trochu vtahoval , tak se musíte trefit do
absolutně přesného úhlu jsou to vlastně úhly dva.Ale přesto dělám posuv na klacky.Rám budu předělávat a to tak že řezací buben dám na kraj ,
hřídel přehodím na druhou stranu i se skříňkou, tím získám opačné otáčky,potřebné na posuv.Dám tam převodovku, aby jsem jednak mohl dát zpětný chod a buť zrychlit nebo zpomalit posuv.Tak se musím dát do shánění převodovky a nelepší GÁZ,ŽUK,OKTÁVKA .

picus16
Příspěvky: 183
Registrován: ned kvě 24, 2009 8:38 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#28 Nový příspěvek od picus16 »

měl jsem něco podobného ale s hydraulickým vkládáním,také to nechtělo brát tak jsem měnil úhel násypky a moc to nepomáhalo,nakonec jsem upravil uložení nožů a vtahovalo to materiál tak moc že to neudržely ani podávací válce a při silném materiálu to až zastavilo traktor.
Vytoč ty nože víc od osy bubnu a poleze to tam že to nestačíš kolikrát ani pustit

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#29 Nový příspěvek od aktonda »

AHOJ
Jsem rád že je tady pozitivní zpráva.Mohl by si mě zhruba nakreslit nebo povědět jestli spodek nožů nebo horní část nebo oba nože rovnoběžně mimo střed.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Rotační drtič štěpků za traktor a elektromotor

#30 Nový příspěvek od Fizz »

Souhlas, musí ti to "brát" nůž, já mam menší, nůž je pod uhlem vůči klacku cca 35st, a nechalo by se i trošku přidat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“