Zetor gallery

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
giovanny1971
Příspěvky: 140
Registrován: sob zář 17, 2016 3:16 pm
Bydliště: Vsetin

Zetor gallery

#1 Nový příspěvek od giovanny1971 »


Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Zetor gallery

#2 Nový příspěvek od pavolmakys »

Caute vsetci, vcera som sa sucastnil na exkurzii po zavede v Zetoru. Ze vraj to nerobia bezne, mi sme to museli trochu tiez pretlaciat. Zacali sme v Zetor galerii, potom obrobna odliatkov (motory, prevodovky, rozvodovky, hydraliky, konzoly naprav, atd... ), nasledne montaz prevodoviek a rozvodoviek, momtaz celeho hnacieho celku, potom sme detailne presli vyrobu kolies a hradeli, nasledne montaz motorov a nakoniec montaz celeho traktora.
Hlavne postrehy:
- sklamalo ma ze su traktory ktore fabriku ani nevidia (to su tie male, hortuss? ,....)
- seria major , cista skladacka, teda prevodovka+rozvodovka z Turecka (vyvinuta slovenskou firmou), kabina polsko, motor bud zetoracky alebo deutc, sklada sa to v zetore na linke. Inak konecne kabina, ktora ma kurenie aj na nohy, nie iba v streche
- seria proxima, fortera - takmer cela vyrobene v zetore, samozrejme nie na 100% percent (niektore casti alebo polotovari su uz predvyrobene inde)
- seria Krystal 160, az na motor tak zetoracky vyrobok. Videli sme aj prototyp uz so vzduchovymi brzdami vzadu, jednalo sa o overovaciu seriou. Podla slov sprevadzajuceho, brzdy uz nestihaju, preto idu do vzduchu, do vyssich rychlosti nepojdu lebo by boli nutne mat ABS (spominal ze nad 40 musi byt ABS ale to sa mi nejako nezda).

Ak chcete nieco vediet pytajte sa , ak budem vediet odpoviem, fotit bolo zakazane tak bohuzial sme to neriskovali, boli sme radi ze sme sa tam dostali.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor gallery

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

O tom povinnom ABS u novych strojov nad 40km/h som uz pocul davnejsie. Tyka sa to vsetkych vyrobcov traktorov. Preto sa vela vyrobcov snazi drzat len do tej 40tky rychlosti. Aj ked by konstrukcne traktor dal viac, ale proste ho blokuju (rychlostne priskrtia). Je to lacnejsie ako do kazdeho montovat systemy ABS.
pavolmakys: Nepytal si sa ze dokedy by ti vyrobili origo klasiku 7245 pripadne 7745ku? :smich: :smich: :smich:


Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor gallery

#5 Nový příspěvek od Matúš »

A čo si čakal? Choď do akejkoľvek fabriky na traktory a zistíš, že všade sa to len skladá. Nechápem, prečo to iba u Zetora každý rieši. Ja by som viac riešil to, že či to Zetor iba skladá alebo aj celé vyrába, tak ani jedno im moc nejde a stojí to za hovno.
Inak ABS už bežne mávajú aj vlečky. A pokiaľ sa nemýlim, tak napríklad Valtra montuje ABS do traktorov, ktoré idú len tých 40 km/h a nejako moc sa tým ani nechávali.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor gallery

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

To je v poriadku. Len to ABS bolo u vela strojov donedavna ako nadstandard vybava. Teraz to budu musiet povinne montovat ak budu chciet produkovat aj traktory (tahace) nad 40km/h. Je to zase niejaka EU smernica podporena USA.

Odpovědět

Zpět na „Kuriozity, zajímavosti, tisk ZETOR“