Dovoz a prihlasenie traktora z krajin mimo EU

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Dovoz a prihlasenie traktora z krajin mimo EU

#1 Nový příspěvek od jojo7011 »

Zdravim. Neviem ci som moj dotaz umiestnil do spravnej sekcie, ale mam zopar otazok.
Ako je to s dovozom a prihlazsenim traktora z krajin ktore niesu clenskymi statmi EU?

Ake dokumenty a administrtivne ukony su potrebne? Polplatky?
Na internete som sa dopatral, ze je treba:
- doklad o precleni a zaplateni DPH
- uznanie typového schválenia ES jednotlivo dovezeného vozidla alebo ( poplatok 100eur )
- schválenie jednotlivo dovezeného vozidla ( to je za ziadost naozaj poplatok 300eur ? ) :evil:

Mam zaujem kupit traktor Zetor 7245 r.v. 1988 dovezeny z Norska, je na Slovensku a je uz precleny.
Na co dat pozor. Co kontrolovat na traktore aby mi to po administrativnej stranke sedelo. Stitky, VIN a pod.

Za cenne rady vopred dakujem.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Dovoz a prihlasenie traktora z krajin mimo EU

#2 Nový příspěvek od jojof »

Nech Ti ho prihlasi ten čo ho doviezol a potom ho kup a mas pokoj. Nemusis chodit po uradoch.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Dovoz a prihlasenie traktora z krajin mimo EU

#3 Nový příspěvek od jojo7011 »

Odpoviem si sam. Na okresnom urade mi povedali, ze postup pri prihlaseni a vsetky ukony su totozne ako pri dovoze napr. osobneho auta z krajin EU. Jedine co je naviac pri dovoze z krajin nepatriacich do EU je to ze, musim predlozit doklad o precleni, pokial sa jedna o prihlasenie na fyzicku osobu nepodnikatela ( obcana ) a pokial sa jedna o prihlasenie na podnikatela, alebo firmu tak treba predlozit aj doklad o odvedeni DPH. To je vraj cele.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Dovoz a prihlasenie traktora z krajin mimo EU

#4 Nový příspěvek od peny »

ako pisal kolega , nech ti ho prihlasi ten kto ho doviezol, sam by som to neriesil, je s tym pomerne vela vybavovania

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Dovoz a prihlasenie traktora z krajin mimo EU

#5 Nový příspěvek od murár »

To platí ak je vozidlo vyrobené v EU! Neviem ako to má Zetor z VIN číslom keď je to r.v. 1988!
Známi si chcel doviezť Bielorusa pred piatimi rokmi ale nadával že sa to neoplatí kvôli nejakému dokladu- certifikátu. Nakoniec niekde kúpil papiere z havarovaného Bielorusa a až potom si doviezol z Ukrajiny ako na nd. Možno sa to už zmenilo.
Tak nech to vyjde! 8)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Dovoz a prihlasenie traktora z krajin mimo EU

#6 Nový příspěvek od rosch8 »

DPH zaplatis tak, ci tak. Ci si ponikatel, alebo fyzicka osoba. Rovno ti ju vyrubia colnici pri dovoze.

colny sadzobnik:
https://www.financnasprava.sk/sk/podnik ... menklatura

Traktor je v skupine 8701
7245 traktor by mohol byt: 87019310, co su traktory od 37kW do 75kW vykonu motora.

vid strana 619 v colom sazdobniku.
Na tuto polozku je clo 0, takze zaplatis len DPH.

Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: Dovoz a prihlasenie traktora z krajin mimo EU

#7 Nový příspěvek od gorannic »

Zdravím. Chcem kúpiť traktor Zetor dovezený z Nórska. Dotyčný slovák-predajca má nórsky technický a colné papiere. V nórskom technickom nie je žiadny záznam o tom, že bol traktor odhlásený ani nemá žiadne doklady o tom, že traktor je odhlásený v Nórsku. Je tam len dátum prihlásenia a uvedený majiteľ - Nór. Predajca mi povedal, že stačí preložiť nórsky technický do slovenčiny, dá mi colné papiere a môžem si traktor prihlásiť v SR. Treba ten doklad o odhlásení traktora v Nórsku ?

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Dovoz a prihlasenie traktora z krajin mimo EU

#8 Nový příspěvek od Veteranista! »

Nejlepší máš napsat na úřad kde budeš přihlašovat, ať ti řeknou co vše budeš potřebovat.
Záměrně píší napsat, ať to mas černé na bílém.
Moje zkušenost z ČR, v cizím TP se většinou nevyznají natož v Norském, tak odhlášení asi nebudou resit
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Odpovědět

Zpět na „Kuriozity, zajímavosti, tisk ZETOR“