Nove modely Zetor Utilix, Hortus

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#1 Nový příspěvek od mazhor »


Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#2 Nový příspěvek od Jozka »

Utilix bude asi do komunálnách služeb. Na Hortus jsem zvědavý, to by mohlo být zajímavé. Zítra začíná výstava Agrotechnica v Hannoveru, tak je tam třeba představí. Myslím, že mají představovat i nový design traktorů.

Uživatelský avatar
stana88
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 25, 2010 1:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#3 Nový příspěvek od stana88 »

Vždyť to sou traktory TYM jestli se nepletu akorát dali nápisy ZETOR :'(

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#4 Nový příspěvek od Milhauss »

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#5 Nový příspěvek od Jozka »

U Hortuse jsem čekal, že to bude skládačka z dílů různých výrobců, ale toto je ještě lepší :)
Dovozce TYM sídlí 10 minut pěšky od výroby Zetorů v Brně Líšni, tak chlapi domluvili spolupráci :)

Podobnost čistě náhodná? :)
http://www.tymce.cz/traktory-tym-t654-t754/

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#6 Nový příspěvek od jojo7011 »

Za komunistov sme od nich dovazali bambus a za kapitalistov traktory. Nejak sa to otocilo. Oni vyrabali licencne kovoobrabacie stroje TOS a mi si teraz od nich prebalujeme traktory TYM. Globalizacia

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#7 Nový příspěvek od honzauta »

Měl jsem u sebe prodejce Zetor a sám si položil otázku co je dnes Zetor v mém případu Major - motor Deutz, kabina polská, převodovky, nápravy Carraro, atd..
Roční produkce všech typů Zetorů cca do 5000 ks, taková Kubota pro ilustraci 150 000 ks, nové typy traktorů odjíždí z továrny neodzkoušené, mouchy se chytají u zákazníku za provozu.
Na férovku říkal - je to malý geniální traktor, ale záleží jak se podaří poskládat (lidský faktor), buď budete mít štěstí a vše bude v pohodě, nebo k Vám budeme první rok neustále jezdit.
Dorazil mě poslední otázkou, kde je zetor nejdražší - no přece v České republice. Nechápu cenovou politiku firmy, že se připravuje o domácí zákazníky. V případě Major HS Česká republika cena po slevě 850 tis., stejný traktor v Polsku 114 tis. PLN.

Je mi z toho smutno a ani sexistická reklama Zetoru Crystal to moc nezlepšila.

https://auto.idnes.cz/foto.aspx?r=autom ... dition.jpg

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#8 Nový příspěvek od mazhor »

Cinska vyroba v zasade nevadi. Mnoho renomovanych firem jak strojirenskych, tak automotive tam vyrabi. Jde o to, jak dobre si pohlidaji kvalitu. Bohuzel v tomhle zetoru uplne neverim. Preci jen jeho moznosti nejsou takovy jako treba u BMW. Na druhou stranu kdyby kvalita traktoru byla solidni a cena rozumna, tak proc ne?

Mimochodem nase obec intenzivne zvazuje koupi majora. Snad neprohloupime.

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#9 Nový příspěvek od sustodp »

mna by tiez zaujimala hlavne ta cena :)

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#10 Nový příspěvek od Jozka »

Na cenu jsem taky zvědavý. Nejlevnější Major je za 735 tis, tak Hortus bude stát určitě pod tuto cenu.
Ale ještě více jsem zvědavý na porovnání ceny Zetor Hortus a TYM T654. Mám trochu obavu, že červená barva na kapotě tomu přidá na ceně, ale traktory budou ve skutečnosti stejné. :) Každopádně prodávat se to bude Zetoru dobře.

Uživatelský avatar
cajka5
Příspěvky: 89
Registrován: stř dub 29, 2015 6:09 pm
Bydliště: NO

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#11 Nový příspěvek od cajka5 »

No ak je Hortus to iste ako Tym 654sm tak ten stoji 31000€ bez dph.

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 304
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#12 Nový příspěvek od namor »

Cinska vyroba v zasade nevadi. Mnoho renomovanych firem jak strojirenskych, tak automotive tam vyrabi. Jde o to, jak dobre si pohlidaji kvalitu. Bohuzel v tomhle zetoru uplne neverim. Preci jen jeho moznosti nejsou takovy jako treba u BMW. Na druhou stranu kdyby kvalita traktoru byla solidni a cena rozumna, tak proc ne?
S prominutím si dovoluji reagovat.
Za prvé: Společnost TYM není Čínská ale Korejská ( samozřejmě nevylučuji že mají fabriku v Číně ).
Za druhé: Firma, jako například zmiňované BMW nebo třeba Baťa buď v Číně postavý celou fabriku, nebo alespoň dodají technologii a vyrábí tam pod svojí značkou. Je to vlastně jedna z jejich fabrik jako mají i jinde ve světě a o jejím chodu a samozřejmě i o kvalitě rozhoduje zase jenom vedení té konkrétní firmy.
Na rozdíl od toho společnost TYM je samostatná značka a rozhoduje o sobě a o své kvalitě sama. Zetoru, respektive jeho vedení tak maximálně dovolily se k nim podívat. Když si dáte vedle sebe fotky třeba Hortuse a T654, tak je to jak hádanka najdi dva rozdíly. Zetor si nechává od TYMu traktory vyrábět, defakto traktory překupuje. Nakonec i Zetor něco zveřejnil v tomto smyslu.
Napsal jsem to zjednoduše, tak doufám že bude pochopeno, co jsem chtěl říct.
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

jo88
Příspěvky: 115
Registrován: úte dub 09, 2013 8:40 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#13 Nový příspěvek od jo88 »

Zdravím,
po brouzdání po internetu jsem náhodou narazil na tyto články, kde píšou nějaké info o spojení se společností TYM. Nevím jestli už to sem někdo nedával :) :)

http://zpravy.e15.cz/byznys/zemedelstvi ... ii-1339900
http://zpravy.e15.cz/fleet-special/zeto ... ci-1339741

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#14 Nový příspěvek od mazhor »

namor píše:
S prominutím si dovoluji reagovat.
Za prvé: Společnost TYM není Čínská ale Korejská ( samozřejmě nevylučuji že mají fabriku v Číně ).
Za druhé: Firma, jako například zmiňované BMW nebo třeba Baťa buď v Číně postavý celou fabriku, nebo alespoň dodají technologii a vyrábí tam pod svojí značkou. Je to vlastně jedna z jejich fabrik jako mají i jinde ve světě a o jejím chodu a samozřejmě i o kvalitě rozhoduje zase jenom vedení té konkrétní firmy.
Na rozdíl od toho společnost TYM je samostatná značka a rozhoduje o sobě a o své kvalitě sama. Zetoru, respektive jeho vedení tak maximálně dovolily se k nim podívat. Když si dáte vedle sebe fotky třeba Hortuse a T654, tak je to jak hádanka najdi dva rozdíly. Zetor si nechává od TYMu traktory vyrábět, defakto traktory překupuje. Nakonec i Zetor něco zveřejnil v tomto smyslu.
Napsal jsem to zjednoduše, tak doufám že bude pochopeno, co jsem chtěl říct.
Souhlas. Porad ale plati co jsem psal vyse: pokud to budou vyrobky spolehlive bez vykyvu v kvalite, neni na tom nic spatneho. Do karet hraje husta servisni sit Zetoru, s dodavkou dilu snad nebude problem. O prodejnosti rozhodne cena. Bohuzel neverim, ze Hortus bude citelne levnejsi, nez dnesni major.
Mimochodem v poslednim prispevku jsem psal, ze obec zvazuje koupi majora. Starosta si chtel pockat na novy vzhled pininfariny. Pote, co mu manazer prodeje oznamil, ze do prodeje prijde az k podzimu 2018 a zakladni verze budou o 40-60k drazsi, od toho upustil. Traktory registrovane po novem roce pry museji splnovat nove prisnejsi bezpecnostni predpisy.

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 304
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Nove modely Zetor Utilix, Hortus

#15 Nový příspěvek od namor »

Porad ale plati co jsem psal vyse: pokud to budou vyrobky spolehlive bez vykyvu v kvalite, neni na tom nic spatneho.
Tak vo tom žádná, s tím i já souhlasím.
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

Odpovědět

Zpět na „Kuriozity, zajímavosti, tisk ZETOR“