Pininfarina a Zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Pininfarina a Zetor

#31 Nový příspěvek od Matúš »

Mne sa na tom tiež nepáčia iba tie predné kolesá... Myslím si, že to bude niečo do sadov, viníc, pre koniarov a pod. Len nech sa im podarí viac, ako Major :D

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Pininfarina a Zetor

#32 Nový příspěvek od Sedlák »

U toho majora to bude ještě zajímavé protože prý dostane ještě reverz , powerschift a sedačku spolujezdce s novým interiérem .
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Pininfarina a Zetor

#33 Nový příspěvek od ondra »

Sedlák píše:U toho majora to bude ještě zajímavé protože prý dostane ještě reverz , powerschift a sedačku spolujezdce s novým interiérem .
Super , konečně ten traktor bude mit co jiné značky používají běžně od roku 2000 :smich:
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Pininfarina a Zetor

#34 Nový příspěvek od ondra »

Z těch co tady nové zetory hájí a vychvalujou jak jsou dobré kolik z vás jej má doma nemělo má nějakou zkušenost ?
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pininfarina a Zetor

#35 Nový příspěvek od tomasberry »

Mě by to taky zajímalo, kolik lidí nejen z těch co ho chválej ale hlavně i z těch, co ho kritizujou, s ním alespoň někdy jeli. Protože spousta těch kritických komentářů konkrétně na zetor je úplně zcestných, protože když se podívám na ostatní traktory, tak tyto věci mají úplně stejné od stejného výrobce.
Mám doma proximu, najeto zatím jen cca 210mth a neodvážím si to ani kritizovat ani chválit. Vyšší řady traktorů nad těch 100-120 koní už možná jsou někde jinde, ale i ta cena je někde jinde.
Rád bych věděl, co ta proxima např. nemá nebo co ji chybí oproti ostatním značkám v té cenové relaci 900 tis-1mil, v čem je horší?
A berme prosím současné traktory na trhu, né cca 10-15 let zpátky, kde opravdu některé např. hollandy i john deere byly hodně povedený a držáci.

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Pininfarina a Zetor

#36 Nový příspěvek od zikajay »

cena stejná, kvalita všech dílů naprosto nesrovnatelná to činí pro mě Zetor nejdražší traktor vůbec 8)

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pininfarina a Zetor

#37 Nový příspěvek od tomasberry »

Je fakt, že to jak je něco řešený u zetoru mi taky vadí a ta kvalita u něčeho pokulhává. Ale celkově v tom nevidím rozdíl, každá ta značka na nečem šetří. A 50% těch dílů je dneska stejně stejnech, vím že máš Case, ale když si je postavíš vedle sebe a přidáš třeba i class tak spoustu věcí je naprosto totožnejch (např. přední náprava). Zetoru se nezastávám, šel jsem do něj kvůli již zmíněným věcem výše (levnější servis, jednodušší stroj, ucházející spotřeba...). Uvidíme za čas, jestli budu litovat a nadávat. Tady u nás ve družstvě mají skoro jen Case a žádná sláva to není. Se stovkovým jsem jezdil chvíli v krmáku a opravdu jsem tam žádnej rozdíl oproti zetoru neviděl, ikdyž popravdě jsem to očekával. Proto furt nevím oc tomu zetoru chybí a proč na něj spoustu lidí tak nadává.

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Pininfarina a Zetor

#38 Nový příspěvek od zikajay »

Case a Claas se porovnávat dá ..západní traktory se dnes liší jen v detailech
ale přední nápravy pro Case vyrábí CNH a pro Zetory Carraro jestli se nepletu tak těžko budou stejné

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Pininfarina a Zetor

#39 Nový příspěvek od DYK »

O předních nápravách je to ponejvíc o tom, jaký typ se zvolí. Jestliže to bude zase něco na okraji únosnosti vzhledem k výkonu motoru, byli, jsou a budou problémy. Já chápu, že dimenzace se stále znižuje, ale asi nelíp se toho dá využít při konstantním zatížení, což u traktoru asi moc nejde a pokud se chce i životnost, mělo by se slušně dimenzovat výběrem typu nápravy.
Design Pininfarina je super, ale pokud tento nebude mít vliv na celkovou kvalitu a spolehlivost či únosnost jednotlivých komponent traktoru, nebo pokud v lese nebude onen design odhánět větve od kabiny, protože ty LED světla asi nebudou za dvě stovky, pak je to vlastně uživatelsky úplně na hovno. Navíc ani kabiny si Zetor nevyrábí sám, dělá je Maďar nejen pro Zetor a tak kdo ví, jak to je a bude.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Pininfarina a Zetor

#40 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak já doma proximu mám.Po první sezóně asi těžko hodnotit,ale zatím spokojenost.Je 5 let stará a řešil jsem pouze gumky v hbv. Oprava za 500 Kč. Pořeším za ty peníze něco i u Johana?Ani žárovku ve světle.Tady srovnáváte nesrovnatelné.Zetor je určený pro malé kolchozníky a ne pro družstva s tisíci ha.A těm co tak slyším okolo všechny slouží.Pokud novým krystalem míří výš jak mezi soukromníčky tím líp. Jestli se jim to povedlo si povíme za pár let.Protože hodnotit něco co se sotva začalo vyrábět,tím spíš jen z nějakých domněnek mi přijde trochu mimo.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pininfarina a Zetor

#41 Nový příspěvek od Milhauss »

Přesně moje řeč 8) 8) 8) Nemůže se srovnávat Zetor s těma všema moderníma cizinama. Oproti nim je zetor furt pozadu,ale je to tím,pro koho je určen

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pininfarina a Zetor

#42 Nový příspěvek od adam »

Je to tak jak to tady už někdo psal, ono když si koupíte john deera za milion, tak to taky není žádná sláva. Nejlepší jsou ty co viděli novýho zetora jenom na fotce a už říkaj, že to jsou totální sráče. Napíšu teda něco z vlastní zkušenosti. V práci máme JD 6230 premium kupoval se novej je tam asi 5 let. Pořizovací cena cca 1,5 milionu. Jěště nemá ani 2000mth. Zatím skoro žádný poruchy. Loni koupili 100 forterru obyčejnou, takže mechanickej reverz atd. Chtěli co nejlevnější traktor.Pořizovací cena milion. Mám s ní naježděnejch 320 mth, měnila se jedna cívka na čerpadle, jinak ok. John je na jízdu po silnici rozhodně pohodlnější odpružená náprava je znát, převodovka taky lepší. Na poli mě to přijde skoro stejný. Zařadím kvalt a jedu, jediný plus u johna elektronickej reverz, ale to mohli koupit forterru HSX a měla by ho taky. U forterry je ale mnohem lepší spotřeba! Při stejnej práci tankuje s johnem za den o cca 25litrů víc než já.
Kámoš má forterru 9641 v lesní nástavbě, 19 000mth denně v lese. Teď dělal po třetí spojku a brzdu na kardanu, poprvé vložkoval motor. Jinak občas někde z něčeho kápne olej ale to je asi problém všech zetorů. Říká, že jinou značku by si nekoupil..
Neříkám, že to jsou super bezporuchový stroje, ale já když bych kupoval novej traktor, tak bych do něho šel taky.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Pininfarina a Zetor

#43 Nový příspěvek od ondra »

adam píše:Je to tak jak to tady už někdo psal, ono když si koupíte john deera za milion, tak to taky není žádná sláva. Nejlepší jsou ty co viděli novýho zetora jenom na fotce a už říkaj, že to jsou totální sráče. Napíšu teda něco z vlastní zkušenosti. V práci máme JD 6230 premium kupoval se novej je tam asi 5 let. Pořizovací cena cca 1,5 milionu. Jěště nemá ani 2000mth. Zatím skoro žádný poruchy. Loni koupili 100 forterru obyčejnou, takže mechanickej reverz atd. Chtěli co nejlevnější traktor.Pořizovací cena milion. Mám s ní naježděnejch 320 mth, měnila se jedna cívka na čerpadle, jinak ok. John je na jízdu po silnici rozhodně pohodlnější odpružená náprava je znát, převodovka taky lepší. Na poli mě to přijde skoro stejný. Zařadím kvalt a jedu, jediný plus u johna elektronickej reverz, ale to mohli koupit forterru HSX a měla by ho taky. U forterry je ale mnohem lepší spotřeba! Při stejnej práci tankuje s johnem za den o cca 25litrů víc než já.
Kámoš má forterru 9641 v lesní nástavbě, 19 000mth denně v lese. Teď dělal po třetí spojku a brzdu na kardanu, poprvé vložkoval motor. Jinak občas někde z něčeho kápne olej ale to je asi problém všech zetorů. Říká, že jinou značku by si nekoupil..
Neříkám, že to jsou super bezporuchový stroje, ale já když bych kupoval novej traktor, tak bych do něho šel taky.
Co jsem se bavil s pár sevisákama tak celej traktor již několikrát přetěsnovali a přední nápravu už také nemá origo a spousta jiného :-/
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Pininfarina a Zetor

#44 Nový příspěvek od cipisek »

Adame je to tak Jak píšeš. Bohužel Češi jsou v tomto tupý a pitomý národ. svoje sa Haní a cizí zbožňuje. Jsem vyhlášený nenávistí k Zelenožlutému Moru. Lidi co je Kupujou jsou u mě Vlastizrádci :zly: a vůbec Americké stroje v Evropě nemají co dělat. Zisky co jim tu čeští pitomci dělají si odvezou Do Ameriky a my z toho nic nemáme. no a Amici pak jen dělají za ty prach bordel ve světě :vztek: To jsou souvislosti kteří si nikdo neuvědomuje a nákupem Amerických Krámu třeba klidně sponzorujete příliv Uprchlíků. :vztek: Jsme Evropa toš kupujme svoje.
Ještě jedna věc mě zaráží. Někteří tady obdivujou jak staré Zetory byly jednoduché semtam některé Mrzí že Zetor furt nedělá jednoduché stroj. no a pak ti samí pak napíšou že Zetor je 100 let za opicema.... :shock: Není to protimluv? co vlastně ale doopravdy chcete? Já chcu jedno Vymítit Americké Vergly z našich polí.
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pininfarina a Zetor

#45 Nový příspěvek od Milhauss »

Souhlasím s Tebou,i já jsem zastánce toho,jsem Čech,tak budu podporovat české výrobky a proto co,proto mám mt8 050,zetora 50ku supra a jezdím škodou octavií :smich: :smich: :smich: Jenže češi jsou pohodlní a za pohodlí si rádi připlatí,proto jezdí v Johnech

Odpovědět

Zpět na „Kuriozity, zajímavosti, tisk ZETOR“