Nový Zetor Major

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Nový Zetor Major

#781 Nový příspěvek od JiriCzech »

Já mám udělaný tlakoměr vzduchu a nějaké úložné boxy viz foto. Spojka jde malinko tíž ale nato jsem si zvykl.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Nový Zetor Major

#782 Nový příspěvek od mazhor »

Spojka jde tezko. Dost pomuze oddelat levy kryt "pristrojove kaplicky" a promazat lanko.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nový Zetor Major

#783 Nový příspěvek od Jozka »

JiriCzech: zajímavé úpravy. Kastlík na blatníku už mám taky. Nad tlakoměrem jem uvažoval, že dopasuji systém z UŘ1. Čidlo na vzduchojem a elektrický přenos k ciferníku. Ještě uvidím. Libí se mi, jak používáš šroubky a díry, které už jsou na Majoru z výroby. Taky to tak mám, abych do něj nemusel zbytečně vrtat :)

Na tuhost spojky si zkusím zvyknout. Já to porovnávám s UŘ1, kde se spojka sešlapuje pod jiným úhlem nohy, než u Majoru. I tohle může navozovat pocit, že jde těžko.

rammsteiner
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 2:37 pm
Bydliště: trencin

Re: Nový Zetor Major

#784 Nový příspěvek od rammsteiner »

Zdravim. Ako to tak sledujem, tak tych majorov 80 jazdi dost. Vedel by mi niekto povedat, ako sa pohybuju cenovo a pripadne skusenosti s predajcami? Dakujem.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Nový Zetor Major

#785 Nový příspěvek od jojo7011 »

Novy major je skladacka. Predna naprava Antonio Carraro Italy, zadny most a prevodovka je tak isto Antonio Carraro, ale dovezene z vyrobneho zavodu z Indie. Kabina je neviem z coho. Motor je Deutz a oproti povodnemu Zetorackemu ( montovanemu tusimze do roku 2016 ) ma podstatne vacsi apetit. Na podvozku Carraro stoji spusutu roznych traktorov od roznych vyrobcov napr. John Deere serie 5E a pod. Osobne sa mi ten John Deere pozdava viac ako Major, ale cenovka bude o dost vyssie. Co som rozpraval so skolitelom z Brna, tak ked si nakonfigurujes Majora s vybavou ( elektrohydraulicky reverz, el. hydraulika a pod. ) tak sa dostanes takmer na cenovku Proximi 90 CL. A to ti uz budu nenapadne nanucovat prave tu Proximu.

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Nový Zetor Major

#786 Nový příspěvek od Pedro75 »

No nevím, asi bych to nechtěl. Tady to má hodně obcí na dotace - kompostárny. Major 80 + čelňák. Většina jich to měla na opravách hned po novotě. Asi to moc nedoladili.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nový Zetor Major

#787 Nový příspěvek od Jozka »

jojo7011: Jak to myslíš, že motor Deutz má větší apetit než zetorácký motor? Jako, že více žere? Nebo že jede lépe než zetorácký?

Major je skládačka. Je to nejjednodušší a nejlevnější, co šlo vyrobit. Myslím, že to nijak zvlášť neladili.

Já jsem třeba u Majoru nepochopil, proč jsou některé páky opačně než u jiných zetorů. Například ruční plyn - v uř1 se přidává směrem od řidiče, v majoru směrem k řidiči.
Nebo páky ruční brzdy a náhonové spjoky - v uř1 i v proximě je páka ruční brzdy blíže k sedadlu řidiče, v majoru je to přehozeno a blíže k sedadlu je páka náhonové spojky.
Nechápu, proč nedrží jednotný styl...

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Nový Zetor Major

#788 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ano motor Deutz podstatne viacej zerie. A tie paky su inac preto, ze to nieje Zetor.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Nový Zetor Major

#789 Nový příspěvek od Lukashil »

páky jsou jinak proto, protože ve vedení zetoru je všem naprosto u pr..... na co je zákazník zvyklej, nebo co by se mu líbilo.....
Stydím se za tuto zem

z4011be
Příspěvky: 1999
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Nový Zetor Major

#790 Nový příspěvek od z4011be »

Přesně tak, parazitovat na jméně (pokrytecky se odkazovat na kvalitu a historii Zetoru a současně by nejradšji všechny staré Zetory zlikvidovali, viz ochota vydávat potvrzení k přestavbám nebo zajišťovat kvalitní náhradní díly), tahat prachy, co to půjde a až to nepůjde, jít o firmu dál.
Prostě bakalský přístup.

rammsteiner
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 2:37 pm
Bydliště: trencin

Re: Nový Zetor Major

#791 Nový příspěvek od rammsteiner »

Budem trochu kriticky. Neoživil som tuto temu aby som zistil, ze je to skladacka. To mi je jasne a som aj rad, lebo potom su aj dostupne diely za rozumnu cenu. Skor som ocakaval, ze niekto napise cenu svojho stroja, skusenosti s predajcom a pripadne nedostatky. To ze su paky prehodene je detail, ktory by ma od kupy neodradil. Dnes uz asi len najivny clovek moze predpokladat, ze si firma bude robit vsetko sama.
Ale k veci. Mate skusenosti s celnymi nakladacmi na 80? Ako je riesene original podviazanie?
Prosim skusme vynechat emocie, ide len o stroj za ktory zaplatime, ak bude vyhodnejsie nieco ine, tak sa kupi nieco ine a nie Zetor.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Nový Zetor Major

#792 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ako originalne prislusenstvo firma Zetor dodava bud Svedsky Ålö, alebo lacnejsiu alternativu Polsky Metal-Fach. Ale rovno ti z vlastnej skusenosti napisem, ze Polskemu nakladacu Spaw-met Solid sa vyhni. Je to smejd.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nový Zetor Major

#793 Nový příspěvek od pavel sk »

Ved si ho nedavno vo svojom vlakne vychvalil, ze aky dobry kup to bol. :smich:

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nový Zetor Major

#794 Nový příspěvek od Jozka »

rammsteiner: Uvažuješ o novém, nebo o starším Majoru? Prodejce si vyber nejblíže tvému bydlišti kvůli cenám za dopravu případného servisu. Nebo prodejce o kterém víš, že v okolí má nějaké prodané traktory, pak se s ostatními podělíte o náklady na dopravu servisu.
Přehozené píáky jsou opravdu detail, ale jak střídáš více traktorů, tak některé věci už děláš automaticky a ono tě to často vytočí, když chceš zabrzdit a místo toho vypneš náhonovu spojku...
Nakladač je uchycen vepředu na konzoli přední nápravy jak u všech traktorů a vzadu je podvázání uchyceno za "podvázání", které má Major z výroby.
Traktor má reverz, to je do nakladače dobré. Horší je to, že traktor je lehký a nakladač s ním dost cvičí. Bez protizávaží neuděláš nic. Musí se s tím opatrně, na třech kolech je to hned.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Nový Zetor Major

#795 Nový příspěvek od chuck77 »

z4011be píše:Přesně tak, parazitovat na jméně (pokrytecky se odkazovat na kvalitu a historii Zetoru a současně by nejradšji všechny staré Zetory zlikvidovali, viz ochota vydávat potvrzení k přestavbám nebo zajišťovat kvalitní náhradní díly), tahat prachy, co to půjde a až to nepůjde, jít o firmu dál. + vytunelovaný to vnutit státu ala OKD :) si zapomněl, ale naprosto dokonale si to jinak definoval :vztek:


Prostě bakalský přístup.
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Odpovědět

Zpět na „Kuriozity, zajímavosti, tisk ZETOR“