Nový Zetor Major

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
bonder
Příspěvky: 22
Registrován: úte čer 18, 2019 11:14 pm
Bydliště: Nová Ľubovňa

Re: Nový Zetor Major

#826 Nový příspěvek od bonder »

Zdravim majitelov majora, mozno som objavil teplu vodu, mozno to niekomu pomôze. Menil som teraz oleje a filtre a kedze filtre v markomt original zetor mi pridu dost drahe tak som nasiel nejake alternativy. Jedna sa o motor deutz takze niektore filtre nebudu pasovat na zetor motor.
Filter hydrauliky Orig. 64.420.903 , náhrada: Mann W 13 015
Hruby cistic paliva Orig deutz 0413 0241 náhrada: Mann PL250
Jemny cistic paliva Orig deutz 04132776 náhrada: Mann WDK 940/20
Motorovy filter orig deutz 0117 4416 náhrada Bosch 0451 103 272 ale tam je vela mozností

A zároven sa chcem opýtať hydrostaticke riadenie je pohánane vlastnym cerpadlom? alebo jednotnym ma aj to nejaky filter ? Lebo som stiahol nejaky manual na major 80 cl zroku 2018 a kopec veci co sa tam pise ani nemám v traktore, napr na sacej trubke z prevodovky do cerpadla by mal byt este jeden filter ale ja ho tam nemám a kopec dalsich malickosti .

Ak to niekomu pomoze budem rad ak nie tak ma nehante za tento post

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nový Zetor Major

#827 Nový příspěvek od Jozka »

Servořízení má vlastní čerpadlo. Filtr je v nádobce, kde je olej pro servo.

Filtr hydraulického oleje je jenom ten ležatý.

Napiš ještě, jaké jsi kde dával oleje, taky chci letos měnit před sezónou.
Hlavně mě zajímá převodovka a přední náprava. Podle návodu má být použitý olej 10W30. Už se ke mně dostaly i názory ať tam dám PP80. Tak nevím.

Máš Major CL nebo HS?

bonder
Příspěvky: 22
Registrován: úte čer 18, 2019 11:14 pm
Bydliště: Nová Ľubovňa

Re: Nový Zetor Major

#828 Nový příspěvek od bonder »

Do prevodovky som dal original na tejto stranke nieje az taky drahy https://www.predajolejov.sk/paramo-zeto ... 0w-30-10l/. Ja mam major cl a do prednej napravy takisto original https://shop.markomt.sk/ostatne/olej-do ... apravy-1l/ lebo tam treba koli uzavierke aby bol LS (limited slip) tak som neriskoval nic ine a okrem toho v tej prirucke su aj alternativne oleje ale skoro vsetky vysli drahsie alebo sa uz nevyrabaju...A do prevodovky na major ide rovnaky aj pre hs aj pre cl sa mi zda, proste nejde tam ten olej co do starych majorov 72xx 77xx a ke sa vypusta olej z hydrostatickeho riadenia vymenil by som aj ten

bonder
Příspěvky: 22
Registrován: úte čer 18, 2019 11:14 pm
Bydliště: Nová Ľubovňa

Re: Nový Zetor Major

#829 Nový příspěvek od bonder »

A motorovy olej som dal podla normy: DEUTZ DQC III-10 LA, tento : TIGROL TRUCK XTS6 LE 10W-40 https://www.eoil.sk/tigrol-truck-xts6-le-10w-40-5l/2237

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nový Zetor Major

#830 Nový příspěvek od Jozka »

Přes zimu jsem se konečně dostal k výrobě vnějšího ovládání tříbodového závěsu na Majorovi. Pro inspiraci:
Obrázek

bonder
Příspěvky: 22
Registrován: úte čer 18, 2019 11:14 pm
Bydliště: Nová Ľubovňa

Re: Nový Zetor Major

#831 Nový příspěvek od bonder »

Aj ja som urobil vonkajsie ovladanie, ale trochu jednoduchsie. Ja som na vnutornu paku ovladania napojil tycku ktoru som vyviedol von do zadu cez dieru ktoru som vyvrtal, myslim ze to tak ma aj john dere2400. Potiahnes k sebe paka ide do zadu a ramena hore a zase naopak.

bonder
Příspěvky: 22
Registrován: úte čer 18, 2019 11:14 pm
Bydliště: Nová Ľubovňa

Re: Nový Zetor Major

#832 Nový příspěvek od bonder »

Zdravim Vas majoraci mam pre vas jeden typ na zadne závazia do kolies. Dal som si ich vypalit z 25 mm ocele maju presne 30 kg ako origo. Mam ich uz nastriekane treba mi ich len nahodit, Foto poslem na mail ak niekto chce, aj s kontaktom na pana co to vyrabal. Chyba je len to ze treba mat aspon jedno zavazie original a potom mozte dolozit 3 týmito, alebo sa musi montovat na tu stranu disku kde nije ten prelis na skrutky na kolesa,. A cena je polovica oproti originalu. Takze vrelo odporucam tym co maju nakladac ako ja

Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Nový Zetor Major

#833 Nový příspěvek od JiriCzech »

Taky se už dlouho chystám vyrobit si venkovní ovládání ale ten čas na to chybí. Jozko líbí se mi toto provedení že je to přepákované, jak je to citlivé? Myslím, že by to mohlo být citlivé více jak Bonderovo řešení, ale třeba mi to právě Bonder vymluví, že jeho řešení je taky ok.
Jinak co se týká závaží dej foto sem ať se můžou kouknout všichni.
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

bonder
Příspěvky: 22
Registrován: úte čer 18, 2019 11:14 pm
Bydliště: Nová Ľubovňa

Re: Nový Zetor Major

#834 Nový příspěvek od bonder »

Ja som na ovladani hydrauliky spravil este jednu vec, pod kabinou ako je mechanizmus som prelozil jedno tiahlo na druhu dierku lebo mi paky v kabine nechodili v celej dráhe, teda prava sla prelozit a uz mi chodi v celej drahe, lavu by trebalo prerobit jedno tiahlo, a ide lahsie a plynulejsie, a to ovladanie som dal najvyssie na tu paku aby bolo co najplynulejsie ovladanie. Fotky by som dal ale nemam rajce ani nic podobne tak ak mi niekto posle na mail bondramarek11@gmail.com spravu rad mu poslem fotky a moze to sem zavesit

Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Nový Zetor Major

#835 Nový příspěvek od JiriCzech »

Vkládám fotky od uživatele bondera

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Nový Zetor Major

#836 Nový příspěvek od mazhor »

Jak vam u majoru chodi pedal spojky? Vzdycky mne prisla tuzsi, jak u 72xx, ale posledni dobou jde mackat cim dal hur. Vyslapnout nadoraz chce nohu kulturisty. Lanko pravidelne mazu. Nemate s tim take nekdo problem?

Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Nový Zetor Major

#837 Nový příspěvek od JiriCzech »

Už od začátku jde spojka docela těžko ale zdá se mi že pořád stejně. Ještě jsem nikdy nemazal.
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Nový Zetor Major

#838 Nový příspěvek od mazhor »

Prijde mne, jak kdyby zadrhavalo vypinaci lozisko, ale cert vi, jak je to tam delany. Major je s nakladacem, takze se spojka pouziva skoro furt. Ma ale najeto jen necelejch 1700mth, tak by mohla jeste neco vydrzet.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nový Zetor Major

#839 Nový příspěvek od Jozka »

Taky jsem uvažoval, že vnější ovládání udělám pomocí táhla, ale mezi pákou a plechem na kabině, kde by byla díra jsou ještě lanovody od vnějšího okruh a měl jsem obavu, že to tam nevyjde. Tak jsem zvolil složitější cestu.
Citlivost je dána délkou ovládací páky. zatím to nemám moc odzkoušené, uvidím v sezóně.

Těžké ovládání spojky mě zarazilo hned, co jsem začal Major používat. Už jsem přemýšlel, že odstraním (nebo zmenším tuhost) pružiny, co vrací spojkový pedál. Nebo nějaký posilovč spojky? Předělat na hydraulické ovládání jako na 7245? Zatím nevím. Komfortu ovládání by to velmi prospělo.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Nový Zetor Major

#840 Nový příspěvek od Lukashil »

vývoj jde dopředu jen proto, abysme se nakonec vraceli k vynálezům našich dědečků :smich:
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Kuriozity, zajímavosti, tisk ZETOR“