Nový Zetor Major

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Nový Zetor Major

#811 Nový příspěvek od mazhor »

Je to normalni. S motorem deutz mame stejne vysoke volnobezne otacky. Udajne to souvisi s plnenim emisnich norem.

bonder
Příspěvky: 22
Registrován: úte čer 18, 2019 11:14 pm
Bydliště: Nová Ľubovňa

Re: Nový Zetor Major

#812 Nový příspěvek od bonder »

No jeden predajca mi povedal ze deutz motor ma vacsiu spotrebu kvôli vyssim otackam, len som nevedel ze je kvoli volnobeznym, lebo ze su vyssie pretoze sa tam vypaluje kat, len som netusil ze pri volnobeznych....

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Nový Zetor Major

#813 Nový příspěvek od jojo7011 »

On to myslel tak, ze motor ma posadeny vrchol krutiaceho momentu do vyssich otacok. Cize logicky viac zere.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nový Zetor Major

#814 Nový příspěvek od Jozka »

Používáte někdo majora k orbě? Jak nastavit hydrauliku, smíšenoou regulaci? Není to zetormatik, dělá se to nějak jinak. Podle návodu mi to moc nešlo.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nový Zetor Major

#815 Nový příspěvek od Jozka »

Vypadá to, že se přestal vyrábět Major HS. Na stránkách o něm už není ani zmínka, to by mě docela zajímal důvod.
https://www.zetor.cz/zetor-major

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Nový Zetor Major

#816 Nový příspěvek od jojo7011 »

Dovodom je cena. Ked si nalozis Majora vybavou ( power revers, hydrostaicku prevodovku, 3 vonkajsie okruhy a pod. ) tak sa dostanes na cenovku Proximi. A to uz kazdy radsej zoberie Proximu. Major bol od zaciatku nedomysleny projekt. Povodna myslienka bola taka, ze to mal byt jednoduchy a lacny traktor, pre menej narocneho zakaznika. To by platilo keby sa cenovka pohybovala niekde medzi 20000 az 26000 eur. Co sa vsak nepodarilo, aspon teda v CR a SR. Mozno v Polsku s dotaciou od statu cenu stlacili vyrazne nizsie. Vysledok bol vsak taky, ako som napisal v prvej vete. V Zetore zjavne tiez kalkulovali s nejakou dotacnou politikou statu, ale to bola len utopia ako to uz u nas biva zvykom. Radsej podporime kdeakeho zahranicneho investora namiesto domaceho vyrobcu. Poliaci maju rozne dotacne programi, na podporu malych rolnikov ( od 1 do 20 ha). Napr. na jar u nich bezal projekt, ze ked obycajny clovek hospodari na min. 1 ha a prijem z tejto cinnosti nedosahuje viac ako 25% jeho celkoveho prijmu ( zo zamestnania ), tak mal narok na dotaciu v prepocte vo vyske 16.000 eur na nakup modernejsej techniky. Co bola prakticky cena 35 konoveho Arbosa ktory sa montuje v Polsku. Preto ma Zetor inak nastavenu cenovu politiku v Polsku. Aj Hortusa a Utilixa zacal ponukat, hlavne koly Polskemu trhu.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nový Zetor Major

#817 Nový příspěvek od Jozka »

Já si nemyslím, že to je nedomyšlený projekt. Vyrábí se už 7 let, tak zas tak špatné to asi nebude. Někde jsem četl, že to je nejprodávanější model od zetoru.

Co se týká ceny, tak tu určuje trh. Dokážeš sehnat nějaký jiný 80 koňový traktor do 26000 eur?

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Nový Zetor Major

#818 Nový příspěvek od jojo7011 »

Tie prve este s motorm Zetor vo mne dajmetomu vzbudovali zaujem. Tie dnesne s motorom Deutz Fahr povedzme to tak, nevidim na nom nic co by ma motivovalo ku kupe. To si uz radsej priplatim za jelena 5E co je v podstate ten isty traktor len s lepsou vybavou, motorom JD a kabinou rovnakou ako maju vyssie vybavove rady 5M a 5R.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Nový Zetor Major

#819 Nový příspěvek od mazhor »

Kdyz Major zacinal, stal okolo 550 tisic bez dph. To uz se kdekdo skrabal za uchem, jestli koupit za 350 vybehanou 7245 z kolchozu, nebo prisetrit a mit novyho majora. Taky se prej prodaval jak rohliky na krame, hlavne v Polsku, kde s dotacnim programem byl jeste zajimavejsi. Dnes za nej chteji 750 tisic a zajem logicky znacne ochladl. Za tu cenu jsou na dostrel renomovanejsi znacky. Viz Deutz-Fahr 5100 s celakem za 960 000. https://www.deutzfahr.cz/svet-deutz-fah ... ZFtv4HITZs

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Nový Zetor Major

#820 Nový příspěvek od honzauta »

Já když se rozhodoval, tak v porovnání se stejnou výbavou od jiných výrobců, už to tak z vesela nevycházelo. K základní ceně se připočítala klimatizace+3 páry vývodů hydrauliky dozadu + dvouokruhové brzdy a už jsem ani dál o něm nemusel přemýšlet .....

Dalším důvodem proč ne, bylo, že v té době byl opravdu nejdražší v ČR v porovnání s okolními státy. Očekával bych, že domácí výrobce se bude snažit udržet domácí trh ....

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nový Zetor Major

#821 Nový příspěvek od Jozka »

Třeba JD 5E vypadá dobře, i ten DF. Ale narovinu, už jste je viděli v ČR pracovat? Tyhle traktory, jak oni nazývají "ekonomická řada", nejsou primárně určeny na evropský trh. Komfort a kvalita tam bohužel bude připomínat Major, jenom v jiných barvách. Prodej těchto traktorů často končí na možnosti domontování vzduchových brzd - buď to není možné, nebo za 100 až 150 tis.kč.

Zetor nemůže prodávat za nějaké extra nižší peníze. Náklady na výrobu má stejné jako jiní vyrobci.
Nevím, čím to je, ale domácí výrobci mají často nejvyšší ceny, viz škodovka

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Nový Zetor Major

#822 Nový příspěvek od jojo7011 »

Moj kolega ho ma a je max. skpokojny, akurat servisne prehliadky su velmi drahe to je asi jedeny vyrazny minus. Prevodovka zadny most a predna naprava su Antonio Carraro z vyrobneho zavodu v Indii. Cize to je rovnake ako Major. Motor bez mocoviny, hydraulika aj kabina su JD. V zakladnej vybave je power revers a dva vonkajsie okruhy. Za treti a klimu sa priplaca. A cenu mu spravili velmi zaujimavu. Uz mal dohodnute, ze zobrie Major no na poslednu chvilu ho dealer z Presova zlomil a tak nakoniec zobral 5E-cko. Komfort oproti Majoru je neporovnatelny.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nový Zetor Major

#823 Nový příspěvek od Jozka »

JiriCzech píše:Já mám udělaný tlakoměr vzduchu a nějaké úložné boxy viz foto. Spojka jde malinko tíž ale nato jsem si zvykl.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ahoj, kde máš napojený tlakoměr do stávajícího systému? Až někde u vzduchojemu?

Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Nový Zetor Major

#824 Nový příspěvek od JiriCzech »

Mám to napojený na Téčku kde se napojuje vzduch k brzdovým pedálům, viz foto. Je tam přidaný T-kus a tam je napojen vzduch na tlakoměr. Na fotce to zrovna moc vidět není ale je to lesklé téčko.

Obrázek
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Nový Zetor Major

#825 Nový příspěvek od Jozka »

Děkuji za fotku. Už vím o které místo se jedná. V tom místě je vlastně tak pořád.
Kolik ti to ukazeje hodnotu tlaku?

Udělat tento typ měření tlaku bude nakonec jednodušší, než jsem si původně myslel, že to udělám přes elekto jako na UŘ1

Odpovědět

Zpět na „Kuriozity, zajímavosti, tisk ZETOR“