Zetor Maxterra

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Maxterra

#121 Nový příspěvek od adam »

ondra píše:Co MTH týče tak ted už to taky nejde srovnávat pač to už nepočita MTH ale obyčejný hodiny takže ikdyž traktor necháš 10 hodin na volnoběh napočitá to 10 MTH což by starej zetor nakroutil tak 2 -3 a kdo vi jestli ubec :) jinak co se Radima týče tak už měl traktor na přetěsnění ne ? udajně mu z toho všude tek neskutečně olej ale je jasný že to nepřizná pač on má všechno nejlepší :) ale možna kdyby si do vyvážečky koupil něco s otočnym řízením tak by zjistil že ta efektivita práce je uplně někde jinde ... a ještě co se jeho fortery týče jak ma řešenou ruční brzdu a podbny píčovinyk co jsou vedle sedačky ? to se točí pžez to ?
Původně si mysleli že bude muset jit dolu celá nástavba, ale potom zjistili že byli někde jen povolený nějaký šrouby. Myslim že se povolili tim že to bylo málo stažený. Pak mu v manatechu dodělávali ještě nějaký zpevnění toho rámu. Už si to nepamatuju.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Zetor Maxterra

#122 Nový příspěvek od mazhor »

cipisek píše:No konečně taky i nějaké pozitivní zkušenosti. Pro Chudý Farmář: V jednom máš pravdu nikdy jsem s nějakým velkým zemědělským strojem nejezdil, ani s Traktorem.Jediné co celé život sedlám je Eres a pak kdysi jeden domaděl z Tatry 805 a to je vše, Nejsem zemědělec a ani se tím živit nehodlám,pěstuju si jen pro vlastní potřebu a na to nic jiného nepotřebuju. Tak Ty jsi taky pěkně mimo mísu. Jak můžeš srovnávat 20- 30 let starý Zetor a nový traktor? Zkus do motoru svojeho cizáckého New Hollanda nalít M6AD Olej a uvidíme jak dlouho ti ta tvoje modrá modla vydrží! ani né těch 7000MTH A můžeš to rovnou poslat do Hutí. Poruchy se nevyhýbají ničemu dokonce jsem tu kdesi našel Týpka co proklínal VALTRU :jazyk: Ty jsi vůbec proti Zetoru nějak Zamindrákované, Pokud vím tak žádného nového nemáš jen bereš ifo z druhé ruky a Agentury JPP(jedna paní povídala) Osobní zkušenost nulová. K vuli Lidem s tvojím smýšlením nebudu podporovat české zemědělce. dokud nebudete sedět v Zetorech :321: a za Zetorem české nářadí.
Hele tady se musim chudyho farmare zastat - na posledni zetory se dost nadava. Kdyby nebyly poruchovy, tak by se na ne asi nenadavalo. Jestlize si muzu vybrat mezi kvalitnim ceskym zbozim a zahranicnim stejne kvalitnim za podobnou cenu, hrabnu po ceskym. Ale jestli cesky stoji skoro stejne a je nekvalitni,nebo za ty prachy nabizi min muziky, nevidim jedinej duvod proc bych si ho mel kupovat - to uz neni patriotismus, to zavani demenci :-) Posledni dobou me pripada, ze cesky firmy se snazi svy vyrobky osulit a chcou za to nehorazny prachy. Az se nauci zase delat kvalitne, budu od nich kupovat. Do te doby bohuzel.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zetor Maxterra

#123 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Za ty léto co dělám ve strojírenství pomatuji dobu, kdy se vše dělalo rukama na klasických obráběcích strojích a oddělení OTK bylo opravdu nekompromisní, například dílce kvůli zmetkovému závitu nepustila dále do výroby, tohle se děje i dnes, ale tyhle dílce či výrobky jsou určeny do Německa či Ameriky. Co se vyrábí pro Český trh a pokud se to montuje i v celek, kde zákazník nevidí jak je to zpracované, doslova se používají i ty největčí výrobní zmetky. Nakupují materiál převážně z Ukrainy (dálný východ) atd, dokonce vým o výrobku za 20,mega, který byl nepoužitelný, kvůli špatné kvalitě materiálu, pár lidí to pak přiznalo kde to koupili ve snaze snížit výrobní náklady a zvýšit rapidně zisk, odnesli to padákem.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Zetor Maxterra

#124 Nový příspěvek od Peetan »

Chudej farmar píše:jses fakt mimo, proti zetoru nic nemam mam doma 3 a mel jsme 4, az bude zetor delat 200k traktor na urovni tak se mozna o tom budem bavit ale to nikdy nebude. ono az budes sedet 18h denne pri seti apod v traktoru tak mozna pochopis proc nejedzime zetorama. ale to je fuk. p.s. M6AD nejni podle me uz v dnesni olej vhodnej do zadnyho traktoru, ani jeden muj traktor uz na to davno nejezdi... kdyby jsi nalil M6AD do maxtery dopadne uplne stejne.. NH nejni modla ale stroj ze ktereho po 18h vylezes a jses v pohode a ne dobytej a vyskakanej jak ze zetora. apropo v NH jezdim na uplne obyc arala 10w40 takze nic mimoradného... s novejma zatorama jsem mel uz kolikrat osobni tu cest a proto rikam ne. stejne tak jako ceske stroje nejsou vsechny spatne to urcite ne, ale koupil jsem si za pul milionu SMS disker a dneska bych to znova uz neudelal a to ho mam jen 2 roky :(
Pod toto se můžu podepsat.
To pohodlí se dá ještě občas oželet. Co je pro mě ale největším plusem je JISTOTA, ŽE KDYŽ MÁŠ NĚCO NA ČAS UDĚLAT, TAK ŽE TO TAKY UDĚLÁŠ A NIC SE TI NEPLÁNOVANĚ NEPOSERE!!!. Když sedneš do zetora, je to vždycky loterie jestli dokončíš co jsi začal. To mě osobně dohánělo vždyky k největšímu šílenství když jsem měl nahrabat seno, mělo pršet a mě začali hořet brzdy, protože se někde uštípnul kus obložení, nebo se podělalo něco na hydraulice, posrala se pumpa, že jsem vařil apod. Seno zmoklo, člověk nasranej, další práce s mokrým senem a ještě na kupa hodin oprava. Tady kdykoli(pokud nezamrzne nafta :red: ) sednu, vezmu o páku reverzoru, namačkám tam nějaký kvalty a vyjíždím s jistotou a radostí z práce.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zetor Maxterra

#125 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Peetan píše:
Chudej farmar píše:jses fakt mimo, proti zetoru nic nemam mam doma 3 a mel jsme 4, az bude zetor delat 200k traktor na urovni tak se mozna o tom budem bavit ale to nikdy nebude. ono az budes sedet 18h denne pri seti apod v traktoru tak mozna pochopis proc nejedzime zetorama. ale to je fuk. p.s. M6AD nejni podle me uz v dnesni olej vhodnej do zadnyho traktoru, ani jeden muj traktor uz na to davno nejezdi... kdyby jsi nalil M6AD do maxtery dopadne uplne stejne.. NH nejni modla ale stroj ze ktereho po 18h vylezes a jses v pohode a ne dobytej a vyskakanej jak ze zetora. apropo v NH jezdim na uplne obyc arala 10w40 takze nic mimoradného... s novejma zatorama jsem mel uz kolikrat osobni tu cest a proto rikam ne. stejne tak jako ceske stroje nejsou vsechny spatne to urcite ne, ale koupil jsem si za pul milionu SMS disker a dneska bych to znova uz neudelal a to ho mam jen 2 roky :(
Pod toto se můžu podepsat.
To pohodlí se dá ještě občas oželet. Co je pro mě ale největším plusem je JISTOTA, ŽE KDYŽ MÁŠ NĚCO NA ČAS UDĚLAT, TAK ŽE TO TAKY UDĚLÁŠ A NIC SE TI NEPLÁNOVANĚ NEPOSERE!!!. Když sedneš do zetora, je to vždycky loterie jestli dokončíš co jsi začal. To mě osobně dohánělo vždyky k největšímu šílenství když jsem měl nahrabat seno, mělo pršet a mě začali hořet brzdy, protože se někde uštípnul kus obložení, nebo se podělalo něco na hydraulice, posrala se pumpa, že jsem vařil apod. Seno zmoklo, člověk nasranej, další práce s mokrým senem a ještě na kupa hodin oprava. Tady kdykoli(pokud nezamrzne nafta :red: ) sednu, vezmu o páku reverzoru, namačkám tam nějaký kvalty a vyjíždím s jistotou a radostí z práce.
Peetane? Nemyslíš, že ten stařičký zetor co se ti tak sypal měl už svoje nejlepší léta za sebou? Když byl nový, tak taky určitě šlapal jak hodinky :)
My jsme Zetora rozebrali na součástky, ale tím myslím úplně každej díl, byla to sice časově náročná práce, ale vše se zrepasovalo do sebemenčího detailu, použily či vyrobili se kvalitní ND a za ty léta po GO nikdy nezkalmal, že by něco selhalo. 8)

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Zetor Maxterra

#126 Nový příspěvek od FandaP »

cipisek píše: nebudu podporovat české zemědělce. dokud nebudete sedět v Zetorech :321: a za Zetorem české nářadí.
Dost zajímavý názor - založil jsem k tomu vlákno v putyce.

viewtopic.php?f=18&t=26933

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Maxterra

#127 Nový příspěvek od ondra »

cipisek píše:No konečně taky i nějaké pozitivní zkušenosti. Pro Chudý Farmář: V jednom máš pravdu nikdy jsem s nějakým velkým zemědělským strojem nejezdil, ani s Traktorem.Jediné co celé život sedlám je Eres a pak kdysi jeden domaděl z Tatry 805 a to je vše, Nejsem zemědělec a ani se tím živit nehodlám,pěstuju si jen pro vlastní potřebu a na to nic jiného nepotřebuju. Tak Ty jsi taky pěkně mimo mísu. Jak můžeš srovnávat 20- 30 let starý Zetor a nový traktor? Zkus do motoru svojeho cizáckého New Hollanda nalít M6AD Olej a uvidíme jak dlouho ti ta tvoje modrá modla vydrží! ani né těch 7000MTH A můžeš to rovnou poslat do Hutí. Poruchy se nevyhýbají ničemu dokonce jsem tu kdesi našel Týpka co proklínal VALTRU :jazyk: Ty jsi vůbec proti Zetoru nějak Zamindrákované, Pokud vím tak žádného nového nemáš jen bereš ifo z druhé ruky a Agentury JPP(jedna paní povídala) Osobní zkušenost nulová. K vuli Lidem s tvojím smýšlením nebudu podporovat české zemědělce. dokud nebudete sedět v Zetorech :321: a za Zetorem české nářadí.
Zkus ten samej olej nalejt do noviho zetora a půjde do hajzlu taky nevim co jsi tim chtěl říct .. podobny výstup měl někdo někde na novinkach nebo někde že nechápe proč si český zemědělci stěžujou že nemaj peníze a kupujou dražší stroje a ne levny zetory takovimto příspěvkům se musim jen zasmát a cosi si pomyslet o autorovi ktery nevi o čem píše ...
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Maxterra

#128 Nový příspěvek od ondra »

Krcaka1 píše:
Peetan píše:
Chudej farmar píše:jses fakt mimo, proti zetoru nic nemam mam doma 3 a mel jsme 4, az bude zetor delat 200k traktor na urovni tak se mozna o tom budem bavit ale to nikdy nebude. ono az budes sedet 18h denne pri seti apod v traktoru tak mozna pochopis proc nejedzime zetorama. ale to je fuk. p.s. M6AD nejni podle me uz v dnesni olej vhodnej do zadnyho traktoru, ani jeden muj traktor uz na to davno nejezdi... kdyby jsi nalil M6AD do maxtery dopadne uplne stejne.. NH nejni modla ale stroj ze ktereho po 18h vylezes a jses v pohode a ne dobytej a vyskakanej jak ze zetora. apropo v NH jezdim na uplne obyc arala 10w40 takze nic mimoradného... s novejma zatorama jsem mel uz kolikrat osobni tu cest a proto rikam ne. stejne tak jako ceske stroje nejsou vsechny spatne to urcite ne, ale koupil jsem si za pul milionu SMS disker a dneska bych to znova uz neudelal a to ho mam jen 2 roky :(
Pod toto se můžu podepsat.
To pohodlí se dá ještě občas oželet. Co je pro mě ale největším plusem je JISTOTA, ŽE KDYŽ MÁŠ NĚCO NA ČAS UDĚLAT, TAK ŽE TO TAKY UDĚLÁŠ A NIC SE TI NEPLÁNOVANĚ NEPOSERE!!!. Když sedneš do zetora, je to vždycky loterie jestli dokončíš co jsi začal. To mě osobně dohánělo vždyky k největšímu šílenství když jsem měl nahrabat seno, mělo pršet a mě začali hořet brzdy, protože se někde uštípnul kus obložení, nebo se podělalo něco na hydraulice, posrala se pumpa, že jsem vařil apod. Seno zmoklo, člověk nasranej, další práce s mokrým senem a ještě na kupa hodin oprava. Tady kdykoli(pokud nezamrzne nafta :red: ) sednu, vezmu o páku reverzoru, namačkám tam nějaký kvalty a vyjíždím s jistotou a radostí z práce.
Peetane? Nemyslíš, že ten stařičký zetor co se ti tak sypal měl už svoje nejlepší léta za sebou? Když byl nový, tak taky určitě šlapal jak hodinky My jsme Zetora rozebrali na součástky, ale tím myslím úplně každej díl, byla to sice časově náročná práce, ale vše se zrepasovalo do sebemenčího detailu, použily či vyrobili se kvalitní ND a za ty léta po GO nikdy nezkalmal, že by něco selhalo. 8)
Tohle je bohužel smutne ale v dnešní době člověk ubec neví jesi ma GO ubec cenu když tam nahazi nekvalitní součástky ktery mu kolikrat nevydržej ani první vyjetí po opravě a výměně a přitom by ty zetory nebyli špatny ale ty díly to pošlou do kopru ..po 30 letech provozu to nakonec půjde do hajzlu kuli kretenům co kurvě díly to je fakt k :'( :'(
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zetor Maxterra

#129 Nový příspěvek od Krcaka1 »

ondra píše:
Krcaka1 píše:
Peetan píše:
Chudej farmar píše:jses fakt mimo, proti zetoru nic nemam mam doma 3 a mel jsme 4, az bude zetor delat 200k traktor na urovni tak se mozna o tom budem bavit ale to nikdy nebude. ono az budes sedet 18h denne pri seti apod v traktoru tak mozna pochopis proc nejedzime zetorama. ale to je fuk. p.s. M6AD nejni podle me uz v dnesni olej vhodnej do zadnyho traktoru, ani jeden muj traktor uz na to davno nejezdi... kdyby jsi nalil M6AD do maxtery dopadne uplne stejne.. NH nejni modla ale stroj ze ktereho po 18h vylezes a jses v pohode a ne dobytej a vyskakanej jak ze zetora. apropo v NH jezdim na uplne obyc arala 10w40 takze nic mimoradného... s novejma zatorama jsem mel uz kolikrat osobni tu cest a proto rikam ne. stejne tak jako ceske stroje nejsou vsechny spatne to urcite ne, ale koupil jsem si za pul milionu SMS disker a dneska bych to znova uz neudelal a to ho mam jen 2 roky :(
Pod toto se můžu podepsat.
To pohodlí se dá ještě občas oželet. Co je pro mě ale největším plusem je JISTOTA, ŽE KDYŽ MÁŠ NĚCO NA ČAS UDĚLAT, TAK ŽE TO TAKY UDĚLÁŠ A NIC SE TI NEPLÁNOVANĚ NEPOSERE!!!. Když sedneš do zetora, je to vždycky loterie jestli dokončíš co jsi začal. To mě osobně dohánělo vždyky k největšímu šílenství když jsem měl nahrabat seno, mělo pršet a mě začali hořet brzdy, protože se někde uštípnul kus obložení, nebo se podělalo něco na hydraulice, posrala se pumpa, že jsem vařil apod. Seno zmoklo, člověk nasranej, další práce s mokrým senem a ještě na kupa hodin oprava. Tady kdykoli(pokud nezamrzne nafta :red: ) sednu, vezmu o páku reverzoru, namačkám tam nějaký kvalty a vyjíždím s jistotou a radostí z práce.
Peetane? Nemyslíš, že ten stařičký zetor co se ti tak sypal měl už svoje nejlepší léta za sebou? Když byl nový, tak taky určitě šlapal jak hodinky My jsme Zetora rozebrali na součástky, ale tím myslím úplně každej díl, byla to sice časově náročná práce, ale vše se zrepasovalo do sebemenčího detailu, použily či vyrobili se kvalitní ND a za ty léta po GO nikdy nezkalmal, že by něco selhalo. 8)
Tohle je bohužel smutne ale v dnešní době člověk ubec neví jesi ma GO ubec cenu když tam nahazi nekvalitní součástky ktery mu kolikrat nevydržej ani první vyjetí po opravě a výměně a přitom by ty zetory nebyli špatny ale ty díly to pošlou do kopru ..po 30 letech provozu to nakonec půjde do hajzlu kuli kretenům co kurvě díly to je fakt k :'( :'(
Kvalita ND je opravdu problém, to co jsem chtěl koupit nové v prodejně jsem jim to tam hned nechal, pač to nemělo ani význam kupovat. Buď to koupím už s tím, že to celé upravím a předělám na kvalitní díl a nebo sháním na inzerátech staré díly a nebo vyrábím úplně nové.
Zachvilu budou staré ND dražší na inzerátech jak ty nové v obchodě. Takhle nám ty staré Zetory odrovnají pač nebudou ND co by něco vydržely.

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Zetor Maxterra

#130 Nový příspěvek od cipisek »

Tak Já to s tím Olejem myslel jak se tu Chudý rožčiloval že i ty motory na starých zetorech nevydržely tolik co vydži na těch západních strojích teď, jenže to je naprostá kravina to porovnávat, Tenkrát nebyly mazadla na takové úrovni jak teď Technologie značně pokročily a kdyby měli tenkrát k dispozici mazadla co jsou včil a používali se v těch strojích od novoty, věřím že by ty motory vydržely podstatně déle
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Zetor Maxterra

#131 Nový příspěvek od mazhor »

Tak mas pravdu, ze oleje jsou dneska na lepsi urovni, maji vetsi teplotni rozsah, lip mazou, nei uz to takovej mazut - za studena se driv dostanou k pistu. Ale i technologie a presnost vyroby motoru je nekde jinde - dnesni moderni motory se uz prakticky nemusi nijak zvlast zajizdet.

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Zetor Maxterra

#132 Nový příspěvek od cipisek »

V tom máš pravdu taky ale nabídnu ti moju zkušenost: Kdysi jsem vlastnil škodu 110R předchozí 2 majitelé do motoru celou dobu Nalívali kvalitní Oleje. už od nova to nikdy m6ad nevidělo ani z vlaku. co vím tak tam vždy byla polosintetika na úrovni 10w40. a když jsem ho prodával tak Mělo natočeno 130 tisíc. ten co to ode mě bral ten motor do šroubu rozebral a trochu potunil ale výbrus nedělal ani ložiska neměnil!! vše bylo pomalu jak nové! byl z toho v šoku! tak jsem trochu pátral po Historii a nakonec jsem se dopátral i původního majitele a dlouze jsme pokecali.. Bylo i po tom telefonu cítit že to auto měl rád a loučil jsem s ním těžce ale musel.. Takže přesnost a technologie výroby udělají moc ale když tam dáš špatné Olej tak ať přesnost jakákoliv stejně to odejde rychle..
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Zetor Maxterra

#133 Nový příspěvek od cipisek »

Tady odkaz na jedno video co jsem dneska objevil : http://aktualne.centrum.cz/video/?id=362639 Ten chlap na začátku mele celkem z cesty, bo nebýt Komančů tak není Zetor. Traktory by sa tu sice vyráběly ale pod jinýma značkama.. a navíc Zetor by na technologické špici v 50tých Letech čili v době tvrdého Komunismu zaostávat začal až tak v 70 letech v Normalizaci. nevím jistě, nejsu znalec
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Maxterra

#134 Nový příspěvek od bigles »

NEchci zaskládat nový téme tak to dám se, zetor dělá nový prototyp, nejspíše traktoru, vím to tak že děláme v práci odlitky do zetoru dělali se 4 kusy je to prý na nějaký prototyp tak snad se časem dozvíme něco víc

premo
Příspěvky: 194
Registrován: stř bře 25, 2009 5:45 pm
Bydliště: ostrava

Re: Zetor Maxterra

#135 Nový příspěvek od premo »

a konkrétně odlitky čeho, jaké části nevíš ?Já jenom že i zetor chystá verzi s odpruženou přední nápravou a středovým vedením kardanu k ní na typu forterra.

Odpovědět

Zpět na „Kuriozity, zajímavosti, tisk ZETOR“