vlozky zetor 25

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
palvis1
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 26, 2018 9:10 am
Bydliště: orava

vlozky zetor 25

#1 Nový příspěvek od palvis1 »

chystam sa na 25tke dat nove vlozky z piestami pozeral som na nete a nasiel som dva druhy jedna sada vyrobca CZ za 89eur a potom je tam sada vyrobca EU za 44eur ked ste vlozkovali aku ste davali?

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: vlozky zetor 25

#2 Nový příspěvek od mihi »

Niektorí dávajú CZ niektorí PL.
Na naše jazdenie je to asi jedno, aj Tí čo dali PL sú spokojní. Akurát som to včera preberal s Robom, poradil mi ak budem kupovať PL mám vymeniť O krúžky za biele silikónové.. Tie čo sa dávajú na spôsob vložky.
Mohol by si nám ukázať Vašu 25-ku??
Ahoj
Mihi

palvis1
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 26, 2018 9:10 am
Bydliště: orava

Re: vlozky zetor 25

#3 Nový příspěvek od palvis1 »

treba jednym vrzom dat aj nove ventile a vedenia ventilou?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: vlozky zetor 25

#4 Nový příspěvek od rosch8 »

ked uz to mas rozobrate, tak sa oplati vymenit na hlave mrazove zatky 3x, ventily, voditka (mozes dat aj simeringy), zabrusit ventily a hlavne vymenit trubky v hlave (pre zdvihacie tycky).
A vsetko odkarbonovat.
A samozrejme mozes hlavu jemne liznut na bruske na plocho.

palvis1
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 26, 2018 9:10 am
Bydliště: orava

Re: vlozky zetor 25

#5 Nový příspěvek od palvis1 »

este mala otazka lebo to chcem vsetko objednat ci mam vymenit aj na ojniciach tie loziskove panvi?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: vlozky zetor 25

#6 Nový příspěvek od rosch8 »

Tie loziska sa predavaju s pridavkom na obrabanie a musi sa obrusit kluka a dopasovat na rozmer loziska. Davat nove loziska na ovalny cap nema vyznam. A musel by si aj uhlovat ojnice. To uz potom cela GO kluky.

palvis1
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 26, 2018 9:10 am
Bydliště: orava

Re: vlozky zetor 25

#7 Nový příspěvek od palvis1 »

rosch8 píše:Tie loziska sa predavaju s pridavkom na obrabanie a musi sa obrusit kluka a dopasovat na rozmer loziska. Davat nove loziska na ovalny cap nema vyznam. A musel by si aj uhlovat ojnice. To uz potom cela GO kluky.
dik za info inac nikde na eshopoch nemozem najst co si spominal aby som aj vymenil trubky v hlave (pre zdvihacie tycky) je to potrebne?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: vlozky zetor 25

#8 Nový příspěvek od rosch8 »

Skoro kazdemu z,nas tie trubky prehrdzaveli a to znamena, ze sa voda vyleje do oleja.
Mam pripravene fotk aj video, tak urobim navod.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: vlozky zetor 25

#9 Nový příspěvek od anton30 »

maju tie rurky napr tu:
https://www.zetor25.sk/motor/
vedia Ti to tam dokonca aj urobit, ale aj tak by som to na Tvojom mieste urobil podla navodu od Roscha. uz len preto, ze to bude asi z medi 8) teda žiadna ocelova svova rurka. ak sa nemylim, tak na tej stranke by to taka mala byt. skratka meď je podla mna lepsia.

palvis1
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 26, 2018 9:10 am
Bydliště: orava

Re: vlozky zetor 25

#10 Nový příspěvek od palvis1 »

ked tak rozmyslam tak tie trubky asi budu dobre a menit ich nebudem musiet kedze traktor pouzivam 6x v roku a zakazdym vodu vypustim

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: vlozky zetor 25

#11 Nový příspěvek od anton30 »

Ak to robíš tak ako píšeš, tak o dôvod navyše aby si ich vymenil. Takto ako to robíš je to oveľa viac náchylné na koróziu. Ak sa Ti nechce tak ich nemeň, ale maj tam aspon stálu náplň chladiacej kvapaliny, pretože ta ma okrem iného aj antikorózne vlastnosti.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: vlozky zetor 25

#12 Nový příspěvek od rosch8 »

Velka zrada pri tych trubkach je, ze do posledneho momentu vyzeraju dobre. Lebo zvnutra su omyvane olejom a su krasne, ciste ani naznak korozie.
Ale z vodnej strany su skorodovane skoro krizom a stena je uz len papierova. Ja som kvoli tomu musel opravovat hlavu uz na nalakovanom stroji.
Oplati sa ich vymenit za medene. Ak je hlava dole z traktora, tak vymenit.
Ja som to podcenil a doplatil som na to a aj tak som ich musel nakoniec urobit.
Na druhom traktore som uz nic nevymyslal a rovno som ich vymenil. Tym ze su medene mam pokoj navzdy.

Urobil som aj cerstvy navod k tejto problematike

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2#p1459382

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“