Zetor kompresny tlak vo valcoch

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#46 Nový příspěvek od pavel sk »

Nam doma 69tka za studena na volnobeh maze 3,5-4 a to ma od GO uz poriadne daleko. Ale ked sa ohreje tak ide tlak dole ale nevidim vtom zavadu a ako som uz pisal vyssie ze ten budik co je v traktore uz neni 100% (bol napadnuty :smich: )

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#47 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

feki píše:kazdy zetoracky ti maze na 5atm?? nieje to aj vela? nas po go nedava tusim viac jak 3/3.5...
Vieš nie je brusič ako brusič vela zaleží od toho kolko necha vôle na kluke :ano: .U nas su na okolí dvaja brusiči jeden sa vola Koleno v Banovciach nad Bebravou ten robí všetko ale nikto ho nechvali ,Ten druhy sa vola Peter Ondrašík a to je uplne ina robota 8) 8) je síce drahší ale každa jedna kluka ked sa da do motora motor maže na 5 bar.Vie presne kolko tam nechat vole cely život robil brusiča v strojstave v Novom Meste nad Vahom :ano: Dnes už je dôchodca ,a až tyto ludia nebudu neviem si predstavit kto to bude robit :pistol: :pistol:
Dobre už bolo

jarek 2
Příspěvky: 337
Registrován: ned říj 03, 2010 8:53 pm
Bydliště: Kežmarok

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#48 Nový příspěvek od jarek 2 »

Ja zas zabehavanie na volnobech neuznavam. Ked mam motor po go tak radšej jazdim bez zataženia ale v otačkach.

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#49 Nový příspěvek od feki »

to beriem ze to treba vediet... ale nejak som bol v tom ze to zavisi od poistneho ventilu... no tiez sa mi zda ze mi to na to ze je to po go maze nic extra :)

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#50 Nový příspěvek od Jarda-k »

Když je motor po GO, nebo prostě v dobrém stavu, tak běžně maže ohřátý na volnoběh 2 bary v otáčkách 4 bary.

U motoru který ohřátý v otáčkách maže jen 2 bary bych o nějakým vložkování vůbec neuvažoval. Je to škoda práce
protože riziko, že následně zabouchá na klice je moc velký. To už je lepší ten motor dojezdit a pak udělat celkovou GO.

Jednou jsme u 77čky po GO řešili pokles tlaku po ohřátí a dělala to ta trubka co jde od čerpadla do bloku.
V místě jak jsou ty Okroužky měla zmenšený průměr a ty kroužky tlak neudržely. Trubka se dala nová a bylo to OK.

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#51 Nový příspěvek od feki »

tak tolko som nemal ani hned po go pokial viem... okolo 1atm sa mi zda... skusim to odsledovat potom :) a na 4 sa nedostanem vobec, ono sa to zastavi uz niekde v polovicnych otackach asi na 3.5 a stoji... preto som to videl na poistak

jarek 2
Příspěvky: 337
Registrován: ned říj 03, 2010 8:53 pm
Bydliště: Kežmarok

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#52 Nový příspěvek od jarek 2 »

Ja som vymenil odstredivku za filter preto že som potreboval dat tam výmenik tepla a teraz mam tlak za studena 5 barov a po ohriati na volnobech tak pri 600-700 otačkach nejde tlak nikdy pod 2,5 bar. Ked pridam plyn tak hned vybehne tlak na 5 bar.
Pri odstredivke po ohriati mal na volnobeh oko 1 baru.

Míšánek
Příspěvky: 846
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#53 Nový příspěvek od Míšánek »

Tak to je paráda, to bych potřeboval pro klid svoji duše co se tlaku týče 8)
Teď jenom poslední otázka - kde potom kupovat jaký typ filtrů? Hledal jsem něco ale nenašel jsem vůbec nic, kromě (asi) patrony na hydraulický okruh, co má Crystal. Jsou ty patrony stejné? Nebo jaké do toho plnoprůtoku potom používat?

jarek 2
Příspěvky: 337
Registrován: ned říj 03, 2010 8:53 pm
Bydliště: Kežmarok

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#54 Nový příspěvek od jarek 2 »

Mal som tam asi už tri druhy filtrov teraz tam je man-filter ale nevim posudit ich kvalitu

Míšánek
Příspěvky: 846
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#55 Nový příspěvek od Míšánek »

No mně spíš šlo typ těch filtrů, jako aby seděly rozměry, šroubení atp... A pokud by byly k dispozici od Manu, tak by to bylo samo nejlepší 8)

1ondro12
Příspěvky: 71
Registrován: stř úno 08, 2017 10:33 am
Bydliště: Slovensko

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#56 Nový příspěvek od 1ondro12 »

Zacal som túto temu a pital som sa vas na spravne zmeranie tlakom motora. Zakupil som si merak tlakov(takografom) a vyslo to 25,24,25.
Nieje to najlepsie,ale som rad ze to je aspon tolko.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#57 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Slyšel jsem že se dá ještě zkusit do válce stříknout nějaké množství motorového oleje po první zkoušce tlaku. A zkoušet po druhé jestli se tlak změní a nebo zůstane stejný. Jak to tedy je opravdu se tím něco pozná? Že třeba vložka je dobrá a je to spíše v hlavě motoru?

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#58 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ano. Táto metóda sa používa vtedy, keď je podozrenie na podpálené alebo netesné ventily v hlave. Ako píšeš, po prvom meraní sa do valcov vstrekne trocha motorového oleja a test sa opakuje. Ten olej "utesní" piestne krúžky. Ak sa pri druhom meraní namerajú vyššie hodnoty kompresného tlaku, tak je chyba v krúžkoch, v netesnosti piest-vložka. Ak sa tlak nezvýši, problém je v hlave....nedosadá, netesní niektorý ventil.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#59 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj jo jasný díky 8) A kolik se tam tak srtříkne? Třeba ta injekční stříkačka 20 ml?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#60 Nový příspěvek od DYK »

Já jsem olej nad píst dával, protože jinak nebylo možné nastartovat, motor už neměl kompresy a toto na ten start pomohlo, ale určitě jsem nedával 20ml. Já dával 5ml. Na dotěsnění pro start stačilo. Takže následoval výbrus.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“