Zetor kompresny tlak vo valcoch

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12791
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#61 Nový příspěvek od pavel sk »

Kompresia by sa mala merat na teplom motore, kedy je po jazde motor premazany a na stenach valcov a na piestoch je olejovy film. Vtedy netreba do valca nic lievat. Za studena ked tam nalejes olej mozu byt skreslujuce namerane hodnoty.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4195
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#62 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jj já vím budem to zkoušet na teplém motoru. Ale právě zjišťuji informace budu to dělat poprvé. A u kámoše na 7211 na posledním válci jde do vyfukových svodů olej prostě 4 válec hazí ven olej. Tak chcem vidět jesi bude rozdíl v tlaku na tom válci. A když by byl tak jsem myslel zkusit to ještě změřit po stříknutí oleje do válce jesi se to změní nebo ne... :-/ Ale asi tušíme že ten poslední válec bude špatnej nejspíš třeba připečenej......Lepší když by to dělala třeba jenom hlava :smich:
Právě měřák na kompresi už mám doma, teď mě dělá na soustruhu ten spodní kužel 45° který nastrčím na ten dřík v origo sadě. Oni mají v tehle sadě ten univerzální konec kuželovej ale je 60° a je hliníkovej takže bych ho parkrát zatáhl si myslím a byl by vymačkanej. Tak mě právě dělá jinej železnej v tom úhlu 45° jako je vstřikovač. To pak normálně přitáhnu přez třmen v sadě.

Obrázek
Obrázek

Je to nějaké yato nebude to asi nic kvalitniho, ale na to měření doma to snad poslouží.

Budem měřit u kámoše na té 72-ce. A pak bych to chtěl pro srandu zkusit doma na 69-ce motor má zhruba 800 mth od GO tak by mě zajímalo jak na tom bude :-/ Kámoš mě říkal ser na to radší to neměř protože jesi ty to nebudeš mít v cajku tak ještě letos děláš go motoru.... :D :smich:

pavel sk
Příspěvky: 12791
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#63 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak kamaratovy vyhadzuje olej do vyfuku tak to bude mat vydrete voditko ventilu. Tam moze byt znizena kompresia s dôvodu nepresneho dosadania ventyla. Nemusi mat chytene kruzka. A AK su tak skor nech skusi naliat na 24h cisty petrolej do valca. aspon 1 deci.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4195
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#64 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ok děkuju vyzkoušíme to 8)

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#65 Nový příspěvek od Brendak »

Michale nejde nějak poznat kde je ten ventilek?

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#66 Nový příspěvek od hobr »

Ten bude asi pod tím "budíkem"....
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4195
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#67 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No hele v nástavcích nic není je tam pouze díra. Takže buď je v tom ventilu pod budíkem a nebo dole na hadici za tou rychlospojkou je kus nějakého šroubení. Tak aby nebyl třeba tam :-/

kotis
Příspěvky: 167
Registrován: úte bře 13, 2012 4:46 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#68 Nový příspěvek od kotis »

Ahoj , jak mam změřit tlak ve valci na zetor 25,respektive čim jde mi o to, jak to uchytit na velec ? dik A jaka hodnota by měla byt.

Kokeš
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 13, 2010 6:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#69 Nový příspěvek od Kokeš »

Zdravím vespolek,
mohli byste poradit jaké máte zkušenosti a jaký koupit nějaký kvalitní kompresiometr?
Děkuji

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#70 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ja mam tento http://naradikrystof.cz/html/DN4A.html , ale adapter pre traktor si bbudem musiet vysustruzit, lebo je to na osobaky.

Kokeš
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 13, 2010 6:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#71 Nový příspěvek od Kokeš »

Dík za info, mně se povedlo v létě přehřát 6911, když jsem zapomněl na vytaženou dečku a teď mi fouká trochu do karteru, tak to chci pořídit, než se asi budu muset pustit do opravy

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#72 Nový příspěvek od thovt »

Tak že se ti zapekli pístní kroužky zdůvodu vyšší teploty.

Kokeš
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 13, 2010 6:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Zetor kompresny tlak vo valcoch

#73 Nový příspěvek od Kokeš »

Já si také myslím, až se k tomu dostanu a seženu ten kompresiometr, tak změřím tlaky, zatím to jezdilo, trochu to bere olej a i při 0° C to startovalo bez problému, pak asi budu muset vytahat písty a uvidím, jestli by nestačilo třeba jen vyměnit kroužky. Traktor mám skoro dvacet let a když jsem měl po koupi hlavy dole, tak jsem zjistil že je zavařovaný blok mezi 2 a 3válcem. Zatím to drželo, ale nechce se mi raději do toho moc vrtat

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“