motor 6901

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

motor 6901

#1 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravim pánové koupil jsem si 69 a budu delat motor. Nejvíc mě točí, že na tom motoru jak příjde kopec tak tomu hned padaj otáčky dolů, čím to může být :vztek: .

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: motor 6901

#2 Nový příspěvek od thovt »

Ucpaný vzduchový filtr nebo palivový filtr, seřídit vůli ventilů, seřídit vstřiky.
Udělat klasickou udržbu, než hned dělat go motoru.
Opotřebovaný válce se poznájí při startu motoru, špatně chytá.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: motor 6901

#3 Nový příspěvek od crazymen11 »

Jasný, ale málo to maže, studený tak 2 a když se ohřeje tak klidně pod 1.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: motor 6901

#4 Nový příspěvek od crazymen11 »

chlapi co bych měl udelat aby motor byl takovej vostrej, aby měl vostrej zvuk.

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 6901

#5 Nový příspěvek od jurex »

TeĎ vůbec nechápu tvé dotazy...první píšeš, že budeš dělat motor, potom, že ti málo maže a teď chceš zase ostřejší zvuk? o co ti vlastně jde? Radši udělej na traktoru ůdržbu, vyčisti odstředivku, dej nový olej a potom uvidíš zda maže...nebo nech změřit tlaky a udělej motor...zvuk řeš až ti traktor pojede jak má :smich:

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: motor 6901

#6 Nový příspěvek od crazymen11 »

Chlapi mam jen dotaz ohledně vložek. Budu vložkovat traktor 69 a chci se zeptat jestli by tam šli dát vložky zn. Kolbenschmidt 102 se 4 kroužky.

https://www.agrozet.cz/e-shop/vlozka-va ... 10168.html :help:

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: motor 6901

#7 Nový příspěvek od Jarda-k »

Proč by nešli? Pro 69tku stejně jako 70tku jsou určený písty se čtyřmi kroužky. 3 kroužky jsou až od řady Z 72 nahoru.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: motor 6901

#8 Nový příspěvek od staník »

Když jsem dělal traktor tak jsem sháněl motor. Na mý 6945 byl prasklej blok.
Jel jsem s klukama k Plzni pro motor co byl vyřazenej z důvodu slabýho tlaku oleje.
Po zahřátí prý skoro nemaže a je potřeba GO. Překvapení bylo že ten motor byl asi v pořádku , akorát byl povolenej šroub na trubce od čerpadla oleje do bloku.
Takže ani pokles tlaku u teplýho motoru ještě nemusí nutně znamenat že jsou vůle na ložiskách a motor je vyběhanej.
Je ale pravda že tato závada není asi tak častá.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: motor 6901

#9 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

stanik ma pravdu :) toto je chyba a dalsi veci jsou zmerit tlaky valcu :) podivat na trysky cerpadlo kdyz cerpadlo a nafta neni na 100% tak motor liny a neni ostry :) tak prvni rade projit trysky seridit cerpadlo u dobreho cerpadlare dale vycistit sani a radne seridit ventyli pak moznost zmerit tlaky komprese motoru a podle toho se rozhodnout zda nektery valec ma nizsi tlak . podle toho bys udelal generalku motoru .jinak jeste muzes taky zkusit udelat predstrik.Stim mazanim muze to by taj vychrchlana ostredivka jak psal dyk v sekci Vymena plnoprutokoveho filtru zetor ze ostredivka muze myt vule ktery maj vliv na tlak.Chci rict timto ze bysmel zacat se divat na zakladni veci a pak resit vymenu vybrusu :) dale by smohl napsat jaky vyfuk mas bo zalezi taky an vyfuku ty polsky smejdy dusi motory a nejsou ostre sehnat origo hranaty 7011 vyfuk tak budes myt zvuk jak lusk . Kte nafte nejveci bolesti je kohoutek a cela nadrz ktera za ty roky korduje a je tam bordel . nejlepsi je kohoutek povolit vymenit za novy korkovy a nadrz dobre vydrpat kulatinkou vyplachnout benzinem a ja sem to resil aji vysavacem ze sem vysal prostredek nadrze a mam velky klid od ucpavani nadrze + ucpavani kohoutku . Jinak ted ja resim problem ten ze zatka nadrze ma odvetrani a kdyz prsi nebo snich tak my tece voda do nadrze tak chci ze silonu udelat obal z bocni dirkou an odvetrani :)

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: motor 6901

#10 Nový příspěvek od staník »

S tím víčkem a vlastně i s víčkem na nádržce brzdové kapaliny jsem to udělal tak že jsem na ně nasadil vršky od sprejů. Našel jsem takovej kterej průměrem odpovídá víčku.
Třeba na tý nádržce kapaliny tam slouží od začátku. Víčko je nešikovně před nádrží a pod bočním plechem , to by bylo vody :vztek:
Na nádrž pasovalo víčko z rezistinu ve spreji. Těžko se shání a snadno ztrácí a tak jsem nakonec našel v kovošrotě víčko který má přisávání vzduchu zespodu , vedle těsnící gumičky. Mám pokoj 8)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: motor 6901

#11 Nový příspěvek od crazymen11 »

Díky za odpověď, 1 co jsem zatim udelal jsem jen vyndal vstřikovače trysky byly asi delaný tak jsem jen sešteloval tlak a vyhodil měděný podložky no a uz to moc bíle nekouří a možná to lépe chytá. Akorát byli držáky podle čísla asi 2 z 6701 jeden asi origo 2646 a poslední byl hodně rezatý že na nem nebyla vidět ryska.

Budu muset sházet hlavy tečou tam mrazovky atd,.. :prace:

Steve01
Příspěvky: 186
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: motor 6901

#12 Nový příspěvek od Steve01 »

Ten problém s víčky a vodou jsem měl na 6945 také. Pořád byla voda v nádrži a nevěděl jsem, kde se tam bere. Potom jsem si všimnul, že víčko na nádrži má uprostřed, tam, kde je přisávací dírka, prohlubeň, takže všecka voda, co na víčko naprší, neoteče pryč, ale stéká se doprostřed a dírkou teče dovnitř. Víčko jsem vyklepal na opačnou stranu a od té doby je pokoj. Na nádobce na brzdovou kapalinu mám naraženou hore dnem obrácenou rozřezanou 0,5l petflašku.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: motor 6901

#13 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

taky musim dat furt mam vsude vodu :vztek: 8)

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: motor 6901

#14 Nový příspěvek od crazymen11 »

Chlapi nasel jsem zajímavý téma teda pro mě ohledně stroboskopu a měření ventilů při otáčkách nebo měření dynamickej úhlů sacího a výfukovýho ventilu pomocí sroboskopu, náhodou o tom víte víc. Jen tak pro zvědavost jestli po tom někdo pátral. :pc:

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: motor 6901

#15 Nový příspěvek od crazymen11 »

Chlapi mam jen dotaz ohledně parametru nas. čerpadla.

Sehnal jsem si čerpadlo ze 7201 a nechám si ho opravit. A dám si na motor 6901.

Jedná se mi o to jak to mam nastavit jestli podle motoru na 72 myslím např. předvstřik na 22.5° tlak na tryskách kolem 170 až 175 barů.

Nebo to nastavit na 69 - předvstřik na 22° a tlak na 148 150 barů.

Poraďte jaké máte zkušenosti. :zapomel: :help:

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“