motor 6901

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 6901

#31 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten kotuc myslis stit spojky alebo lamelu? Ja na rozpojenom traktore nastavujem spojku len s klapalinovym vypinanim (72XX a vyssie). U mechaniky to riesim len na spojenom traktore cez okienko. Akurat si pred spojenim len rozkontrujem matice.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: motor 6901

#32 Nový příspěvek od DYK »

Máš tady někde fotku tvé měrky?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 6901

#33 Nový příspěvek od pavel sk »

:-/ to netusim. Je to mierka ako v kazdej dielenskej prirucke. Kus pasoviny.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: motor 6901

#34 Nový příspěvek od petr laz »

Mam dotaz jak mam spravne na traktoru nastavit pres okenko spojku vypinani pojezdu mam velice kratky chod je na to nejaka merka nebo neco motor 6701 nebo 6711
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 6901

#35 Nový příspěvek od pavel sk »

Na poslednej strane mas podrobny popis nastavenia http://www.agportal.cz/files/user/zetor ... bsluze.pdf Strana 68.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: motor 6901

#36 Nový příspěvek od petr laz »

Dekuji
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: motor 6901

#37 Nový příspěvek od koprkam »

Zeptám se. Řeší se tu vstřikovací čerpadlo 72 na 69. Jde to napasovat i na motor 6701? Ono totiž moje vstřikovací čerpadlo není zrovna v kondici a motor je celkově takovej tupej. Když dám plnej plyn, tak trvá cca dvě až čtyři sekundy, než dojde do plnejch otáček. Když to porovnám s autoškolovou 7211 na které jsem kdysi jezdil, tak ta jela jako pila, prostě to šlo za plynem. Na vstřiky jsem zatím nešahal, chtěl bych je dělat zaráz s čerpadlem, tak mi jde o to, jestli sehnat jinačí čerpadlo a nebo se paplat se starým. Ještě teda podotknu, že je tam výfuk takovej ten starej kulatej, ty novější hranatý prej byly lepší.
Akorát si teda nejsem jistej, že by měl 6901 47kW http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view ale hádat se nechci, jen nevím, co konkrétně je pravda.
Díky předem.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 6901

#38 Nový příspěvek od pavel sk »

Predtym ako sa zacnes hrabat a menit cerpadla, skôr skus urobit udrzbu motora. Pomen palivove filtre, vycisti vzduchovy filter, nastav ventily, skontroluj stav vstrekovacov a ich otvaracie tlaky. Ak mas niejake skusenosti s kontrolov predvstreku, tak skontroluj aj ten. Co sa tyka vyfuku tak je to len na vkusu a podla toho ako skoro chces byt hluchy :smich: . Okruhly ma vyhodu ze je laksi a tak klesa spotreba odlomenych kolien a a je tikší. Ta tabulka neuvadza maximalny vykon. Najdi si tabulku alebo navod k 69-tke.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: motor 6901

#39 Nový příspěvek od koprkam »

Hele kromě vstřiků, předvstřiku a nastavenýho čerpadla je to přesně jak jsi psal a ten motor i ohřátej na 80°C čoudil dost modře. Olej je v motoru cca 15 mth a mám podezření, že je znovu nafta v regulátoru čerpadla. Čili čerpadlo půjde k čerpadláři tak, jako tak, tak je jedno jestli seženu dvaasedmdesátkový, nebo nechám spravit toto, jinak vstřiky jsou jasný.Tlumič výfuku by byl ideální takovej ten doutník se zahlým koncem, jako byl na 7745, ten by prej měl mít i integrovanej jiskrolap.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 6901

#40 Nový příspěvek od pavel sk »

Pokial je to cerpadlo v takom stave ako pises, tak je to na opravu. Ak zozenies cerpadlo s dvojkovej rady, tak pocitaj stym ze tiez ho bude treba skontrolovat najlepsie odbornikom a prenastavit na paramentre tvojho motora. Pptom budes musiet doriesit mazanie cerpadla, upravu naftoveho potrubia (pokial ho mas origo celorurkove).

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: motor 6901

#41 Nový příspěvek od koprkam »

Úprava potrubí je to poslední. Co mě zajímá nejvíc, tak s jakým vstřikovacím čerpadlem mi ten motor pojede nejlíp, to je vlastně to, proč jsem o tom začal uvažovat. Protože říkám, ten motor je hrozně těžkopádnej, ale zase díky čudlu, který tyhle starý čerpadla mají, nádherně startuje. Ale pokud říkáš, že to má i čerpadlo ze 72, jenom udělaný trochu jinak, tak by to teoreticky taky nemusel být problém. Ještě je otázka, jestli by bylo odkud vzít mazání čerpadla.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 6901

#42 Nový příspěvek od pavel sk »

Kazdy motor ide najlepsie na takom cerpadle ake nan od vyroby patri. V Zetore o tom vedeli svoje preco, ktory typ cerpadla kam davaju. Cerpadla sa stavaju na parametre motora. Nie opacne. Novsie cerpadla maju takisto pre studeny start presuvnik, len ho uz neovladas zvonku ale regulatorom pridanim rucneho plynu na uplny max. Tu je dôlezite mat v poriadku tiahla ovladania aby neboli rozhodene. Mazanie cerpadla sa riesi odberom oleja s hlavneho kanala na pravej strane motora s prvej zatky ako u 7201. Potrubie je vedene ponad vodnu pumpu, poza valec kompresora. Je to tenka rurka. Na fore je vela foto uzivatelov kde to pekne vidno.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: motor 6901

#43 Nový příspěvek od koprkam »

Jojo už vím kterou trubku myslíš na motoru v unc tam něco vede. Hele jde nějak zvenku poznat, že je ten přidavač zapnutej? Jde mi o to, že jsem na unc měnil kloubek na čerpadle, ale tohle jsem neřešil, tak jsem to tam nějak pleskl a neřešil jsem to.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 6901

#44 Nový příspěvek od pavel sk »

Na samotnom cerpadle to s vonku nepoznat. Ale poznas to na packe a doraze na regulatore. Pri rucnom plyne na max sa musi doraz pri packe opriet o dorazovy srob, a v cerpadle musis pocut slabucke cvaknutie.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: motor 6901

#45 Nový příspěvek od koprkam »

Díky moc, mrknu na to.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“