motor 6901

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: motor 6901

#46 Nový příspěvek od matisx »

mam to 72 cerpadloo v 6701
jede to porad stejne-tedy jedu o kvalt vys ale to bych jel i se starym kdybych ho nechal opravit.
ale bylo lepsi nechat repasovat to 72 pro me z duvodu ne vykonu pac ten tam stejne nedostanes nebo kdyz jo tak na ukor zivotnosti motoru-otom zadna
mam to z duvodu "pohodli"
proste mi odpada vymena oleje-vecny kolisani otacek-to me lezlo na nervy--ted uz druhym rokem porad stejny volnobeh-revoluce
dal co me sralo mackani cudla-zdechlo znovu ven zmacknout :cert: otec stary taky pro nej obrovske plus
-ale nestartuje to jak ze starym-to je nemoc tech cerpadel :-/ proste s cudlem ikdyz je vybehy naskoci rychleji
tot asi muj poznatek
za me je to krok dopredu-ja jsem spokonej 8) ale mam davku co je do 6701 max do 69 je to davka min :-/
a 72 ma odlehcenej setrvak a proto chodi za plynem daleko lepe aspon kamosova 7245 to jde jako pila ;-)ale on uz ma i jine casovani

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: motor 6901

#47 Nový příspěvek od crazymen11 »

Chlapi mam jen takovej dotaz treba je to kravina
Necháse predelat pripojeni olej. trubky v 69 bloku na 72, ja mam pripojeni v 69 pomoci prevlecnej matky a 72 to ma na okrouzek, chtel bych to predelat na okrouzky :)

pavel sk
Příspěvky: 12800
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 6901

#48 Nový příspěvek od pavel sk »

Prerobit to nejde. V bloku je tam narezany zavit a vsrobovane srobenie pre pripojenie rurky. To srobovacie riesenie je lepsie ako tie O-kruzky ktore casom pustaju.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: motor 6901

#49 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravim dávam si do hromady motor 6901 a dneska jsem daval hlavní ložiska a všimnul jsem si, že na 1 vývrtu od rozvodu je vývrt širší než ložisko 1 až 2 mm ostatní pěkně sedí jsou stejně široké tak snad to nevadí, jenom se tady ptám, jestli by byl v tom problém.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: motor 6901

#50 Nový příspěvek od koprkam »

A nepatří tam axiální ložiska?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1293
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: motor 6901

#51 Nový příspěvek od Hranostaj »

Axiální ložisko je jen u setrváku.

pavel sk
Příspěvky: 12800
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 6901

#52 Nový příspěvek od pavel sk »

Predne ulozenie je hrubsie kvoli uchytu capu vlozeneho rozvodoveho kolesa pre pohon cerpadla. Tam su šalky (loziska) rovnake ako na druhom a stvrtom ulozeni. Na piatom je rozdiel kvoli axialom (pri zotrvacniku) a je sirsia salka. To ze mas vpredu uzsie salky ako je panva je normalne.

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motor 6901

#53 Nový příspěvek od stano 4011 »

Zdravím.mam možnosť kúpiť motor 72.ka.cena dajme tomu v pohode. Samozrejme cez zimu urobiť si ten motor go. A potom dať do 7045. Ma to význam? Polepsim si lepším motorom. Odľahčený zotrvačnik. Alebo. Ani nie?.motor čo mám v 7045. Má staré vložky.lepene tekutým kovom po bokoch.pred štyrmi rokmi kruzkovany Tlaky v pohode. Mazanie neblikne nikdy. No dačo by to ešte vydržalo. Akurát čerpadlo aj po oprave. Je nanič. Čerpadlo. Musím riešiť nové. .

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: motor 6901

#54 Nový příspěvek od koprkam »

Já nevím, 72 motor je suprovej. Ale zas záleži na tom, kolik by tě stála generálka. Já oosobně bych z té 72 zhodil čerpadlo, nasadil bych ho na 70 a jezdil, dokud by to šlo. Ale chyběl by mi tam čudl, s ním je to vždy na první dobrou, u těch novejch je snad prý něco podobnýho, ale v UNC ani v DH mi to nefunguje, proto třeba do UNC dám čerpadlo z 49. Když jsem v čerpadle co na 67 mám vyměnil olej, tak od té doby drží otáčky krásně. Nešlo by to vstřikovací čerpadlo taky předělat na centrální mazání? Kdybych napojil olej do toho otvoru, kterej je určenej pro přepad, tak by to šlo ne? Pokud by se třeba ještě oddělalo gufero, který těsní hnací hřídel od motoru?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motor 6901

#55 Nový příspěvek od stano 4011 »

Tak na 72 motor som savykaslal..to 70 ku som dal . Novú spojku zotrval tam je 72 kovy odľahčený a kúpil nové čerpadlo teraz je to iné kafe. Úplná spokojnosť. Doladil tiahla vym edzil vôle na spojkovych tiahkach .pretesnil. Reduktor. Ľavý. . Atď kopec Drobnosti za. Mesiac. Mám ho 9 rokou a viem čo v ňom je . .okrem
Čerstvej farby. .je. V. Top stave. Je v ňom 11 tis. Ale. Keby mi ich dávali tak ho nepprrdam. Lebo za 11 lepší nekúpim. Na družstve mal jedného. Šoféra prevažne. A ja som v podstate druhý. Žiadny vrak z lesa z novou farbou a plecharinou
Naposledy upravil(a) stano 4011 dne stř led 22, 2020 6:44 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motor 6901

#56 Nový příspěvek od stano 4011 »

Tak na 72 motor som savykaslal..to 70 ku som dal . Novú spojku zotrval tam je 72 kovy odľahčený a kúpil nové čerpadlo teraz je to iné kafe. Úplná spokojnosť. Dopadol tiahla vy edzil vôle na spijkovych tiahkach .pretesnil. Reduktor. Ľavý. . Atď kopec Drobnosti za. Mesiac. Mám ho 9 rokou a viem čo v ňom je . .okrem
Čerstvej farby. .je. V. Top stave. Je v ňom 11 tis. Ale. Keby mi ich dávali tak ho nepprrdam. Lebo za 11 lepší nekúpim. Na družstve mal jedného. Šoféra prevažne. A ja som v podstate druhý. Žiadny vrak z lesa z novou farbou a plecharinou

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: motor 6901

#57 Nový příspěvek od koprkam »

Heleď a šel by ten odlehčenej setrvák hodit i na 67 motor?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motor 6901

#58 Nový příspěvek od stano 4011 »

Asi áno.

pavel sk
Příspěvky: 12800
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 6901

#59 Nový příspěvek od pavel sk »

Kvoli comu???

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: motor 6901

#60 Nový příspěvek od koprkam »

Aby to šlo za plynem, jako motorová pila :twist:
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“