motor 6701

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jajda1984
Příspěvky: 308
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

motor 6701

#1 Nový příspěvek od jajda1984 »

zdravím,mám dotaz.na motoru jsem dělal hlavy ,jedna měla zaklepaný ventil,tak jsem dal všechny nový a nechal jsem udělat i čerpadlo a dal nové jehly.po montáži mi motor španě startuje,dalo by se říct,že bez čudla v tomhle teple vůbec,a když chytne tak srašně kouří a má takovej tvrdej chod.s čerpadlářem jsme tedy ještě vyndali na přeměření čerpadlo a vstřiky,seštelovali předvstřik a žádná změna.kam by jste mě nasměrovali co dál?díky

jajda1984
Příspěvky: 308
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: motor 6701

#2 Nový příspěvek od jajda1984 »

jo a ještě možná za zmínku by stálo,že mi čerpadlář měřil kompresy a říkal že je dobrá,ale tady jsem četl,že komprese by měla být 28-30,ale mě naměřil jen 23.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 6701

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Tych 23 je uz na dolneh hranici pristupnosti. Ventily mas nastavene spravne? Otvaraci tlak vstrekovacov mas na kolko nastaveny? Predvstrek je na aky uhol nastaveny? V akom stave je vzduchovy filter a palivove filtre + podavacie palivove cerpadlo?

jajda1984
Příspěvky: 308
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: motor 6701

#4 Nový příspěvek od jajda1984 »

ventily mám 25 a 30,vstřiky mám 165,předvstřik jsem dohnal na 22 stupnu,ale mám čerpadlo uplně na bloku,musel jsem ho i kousek propilovat,vzduchové vožky tam jsou nové,akorát teda naftové vložky tam jsou už přes rok.,ale ty by neměli mít vliv,a podávací čerpadlo nevím jak zjstím že by bylo špatné

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: motor 6701

#5 Nový příspěvek od Britt »

Podávacím čerpadlem to nemůže být. To by měl motor málo nafty a chcípal by.Tohle bude předvstřikem. Já ladil předvstřik na ucho, aby šel motor měkce a nekouřil ani černě ani bíle.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: motor 6701

#6 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

kdyz si mel ventyl zaklepany a jde tvrde dival ses na rozvody pokud neni protoceny neboli rozhaseny ? kontroloval si tycky vahadel ? zdali nejsou ohnute od te hlavy co se zaklepal ventyl do pistu nekde ten telk musel uhnout no sundej koniky a posivej an ttycky atd kdys mas cerpadlo a trysky dobre a motor neotocis rukou tak jeste pojede ale to ze ti enchce chytnout pak ti dela co pises cerpadlo si propiloval nevim proc si to delal toto je hovadina mas proste neco spatne udelane jeste by sel se nedivil pokud nemas krouzek na cerpadlu jinak dany ze si to tam rval jak prase zakladni ucnovke chyby se vzdy najdou podivat na tyto veci a budeto oka

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 6701

#7 Nový příspěvek od pavel sk »

To pripilovanie dier na cerpadle moze znamenat ze mas uz vytlacenu hriadel nahonu cerpadla, klinok a rozvodove koleso na nej. Casom sa to vytlaci a poda sa o par stupnov. A a si mal stret ventilov spiestom tak skontroluj to co je napisane vyssie od malotraktorpetr.

jajda1984
Příspěvky: 308
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: motor 6701

#8 Nový příspěvek od jajda1984 »

ten ventil se nezaklepal do pístu ale do hlavy,teda takhle jsem to už koupil,ale v zimě mi začal jít na tři válce tak jsem dal do opravy i čerpadlo se vstřikama,dal nový hlavy všechny,měl jsem i prsa shozený kvůli těm rozvodum a všechno v pořádku,natočil jsem to tak že to všechno sedělo.kroužek na čerpadlo nijak nenarveš,přeci je tam v jednom místě taková plocha,a čerpadlo tam šlo samo,ještě někdo kdysi psal nakroucená hřídelka k tomu čerpadlu,ale je mi divný než se stalo to s tou hlavou,tak motor chytal na převalení,v zimě minus 15motor dvakrát překulil a šel. jedině zkusit dát čepadlo k někomu jinýmu,jestli tam není něco špatně.

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: motor 6701

#9 Nový příspěvek od kugva »

a hlavy si kupoval nový nebo bral výměnou ? protože jsem se setkal s tím že byla špatná série pouzder co jsou v hlavě jak se dává vstřik že byli špatně udělaný a tryska vůbec nekoukal z hlavy ven a nemohla dobře prášit

jajda1984
Příspěvky: 308
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: motor 6701

#10 Nový příspěvek od jajda1984 »

byly repasoaný všechny.výměnou.jako že by málo koukala tryska?zkusím teda ještě výměnu té hřídele,nestojí ranec ale spíš ta :prace: ,mám těžkou nápravu

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: motor 6701

#11 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

no ta hridelka muze byt ale ja psal kuga tam muze byt taky zakopany pes :( to je dnes to ze koupis repas

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: motor 6701

#12 Nový příspěvek od kugva »

jj málo kouká tryska :) z hlavy ven

jajda1984
Příspěvky: 308
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: motor 6701

#13 Nový příspěvek od jajda1984 »

tak vcelku to asi dává logiku,protože už víc čerpadlem k motoru nemužu,tak už jedině ta hřídelka,ale tu hlavu ještě skusím sundat,protože když jsem tam neměl svody tak z toho jednoho válce to kouřilo hodně jako by špatně pálil.to jsou hrozný špeky,ale děkuji za rady,akorát ted toho moc nezvládnu,ležím s anginou,tak zbírám rady

jajda1984
Příspěvky: 308
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: motor 6701

#14 Nový příspěvek od jajda1984 »

na to že chtěj za repas 1500kc,a daj jen ventily a pouzdro a ještě mizerný.takže to znamená že nepráší a kape a proto nespaluje a hulí,

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: motor 6701

#15 Nový příspěvek od kugva »

no co jsem zjišťoval tak ty firmy co dělají repas berou díly od prodejců nd a nikoho už nenapadne ty pouzdra třeba přeměřit a je hned problém :(

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“