VZV Desta - motor Zetor - strašně kouří

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

VZV Desta - motor Zetor - strašně kouří

#1 Nový příspěvek od bourač »

Ahoj
mám Destu s motorem Zetor, 4 válec, typ nevím - místo olej. filtru to má odstředivku.
Kouřilo to vždy ale letos je to tragedie, na volnoběh je to dobrý ale jak přidám plyn sousedi volaj hasiče :smich:
Černej kouř. Co to může být? Zaseklá tyč předstihu? (předvstřiku?) Zejtra to zkusím vykuchat, dnes prosím znalce o nějaké názory ať vím do čeho jdu. Dík.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: VZV Desta - motor Zetor - strašně kouří

#2 Nový příspěvek od bourač »

Co to mám za typ motoru v té Destě?
Jde o to čerpadlo, dá se snadno sehnat repas (nové) od nějakého seriozního dodavatele?
Když ho seženu (nabídněte) a budu měnit, na co si dát pozor? Děkuju.
Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: VZV Desta - motor Zetor - strašně kouří

#3 Nový příspěvek od Matúš »

Podľa mňa to je 4001 :) Pod 4. hlavou nad štartérom a za čerpadlom by mal byť typ motora vyrazený.
GO čerpadla ti urobia napríklad v Motorpale (tu na SK majú myslím pobočku v Martine) alebo by sa snáď malo dať kúpiť nové ako náhradný diel, aj keď si myslím, že to nebude lacné :-/

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: VZV Desta - motor Zetor - strašně kouří

#4 Nový příspěvek od Matúš »

Tu si môžeš spraviť predstavu o cene: http://shop.markomt.sk/scripts/zbozi.php?KID=23 Bude to okolo 10 tis. kč :-/
Repas alebo generálka bude určite lacnejšia cesta 8)

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: VZV Desta - motor Zetor - strašně kouří

#5 Nový příspěvek od Jarda-k »

Co takovej vzduchovej filtr? Není ucpanej?
Pokud budeš měnit čerpadlo, musíš si dát pozor abys ses přesně trefil na zubovou spojku - jeden zub je vynechanej. Čerpadlo musí jít volně až k přírubě, žádný nasilný přitahování šrouby.
Vysokou kouřivost a štěkavej chod může taky způsobovat uvolněnej unašeč na čerpadle - než čerpadlo případně vyměníš, tak to zkontroluj.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: VZV Desta - motor Zetor - strašně kouří

#6 Nový příspěvek od StaPo3011 »

GO vstřikovačky na Zetory dělaj leckde po republice, lidi z bývalých STS či opraven traktorů budou vědět, kam nejblíž to zavézt či poslat. Počítej tak cca 3000 Kč na tu GO. A současně by to ale chtělo rovnou asi i nové trysky do vstřikovačů na hlavách válců (cca 200 za kus) a vstřikovače přitom nastavit na předepsanej tlak. A po montáži vstřikovačky zkontrolovat předvstřik (vstřikovačku je možno na trojúhelníkové přírubě trochu pootočit a tím nastavit okamžik předvstřiku). Poraď se s někým v okolí, kdo dřív dělal Zetory, skoro v každej vesnici někdo takovej bejval.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: VZV Desta - motor Zetor - strašně kouří

#7 Nový příspěvek od honzauta »

Tady ten pán je opravuje
http://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail= ... meno=Milan
za čerpadlo na 4001 chce 5000 Kč, za repasy Vašeho 4500 Kč, dělá i nastavení vstřiků

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: VZV Desta - motor Zetor - strašně kouří

#8 Nový příspěvek od bourač »

kuwa zase jsem na to neměl vůbec čas, ještěru jsem večer nakopnul, nechtěla chytit jen bílý dým z výfuku, s pomocí teplovzdušky chytne ihned.
Ten černej kouř se koná jen při přidání plynu, když se přidává plyn pomalu žádný kouř se nekoná.
Když přidám rychle (kickdown :D ) hustej černej kouř - než se motor roztočí, v otáčkách už nekouří.
Když si podržím "čudla" a rychle přidám je kouř ještě mnohem černější, bez čudla je méně černý.
Všechen kouř jen než se motor dostane do otáček, pak už nekouří (euro 6 :smich: )

Co tomu kuwa je?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: VZV Desta - motor Zetor - strašně kouří

#9 Nový příspěvek od Sedlák »

no mě to příjde jak motor 6901 podle čerpadla (kámoš má taky destu s tímhle motorem) no že kouří, určitě změřit tlaky (pokud malé tak vybrus , možná i kliku podle opotřebení) pokud dobré tak hned nechat vyměnit trysky + repas čerpadla (cena ve firmě agromotor 3500 bez dph ) v těch destách podle mě motory na tohle dost trpí, většinou běhají na menší otáčky než třeba v traktoru a tak se zanášejí karbonem , navíc pokud ji často chcípáš a startuješ :)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“