Olej A a AD

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Olej A a AD

#46 Nový příspěvek od Pavel.T »

Ty máš ale v prvním příspěvku napsáno že tam byl zřejmě M6AD. :) Já bych asi pro jistotu sundal víka a vanu a kouknul jestli to je moc zasr***

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Olej A a AD

#47 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som to tiez tak precital a mas tam napisane M6ad. Zeby v motore 5211 niekto este daval olej M6A sa mi nechce verit. V tej dobe kedy sa vyrabala 52XX uz bol olej M6A davno za zenitom. Dokonca aj nas byvaly podnik, ktory bol dost za opicami pozadu uz v tej dobe nakupoval len oleje AD. :-/

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Olej A a AD

#48 Nový příspěvek od Lukashil »

To ano, ale psal jsem, zeuz i sviti mazani, takze sitka obaleny bordelem a saci kos stopro taky, a aditiva v oleji taky funguji jen stanovenou dobu.
Takze se ptam, jestli pripadne existuje nejaka ridci varianta m6a ktera se da koupit
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Olej A a AD

#49 Nový příspěvek od vitex »


Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Olej A a AD

#50 Nový příspěvek od ota »

To Lukáši teď jsme řešili u naší 4611 to mazání. Stejně jak píšeš při volnoběhu svítí kontrolka mazání. Když se přidá plyn začne problikávat a když ještě fous přidám zhasne. Ale máme tam budík napojený na kanál pod čidlem. Máme to tak už delší dobu nainstalované. Tou sadou. A budík ukazuje na volnoběh kousek nad 1 a když kontrolka zhasne ukazuje skoro 2. Pak při přidání plynu nad 2. Tuhle jsme říkali, že ještě zkusíme vyměnit čidlo. Zdá se, že trochu falíruje. Olej jsme přešli z M6AD na M7ADS 3 už před několika lety. Nikdy žádný problém. Na tom obrázku vejš jsou ty koníky čisťonký, oproti tomu co jsme měli. Nebylo poznat jestli jsou tam ty matky a červíky. Vše jsme čistili kam se dalo dostat.
Ale myslím že problém s ubytkem tlaku bude ten, že Štěpán dal místo sítek ty sady filtrů. Možná by to chtělo pohnout ventylem. Aby ten tlak trochu šel nahoru.

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Olej A a AD

#51 Nový příspěvek od Sadra17 »

pavel sk píše: pon úno 14, 2022 11:47 am Akurát som sa cez víkend rozprával s otcom a tému prišli oleje. Povedal mi že u nás v družstve prestali A-ckovy olej používať cca. 1976. Odvtedy bol v olejarni furt len AD olej.
u nás se posledních X let jela obyčejná 15W40 tušim m7adsiii od OMV brali to po sudech :D
malej traktorista v malým traktoru

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Olej A a AD

#52 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas do olejoveho servisu vozili do roku 1999 olej v cisternach. Mali sme 4 olejove nadrze na 4 druhy oleja. Kazda nadrz bola tušim na 2000l oleja a vzduchotechniku ADAST. Capovalo sa s pistoli s meracom litraze. Ale to je uz ina doba ktoru som mal to stastie zazit 8) Pred vojnov a kratky cas aj po vojencine som som niejaky cas vydaval oleje popri opravach.

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Olej A a AD

#53 Nový příspěvek od Sadra17 »

tyhle nádrže v podniku byli taky, ale už se v nich jen skladoval vyjeťák :'( jinak oleje byli jen v 200l sudech 8) ono se to nasčítalo motorák, převodák, hydraulika, převodák a motorák do nových JD...
malej traktorista v malým traktoru

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Olej A a AD

#54 Nový příspěvek od pavel sk »

K nam to vozila cisterna. V stene budovy boli a este aj su 4 diery a v nich potrubie so zatkami spojene s kazdou nadrzov. Napojili hadicu a plnily podla druhu oleja do konkretnej nadrze.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Olej A a AD

#55 Nový příspěvek od Lukashil »

Tak vsem dekuji za nostalgii v cerpani oleju, skoda jen ze jsem se nedozvedel tu celorocni nahradu za m6a ktera NEROZPOUSTI karbon.

I tak dekuji
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Olej A a AD

#56 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak je to zasvinene tak, ze je tam toho dost na rozpustanie, tak ten bordel rozpusti aj ta nova nahrada alebo aj novy olej rovnakeho typu ako tam bol doteraz. Kazdy novy olej nieco rozpusti. Asi vela moznosti nemas. Jedine pootvarat motor hore, na boku a dole vanu, skôr ho mechanicky vycistit aspon tam kde sa da dostat. KKLudne to prejst aj horucou WAPkou a motorpurom, Arvou. Potom pouzit na kratku dobu na preplach kludne aj tu M7AD-SIII staci polovicna napln a nechat to bezat a zohriat aby sa odparili aj zbytky vody s wapky. Potom to za tepla vypustit. Napokon naliat novu napln. Oddekluj horne veka motora aj bocne vekau zdvyhatok a odfot to v akom je to stave.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5468
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Olej A a AD

#57 Nový příspěvek od thovt »

M7ADSIII určitě ne je to vysoce aditovaný olej , spíše už https://www.autodily-pema.cz/motorovy-o ... gK6W_D_BwE bude se karbon rozpouštět plynule není to tak velký skok v aditivech.

Přechod z M6A jsem prováděl několik let na vysoce aditivovaný olej. Odpouštění oleje a doléváním oleje jde vyčistit motor.
Naposledy upravil(a) thovt dne ned úno 26, 2023 1:37 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Olej A a AD

#58 Nový příspěvek od ota »

Když máš obavu z rozpuštění usad a ucpáním kanálků, udělej proplach chemií. Teď jsem si zadal do vyhledávače ,,proplachový olej" a vyhodilo mi to jakýsi návod jak to udělat. Před výměnou nalít vodičku do oleje, nebo vypustit olej a nalít proplach a nebo přidat do stávajícího oleje a pak vypustit.
Kdysi jsme dávali proplachový olej. Popisoval jsem to tady. Dávali jsme 2x a chtělo by to min 4x. To co vyteklo po projetí dle návodu byl slušnej mazut. Ale stále to nebylo špígl nýgl. Pak šup tam M7ADS3. A dáváme ho pořát. A že by tenhle olej vyglančil motor, rozpustil usady to se říct nedá. Náš motor byl v traktoru na kravíně kdysi. Pak pár roků stál. Sítka z baněk se musely dobývat! Nikdo tam neměnil olej a dolívali jen vyjeťákem..

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Olej A a AD

#59 Nový příspěvek od pavel sk »

O tej dekarboizacii a preplachoch motorov sa tu v inych temach prebralo dost. Chcelo by to len kus polistovat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Olej A a AD

#60 Nový příspěvek od ota »

Pavle sk já když sundal prsa na motoru, špachtlí jsem to stíral za rozvodama nános byl skoro 1 cm tlustej! Jak jsem psal, nastavovací šrouby na koníkách nešlo vůbec poznat. Zatím motor chodí. Ale má slíbenou generalku. Teď nám teče některá mrazovka, trošku ubývá voda a mezi hlavana je vidět voda. Syn už přivezl čerpadlo po opravě. Nebo spíš přejití a seřízaní. Nikdy nebylo dělaný. A má to odstrojený. Jenže je hnusně a není ani moc čas.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“