Motor Z 5101

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motor Z 5101

#31 Nový příspěvek od DYK »

No konečně!!! Kdo do toho vnesl trošku jasno. Hvězdy před a za by měli být, jinak to tam klepal nějaký datel. Je jen na té které STK jak se k tomu postaví. Jde o to, že snad všechna čísla bez hvěz sedí s papírama, ovšem ne všechny čísla s hvězdama s papírama sedí. Je to logické - jasné.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

andrejs
Příspěvky: 77
Registrován: stř srp 02, 2017 11:34 am
Bydliště: Zabudišová
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor Z 5101

#32 Nový příspěvek od andrejs »

Aj po precitani tohto vlakna netusim co to ma moj Artur za motor , odliatok 5101 a vyrazene cislo 66468, lebo to vyrazene cislo mi ziadnu logiku nedava, vrtanie netusim lebo hlavu som namal zhodenu, idem dat robit repas cerpadla tak ani neviem aky typ motora im zadat.
Naposledy upravil(a) andrejs dne pát úno 02, 2018 7:42 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Motor Z 5101

#33 Nový příspěvek od Ursus 73 »

andrejs: Treba lepšie čítať :obchod: prvá strana tohto vlákna, tretí príspevok :)
Inak by pomohlo aj dáke foto, ale tvoj motor bude mať vŕtanie 95mm...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

andrejs
Příspěvky: 77
Registrován: stř srp 02, 2017 11:34 am
Bydliště: Zabudišová
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor Z 5101

#34 Nový příspěvek od andrejs »

Ursus diky za potvrdenie mojho predpokladu. I ked som si vlakno precital dostatocne , no neako mi logika jednoznacne nepotvrdzuje,ze ked je tam odliatok 5101 je to vzdy vrtanie 95mm, kazdopadne mi pan co robi cerpadla povedal ze aj tak nastavuje pri tychto motoroch visiu davku vstreku ako je predpisana koli lepsiemu vykonu a nastavenie predvstreku je od 40ky po 67ku rovnake 21°±1°.

Ondra123
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 16, 2021 9:14 pm
Bydliště: Zbožnov

Re: Motor Z 5101

#35 Nový příspěvek od Ondra123 »

Zdravím pánové. Jen takový dotaz.. za čerpadlem mám číslo 5101. Z druhé strany pod hlavou 5101. Podle informaci tady a od jednoho známého je to motor pro ursus stejný jako 5501. To beru. Nechal jsem si udělat čerpadlo na 5501 a ejhle. Po montáži predvstrik o cca 10 stupňů víc. Nebyl jsem schopnej ho nijak doladit. (Změřil jsem obvod setrovaku a spočítal ze 1stupen je asi 3,2mm) odklonem čerpadla udělám + - 5 stupňů(celkem 10) motor šel pekne ale fakt dost tvrdě-predvstrik nějakých 34stupňů
Nevíte někdo jestli tam byly nějaký jiný čerpadla? Čerpadlář mi na to řekl ze počátek vstriku je u všech těchto čerpadel stejný..

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Motor Z 5101

#36 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravim to vypadá na rozvody.
ZKUS tam dát misto spojky(kolečka) na čerpadla 2-4, tam dat 3 není to zmojí hlavy, poradim mi to jeden pán. Když tam das 3 tak by to mělo vycházet prej -20° takže 34-20=14° před HÚ pístu

Nebo ubrousit zub nebo 2 a skusit předsadit a znova změřit a nebo rozdělat rozvody jinak asi ti víc neporadím.

Ondra123
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 16, 2021 9:14 pm
Bydliště: Zbožnov

Re: Motor Z 5101

#37 Nový příspěvek od Ondra123 »

Dekuju za reakci. Problém už jsem relativně rychle vyřešil. Ještě jednou jsem sundal čerpadlo pro rychlou kontrolu ze něco nedělám blbě. To kolečko je 2-4 takže správný. Abych vyloučil rozvody tak prsa dolu. Značky seděly perfektně, takže jsem o zub posunul rozvodové kolo na cerpadle a jsem přesně na ryskach na setrovaku. Takže jeden zub na rozvodech a je to ideál. Jen se netesim až se na ne kouknu za 20 let a budu nadávat kdo to tam tak blbě dal😀
Jen jsem přetrhl těsnění na vane takže dneska znova do půl desátý večer pod traktorem..

Ondra123
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 16, 2021 9:14 pm
Bydliště: Zbožnov

Re: Motor Z 5101

#38 Nový příspěvek od Ondra123 »

Jediný co by teda mohlo být špatný je hřídel mezi rozvodama a čerpadlem-takže pohon kompresoru. Kdyby ale byla nakroucena(kdyby třeba kompresor nasal vodu) tak bude snad obráceně a predvstrik se zmenší třeba na 10-15 stupňů a ne ze se o patnáct zvětší. Takže mi opět vychází bud blbě udělaný čerpadlo což prej ani nejde nastavovat počátek vstriku a nebo ursus má úplně jiný čerpadla nebo jejich vnitřnosti.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“