Motory Zetor - spotřeba PHM

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#61 Nový příspěvek od wintrej »

zetor tomas píše:
wintrej píše:
zetor tomas píše:
wintrej píše:
zetor tomas píše:
wintrej píše:Dnes: 5245 s motorom 69 - najazdene 3mth doprava s 5t vlekom, spotreba 8,5l nafty.
1MTH = 2,83l *2= 5,66l na hodinu jazdy
To je celkem slušný. Teď záleží, kolik jsi měl naloženo a jestli jsi jezdil v kopcích nebo po rovině.Taky jsem dnes měřil. 5945 s bramborovým kombajnem. 6 hodin práce a 14 litrů nafty = 2,33 l/hod
Kolko ti naratalo počitadlo MTH ? Ja som jazdil kombinovane trasu 10 km s prazdnym potom som naložil a s plným naspäť a bolo to na rovine. Ja sa riadim podla počitadla mth a to vykratim dvoma a mam spotrebu na hodinu prace.
Počítadlo mi nefunguje... Počítal jsem to podle normohodiny.
Tak to je chyba ked ti nejde počitadlo to sa tažko mera ked nemáš motohodiny.
Ale když měřím spotřebu na hodinu, tak to jde. Ale ty taky nemůžeš přeci říct, že jednu mth natočíš za půl hodiny. Přeci je rozdíl, jestli bys motor nechal klapat na volnoběh nebo točil co to dá..
To je uplne jedno či to vynasobiš dvoma alebo 1,8 alebo 2,5 udaj na 1 mth mám a ja to nasobím dvoma pretože v doprave natočím 1mth za asi 30-35 min.takže ked vieš že na 1mth podla počitadla si spalil napr 3l tak je to jasne a či už ja si to vynasobím dvoma alebo ty 2,5 to už je tvoja vec. Ked to nasobím dvoma dostavam sa k hodnotám čo uvadza výrobca (tabulka spotreby v % zataže) tak si myslím že je to spravne meranie.Ty meraš podla času ale máš aj prestavky potom stojíš ideš na volnobeh atd pochybujem že 6 hodim ideš na napr 1900ot v kuse preto je potrebne aby si spravil počitadlo MTH inak sa k realnemu vysledku nedopracuješ to je len hrubý odhad.. dalšia vec je že Ja mám plnu nádrž po zavit na hrdle a potom mm priehladku 10l bandasku ktoru mám ociachovanu polda odmerneho valca a vždy doplním naftu do nadrže zase po ten zavit na hrdle a opišem Mth z budika a vypočitam spotrebu.Pokial to takto robíš tak je tu pravdepodobnosť realneho merania.

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#62 Nový příspěvek od Janicko777 »

Rad prispejem do tejto debaty. Traktor 6711 pri vyberani zemiakov kombajnom wisent hagedorn SR-B zozral na hodinu cca 1,5L. Ked to porovnam s Tomasom, ktory ma taky motor ako ja, plus ma prednu hnanu napravu a vacsi zemiakovy kombajn tak to zhruba sedi. Vyberal som na redukovanej trojke pri cca 1600ot/min. Vyoraval som 15 hodin (uz po odratani prestavok) do toho bol zahrnuty aj presun 20km, za ten cas to zhltlo 20L. Takze tych 1,5L/h je uz aj s nejakou rezervou.

Co sa tyka presnosti merania, by som konstatoval iba to, ze je to otazka priorit. Ci jazdim traktorom preto, aby som co najpresnejsie odmeral spotrebu, alebo potrebujem vediet pribliznu spotrebu aby som mohol jazdit ;-)

Wintrej ide na to dost vedecky a nepochybne je v tom kus pravdy, ale aj tam je nepresnost. :friends:
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#63 Nový příspěvek od Janicko777 »

Este dodam, ze na Zetoroch 1mth nabehne, ak motor ide na 1600ot/min za cas 60min. Teda v pripade, ze traktor jazdi v doprave, tak sa toci napr. na 1900ot/min co by odpovedalo rychlosti cca 20km/h, teda po zaokruhleni by to mohlo byt v priemere tych cca1600ot/min a teda 1mth na vzdialenost 20km ;-)
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#64 Nový příspěvek od wintrej »

Janicko777 píše:Rad prispejem do tejto debaty. Traktor 6711 pri vyberani zemiakov kombajnom wisent hagedorn SR-B zozral na hodinu cca 1,5L. Ked to porovnam s Tomasom, ktory ma taky motor ako ja, plus ma prednu hnanu napravu a vacsi zemiakovy kombajn tak to zhruba sedi. Vyberal som na redukovanej trojke pri cca 1600ot/min. Vyoraval som 15 hodin (uz po odratani prestavok) do toho bol zahrnuty aj presun 20km, za ten cas to zhltlo 20L. Takze tych 1,5L/h je uz aj s nejakou rezervou.

Co sa tyka presnosti merania, by som konstatoval iba to, ze je to otazka priorit. Ci jazdim traktorom preto, aby som co najpresnejsie odmeral spotrebu, alebo potrebujem vediet pribliznu spotrebu aby som mohol jazdit ;-)

Wintrej ide na to dost vedecky a nepochybne je v tom kus pravdy, ale aj tam je nepresnost. :friends:
A ešte nám povedz kolko ti vyšla spotreba na 1mth nie na hodinu časovu kolko si natočil MTH podla budíka?

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#65 Nový příspěvek od wintrej »

Na mojom výpočte neni nič vedecke a v žiadnmpripade nemerám spotrebu koli tomu že nemám na naftu ak si to myslel takto meriam to koli tomu lebo ma to zaujíma.A pokial ti nejde počitadlo mth to ako keby ti nešlo počitadlo km u auta a ty meraš spotrebu odhadom. Takže bolo by dobre keby sa držime počitadla mth a uvadzame spotrebu na 1 mth nie na hodinu prace či jazdy tak to bude omoc prehladnejšie a nemusime sa handrkovať či ja natočim 1 mth za 35 min alebo ty v kombajne na zemiaky za 50 min na 1600ot. dohodnuté??

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#66 Nový příspěvek od Janicko777 »

OK, nechame aj ostatnych aby prispeli do debaty :friends:
Inac za svojim nazorom si stojim. Ty porovnavas spotrebu na 1mth a nepochybne mas v tom prehlad. Ked niekomu nefunguje pocitadlo, tak to moze pocitat iba na hodiny, resp. minuty, teda klasicku casovu jednotku. V pripade, ze prepocitavas uz mth na normalne hodiny za pomoci nejakej konstanty, tak je to uz moc nepresne ;-)
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#67 Nový příspěvek od wintrej »

Janicko777 píše:OK, nechame aj ostatnych aby prispeli do debaty :friends:
Inac za svojim nazorom si stojim. Ty porovnavas spotrebu na 1mth a nepochybne mas v tom prehlad. Ked niekomu nefunguje pocitadlo, tak to moze pocitat iba na hodiny, resp. minuty, teda klasicku casovu jednotku. V pripade, ze prepocitavas uz mth na normalne hodiny za pomoci nejakej konstanty, tak je to uz moc nepresne ;-)
držme sa spotreby na 1 mth a tu ty nevieš určit lebo ti nejde počitadlo mth a nenatankoval si plnu nadrž takže tu neni čo riešiť.

mejlik
Příspěvky: 31
Registrován: úte pro 25, 2007 4:22 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#68 Nový příspěvek od mejlik »

nahodou sem zkousel zmerit spotrebu 7245,nevim jestli je to nejaka blbost ale za 2mth s vozem hnoje spotreba 15 a vic litru :smich: meril sem to podle ukazatele nadrze pred vyjetim sem podle budiku nalil presne 1/2 a po 2 mth byla rafika na 1/4 ,nydrz tam je 70l,sel me ztoho mraz po zadech.Nevite cim to muze bejt?

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#69 Nový příspěvek od Fidlla »

No ja včera koukal v práci na tabulku průměrné spotřeby u své Z-7711 a mám ji za lonský rok nízkou-4,9 l/mth a projeto něco kolem 19000l nafty........
Zetor 6718 DEEP RED

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#70 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Kdysi jsem jezdil s destou DV35 kde byl motor 7701. Spotřeba byla kolem 5 litrů na 1hodinu.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#71 Nový příspěvek od Fidlla »

Jaký je motor v zetoru 5611??? 5501 a nebo 5901???
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#72 Nový příspěvek od stano 4011 »

5501 a 95 vrtanie , 5901 ma 100 vrtanie ,je to toreticky 67kovy motor ,ale iba teoreticky

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#73 Nový příspěvek od Fidlla »

No mě jde právě o to -co byl originalní motor v zetoru 5611.....??? Poradí někdo???
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#74 Nový příspěvek od maršl »

mel by tam byt 5501
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Uživatelský avatar
czlukas
Příspěvky: 2611
Registrován: pon lis 09, 2009 9:44 pm
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#75 Nový příspěvek od czlukas »

Sto procentě 5501 měl jsem doma 5611 do prosince 4roky doma ;-)
Začínal sem z eresama tet jedině ZETOR !!

Pokud traktor tak jedině ZETOR !

Pokud auto tak jedině ŠKODA

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“