Motory Zetor - spotřeba PHM

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
ágéem
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 10, 2009 1:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#16 Nový příspěvek od ágéem »

Casser X píše:Podle mého má motor 6901 47,5 kW při 2200 ot/min. a motor 7201 má 46 kW při 2200 ot./min. Bráno z "Technických parametrů UŘ I."
Znovu připomínám jak jsem "přečt" tak jsem "uved". Výše uvedné parametry - 47,5 kW pro 6901 a 46 kW pro 7201 při 2200 ot/min. jsem také našel v " Technických přejímacích podmínkách motorů ZETOR", ale s poznámkou "výkon motoru po 100 Mh záběhu".
Ještě poznámka ke uváděné spotřebě Z 6901. Je rozdíl mezi jmenovitou a skutečnou spotřebou. Jmenovitá, která se uvádí do tabulek, vychází z předpokladu, že po celou hodinu bez přestání držíme motor na zvolených otáčkách, např. 1750-1800/což je 80% jmenovitých/. V tomto režimu pak opravdu spotřebuje cca 11 l/hod u zmiňované 6901. Skutečná spotřeba vychází ze skutečné zátěže, kdy při práci se motor pohybuje v rozsahu 40 - 80 % svého výkonu. Tomu potom odpovídá reálná spotřeba cca 8 l/hod.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#17 Nový příspěvek od Peetan »

wintrej píše:
Peetan píše:Taky mě to rozesmálo... :smich:
6901 při 80% výkonu přes 11 litrů na hodinu... :smich: a menší výkon než 7201 :-/ Přitom já nikdy nespálil víc jak 7l/hodinu a to jsem to dřel co to šlo...
5245 pri praci v lese 8l na hodinu, 6901 7,6l na hodinu stejny teren stejne trasy.Len požitok iný.....
Ten žebrák byl ale ochlasta... :smich:
Ikdyž 7,6l se mi zdá v lese taky sakra hodně... S UKT69(67) za 8 hodin směny do 25l a s6945 při sečení kdy jde skoro pořád na plnej, jen při řazení ubírám jsem se taky vždycky vešel do 6l... :-/
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#18 Nový příspěvek od wintrej »

Brendak píše:To Wintrej: Nevis jak je to s tim vykonem u 6901 a 7201? Nekde to tu bylo psane , ale nemuzu to najit.
6901 47,5kw čerpadlo s čudlom
7201 46kw čerpadlo s aut. sytičom.
Každý ti na družstve povie že zlata 69 jak na vykon spotrebu či zimné štarty. Tot asi všetko na margo toho.

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#19 Nový příspěvek od wintrej »

Peetan píše:
wintrej píše:
Peetan píše:Taky mě to rozesmálo... :smich:
6901 při 80% výkonu přes 11 litrů na hodinu... :smich: a menší výkon než 7201 :-/ Přitom já nikdy nespálil víc jak 7l/hodinu a to jsem to dřel co to šlo...
5245 pri praci v lese 8l na hodinu, 6901 7,6l na hodinu stejny teren stejne trasy.Len požitok iný.....
Ten žebrák byl ale ochlasta... :smich:
Ikdyž 7,6l se mi zdá v lese taky sakra hodně... S UKT69(67) za 8 hodin směny do 25l a s6945 při sečení kdy jde skoro pořád na plnej, jen při řazení ubírám jsem se taky vždycky vešel do 6l... :-/
Ten trojvalec je naozaj žebrak a už bych to nikdy nechcel.Ono zaleži či tahaš z kopca alebo do kopca na aku vzdialenosť atd.. Napr pri orbe s 52 motorom som chodil za 20 litrov na hektar.a oral som to tri hodiny.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#20 Nový příspěvek od Peetan »

wintrej píše:
Peetan píše: Ten žebrák byl ale ochlasta... :smich:
Ikdyž 7,6l se mi zdá v lese taky sakra hodně... S UKT69(67) za 8 hodin směny do 25l a s6945 při sečení kdy jde skoro pořád na plnej, jen při řazení ubírám jsem se taky vždycky vešel do 6l... :-/
Ten trojvalec je naozaj žebrak a už bych to nikdy nechcel.Ono zaleži či tahaš z kopca alebo do kopca na aku vzdialenosť atd.. Napr pri orbe s 52 motorom som chodil za 20 litrov na hektar.a oral som to tri hodiny.
A nebo máš trochu přidáno a já naopak seškrceno... :-/
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#21 Nový příspěvek od wintrej »

Peetan píše:
wintrej píše:
Peetan píše: Ten žebrák byl ale ochlasta... :smich:
Ikdyž 7,6l se mi zdá v lese taky sakra hodně... S UKT69(67) za 8 hodin směny do 25l a s6945 při sečení kdy jde skoro pořád na plnej, jen při řazení ubírám jsem se taky vždycky vešel do 6l... :-/
Ten trojvalec je naozaj žebrak a už bych to nikdy nechcel.Ono zaleži či tahaš z kopca alebo do kopca na aku vzdialenosť atd.. Napr pri orbe s 52 motorom som chodil za 20 litrov na hektar.a oral som to tri hodiny.
A nebo máš trochu přidáno a já naopak seškrceno... :-/
Mám nastavené čerpadlo na hornu hranicu normy.

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#22 Nový příspěvek od Janicko777 »

Riest spotrebu traktora typom, ze moja 6711 zobrala pri orbe 10l/ha kolegova 6711 v susednej denide 25l/ha je dost nelogicke. A to, ci cerpadlo je nastavene na hornu alebo dolnu hranicu nehra velku rolu. Ked sa tu uz maju riesit taketo veci, tak je treba poznat trosku viac podrobnosti ako len typ traktora, alebo oblubena fraza "pluh trojak". Ani u osobnych aut sa vo vseobecnosti neda presne stanovit spotreba v tolerancii napr. do jedneho litra, ktore sa pohybuje v roznych prostrediach (dialnica, mesto, atd.) Treba si uvedomit, ze traktor je stroj urceny na pracu v "tazkych" podmienkach a nie Fabia 1,2HTP, ktora z casu na cas beha po okreskach za pekneho slnecneho pocasia. Aby som sa moc nerozpisoval, tak len dodam, ze ak by Wintrej dal dole jednu hlavu, tak by mozno neoral tri hodiny, ale len dve a spotrebu by mal 14l/ha ;-)
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#23 Nový příspěvek od wintrej »

Janicko777 píše:Riest spotrebu traktora typom, ze moja 6711 zobrala pri orbe 10l/ha kolegova 6711 v susednej denide 25l/ha je dost nelogicke. A to, ci cerpadlo je nastavene na hornu alebo dolnu hranicu nehra velku rolu. Ked sa tu uz maju riesit taketo veci, tak je treba poznat trosku viac podrobnosti ako len typ traktora, alebo oblubena fraza "pluh trojak". Ani u osobnych aut sa vo vseobecnosti neda presne stanovit spotreba v tolerancii napr. do jedneho litra, ktore sa pohybuje v roznych prostrediach (dialnica, mesto, atd.) Treba si uvedomit, ze traktor je stroj urceny na pracu v "tazkych" podmienkach a nie Fabia 1,2HTP, ktora z casu na cas beha po okreskach za pekneho slnecneho pocasia. Aby som sa moc nerozpisoval, tak len dodam, ze ak by Wintrej dal dole jednu hlavu, tak by mozno neoral tri hodiny, ale len dve a spotrebu by mal 14l/ha ;-)
suhlasim s tebou spotrebu tam ovplyvnuje viacero faktorov.Ja som to riešil nie zhodením hlavy z pluhu ale pridanim jedneho valca...´predtym som oral za dva na rovine do kopca za 1 ale pri plnom plyne mi vyšli otačky aj tak len na 1500ot , teraz orem za tri po rovine a každy kopec za dva s prehladom... a plynovy pedal len hladkam...

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#24 Nový příspěvek od Janicko777 »

Tak tak Wintrej, presne to som myslel. Vzdy je potrebne prisposobyt naradie traktoru, v tvojom pripade to bolo sice opacne, ale aj to je cesta. ;-) Vo velkej miere hra rolu aj odpor pody, vlhkost a pod. Ako sa vravi, vykon nicim nenahradis a je to tak. Aj u aut je niekedy vyhodnejsie zvolit vysiu kubaturu, resp. vyssi vykon a v konecnom dosledku sa tym da dosiahnut nizsej spotreby. Vsetko je to kompromise medzi poziadavkami uzivatela a jeho financnymi moznostami.
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#25 Nový příspěvek od wintrej »

Janicko777 píše:Tak tak Wintrej, presne to som myslel. Vzdy je potrebne prisposobyt naradie traktoru, v tvojom pripade to bolo sice opacne, ale aj to je cesta. ;-) Vo velkej miere hra rolu aj odpor pody, vlhkost a pod. Ako sa vravi, vykon nicim nenahradis a je to tak. Aj u aut je niekedy vyhodnejsie zvolit vysiu kubaturu, resp. vyssi vykon a v konecnom dosledku sa tym da dosiahnut nizsej spotreby. Vsetko je to kompromise medzi poziadavkami uzivatela a jeho financnymi moznostami.
jo je to tak jak pišeš ono dokonca ja mam celu orbu s motorm 52 natočenu a o rok neskor som natočil to iste poličko čo vlani s motorom 69 takže je to docela zaujímave sledovat a najmä počuvať ten zvuk.. škoda že to je tak veľké ma to 900 MB a youtube mi to nezožere.

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#26 Nový příspěvek od Chudej farmar »

spotreba v prohrnovaní: 7711 -8l/h, 16245 10l/h ten maly rozdil pripisuji velkemu prokluzu 77 kdyby uz byl predek myslim ze by spotreba spadla dalsi faktor je ze kdyz se tahne radlice plna snehu musi jit na plno kdez to 162 si v tom hraje a je to jako kdyz nic netahne...

spotreba v orbe 16245 + 6 radlicny pluh B201 zaber 6x 35cm 14-16l/ha podle podminek...
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#27 Nový příspěvek od wintrej »

Chudej farmar píše:spotreba v prohrnovaní: 7711 -8l/h, 16245 10l/h ten maly rozdil pripisuji velkemu prokluzu 77 kdyby uz byl predek myslim ze by spotreba spadla dalsi faktor je ze kdyz se tahne radlice plna snehu musi jit na plno kdez to 162 si v tom hraje a je to jako kdyz nic netahne...

spotreba v orbe 16245 + 6 radlicny pluh B201 zaber 6x 35cm 14-16l/ha podle podminek...
Tak vidíš a kedby si prehrnoval s 52 tak máš tiež 8-9l na hodinu ponevadž ta ide aj na prazdno na 80% výkonu.... :D

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#28 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Na Z3011 za hodinu 7,76 :vysmech: to bych musel mít díru v nádrži.
Objem nádrže je vždy navrhován tak, aby stačil na 8hodin při max. zátěži.

Uživatelský avatar
Igor
Příspěvky: 133
Registrován: úte lis 13, 2007 7:43 pm
Bydliště: Liptov

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#29 Nový příspěvek od Igor »

spotreba Z6718 v doprave 3,6 l/Mth, tam prázdny a späť s takouto fúrou :typek:
Přílohy
Z6718.jpg

Uživatelský avatar
mareko
Příspěvky: 1108
Registrován: čtv lis 08, 2007 9:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motory Zetor - spotřeba PHM

#30 Nový příspěvek od mareko »

Igor píše:spotreba Z6718 v doprave 3,6 l/Mth, tam prázdny a späť s takouto fúrou :typek:
jak jsi to měřil .že to je tak presně :zapomel:
diesel to je koncert

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“