kolko oleja do motora zetor 4701

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
ktm
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 10, 2009 9:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

kolko oleja do motora zetor 4701

#1 Nový příspěvek od ktm »

potrebujem vymenit olej v motore 3-valec Zetor 4701,a rad by som vedel kolko je tam litrov.a aky druh oleja tam dat.doma mam olej M6AD možem ho dat?

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: kolko oleja do motora zetor 4701

#2 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Záleží zda ten motor byl a nebo nebyl osazen olejem AD pokud byl osazen pouze oleji řady A např M6A, tak tam nesmí přijít olej M6AD, protože by to rozpustilo v motoru všechen karbon a zaneslo by to mazací kanálky a mohl by se motor taky zadřít.
M- značka pro Motorový¨olej
A- Aditiva
D-Detergenty (rozpouští karbony)
S-silikon(chrání proti korozi)
Takže např M6A je pouze motorový olej aditivovaný, to už M6ADS má všechny přísady, které motoru svědčí :)
Pokud chceš přejít na oleje řady AD či ADS, tak koupit levnější stáčený olej ze sudů, než v kanistrech a vyměnit poprvé olej už po 10motohodinách a to i vymýt filtry, to samé opakovat po 30motohodinách a pak už stačí teoreticky po 100
motohodinách.
Prvně než bych nalil nový olej, tak bych i sundal olejovou vanu a vyčistil ji, někdy v ní bývá i 2cm vrstva bordelu.
Jinak do Z4701 je tuším 6 nebo 8 litrů oleje, ale myslím si, že spíše těch 8 litrů.

Uživatelský avatar
Paja 27
Příspěvky: 30
Registrován: čtv lis 04, 2010 8:58 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: kolko oleja do motora zetor 4701

#3 Nový příspěvek od Paja 27 »

JO je tam 8l,já to udělám jak píše kcakal,dám tam M6AD a vyměním to tak po 20mh.ktm odkud ten motor je z ČR nebo dovoz,nebo co jsi s tím nakonec udělal.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: kolko oleja do motora zetor 4701

#4 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Paja 27 píše:JO je tam 8l,já to udělám jak píše kcakal,dám tam M6AD a vyměním to tak po 20mh.ktm odkud ten motor je z ČR nebo dovoz,nebo co jsi s tím nakonec udělal.
Než tam dáš ADčko, tak si vyčisti řádně olejové filtry a vřele doporučuji sundat olejovou vanu a ty centymetrové usazeniny na dně vany odstranit. Pokud by šel někdo do detailu, tak jěště může vyšistit sací koš u čerpadla v motoru když už je sundaná vana a oddělat krycí plech klikovky a umýt si stěny bloku. Pak ž toho karbonu tam nebude zas tolik. Nejhorší bývají filtry a vana.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: kolko oleja do motora zetor 4701

#5 Nový příspěvek od Brendak »

Co jsem se bavil loni s prodavačem olejů u nás na vesnici , tak do Z 6911 stačí M6AD. Říkal že je zbytečné tam dávat kvalitnější oleje. Přes zimu , nebo z jara plánuju vyměnit olej a dám tam M6AD. Ale ještě se podívám na ten s označením S , jak píše Krcaka.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: kolko oleja do motora zetor 4701

#6 Nový příspěvek od Brendak »

S označením S jsem našel M6ADSII plus. A ten je pro přeplňované motory , respektive pro vysoce tepelně namáhané motory.

Uživatelský avatar
Paja 27
Příspěvky: 30
Registrován: čtv lis 04, 2010 8:58 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: kolko oleja do motora zetor 4701

#7 Nový příspěvek od Paja 27 »

Krcaka1 píše:
Paja 27 píše:JO je tam 8l,já to udělám jak píše kcakal,dám tam M6AD a vyměním to tak po 20mh.ktm odkud ten motor je z ČR nebo dovoz,nebo co jsi s tím nakonec udělal.
Než tam dáš ADčko, tak si vyčisti řádně olejové filtry a vřele doporučuji sundat olejovou vanu a ty centymetrové usazeniny na dně vany odstranit. Pokud by šel někdo do detailu, tak jěště může vyšistit sací koš u čerpadla v motoru když už je sundaná vana a oddělat krycí plech klikovky a umýt si stěny bloku. Pak ž toho karbonu tam nebude zas tolik. Nejhorší bývají filtry a vana.

Jo,to už jsem udělal,filtry byli v hroznym stavu.Filtry doporučuje jeden chlap od nás namočit na týden do nafty,aby se rádně odmočily,ale kdo by na to čekal tak dlouho.Vanu jsem sundal i sací koš i plech.Ve vaně byl tak 1,5cm nános měkkého kalu,ale klika i stěny byli poměrně čistý.Na vaně je nějaký plstěný těsnění,nepoškodilo se,tak jsem ho tam nechal a neteče to,ani silikon jsem tam nedával.Ve vaně jsem měl kousky závlaček,byli ze šroubů na protižávaží od ojnic.Dal jsem tam nové.S tim jsem se u žádného traktoru ještě nesetkal.

Uživatelský avatar
MILDAZETOR
Příspěvky: 913
Registrován: stř lis 05, 2008 7:45 am
Bydliště: Brno

Re: kolko oleja do motora zetor 4701

#8 Nový příspěvek od MILDAZETOR »

ktm píše:potrebujem vymenit olej v motore 3-valec Zetor 4701,a rad by som vedel kolko je tam litrov.a aky druh oleja tam dat.doma mam olej M6AD možem ho dat?
Jestliže nevíš co tam bylo za olej, tak bych tam raděj dal M6A a budeš v klidu, že motor nezadřeš.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: kolko oleja do motora zetor 4701

#9 Nový příspěvek od Krcaka1 »

MILDAZETOR píše:
ktm píše:potrebujem vymenit olej v motore 3-valec Zetor 4701,a rad by som vedel kolko je tam litrov.a aky druh oleja tam dat.doma mam olej M6AD možem ho dat?
Jestliže nevíš co tam bylo za olej, tak bych tam raděj dal M6A a budeš v klidu, že motor nezadřeš.
Ty Ačkové oleje , to je holé neštěstí, motory jsou zanešeny vrstvou karbonu a to všude, pod ventilama, na stěnách bloku, fitry atd.Teď dělám motor kterej jezdil na M6A a karbonu tam bylo tolik, že už se zaneslo i sací síto na olejovém čerpadle a odrovnalo se čerpadlo, střihlo se péro vevnitř čerpadla a hotovo. Komplet GO motora, ten karbon ten motor odrovnal- válce zapečeny, hlavy zaneseny, klika K.O atd.

Uživatelský avatar
MILDAZETOR
Příspěvky: 913
Registrován: stř lis 05, 2008 7:45 am
Bydliště: Brno

Re: kolko oleja do motora zetor 4701

#10 Nový příspěvek od MILDAZETOR »

Krcaka1 píše:
MILDAZETOR píše:
ktm píše:potrebujem vymenit olej v motore 3-valec Zetor 4701,a rad by som vedel kolko je tam litrov.a aky druh oleja tam dat.doma mam olej M6AD možem ho dat?
Jestliže nevíš co tam bylo za olej, tak bych tam raděj dal M6A a budeš v klidu, že motor nezadřeš.
Ty Ačkové oleje , to je holé neštěstí, motory jsou zanešeny vrstvou karbonu a to všude, pod ventilama, na stěnách bloku, fitry atd.Teď dělám motor kterej jezdil na M6A a karbonu tam bylo tolik, že už se zaneslo i sací síto na olejovém čerpadle a odrovnalo se čerpadlo, střihlo se péro vevnitř čerpadla a hotovo. Komplet GO motora, ten karbon ten motor odrovnal- válce zapečeny, hlavy zaneseny, klika K.O atd.
Jó pokud děláš komplet GO, tak je určitě lepší tam dát ADčko ( to s tebou souhlasím), ale pokud nevíš co v tom motoru bylo, jestli A nebo AD, je lepší tam dát Áčko.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: kolko oleja do motora zetor 4701

#11 Nový příspěvek od Krcaka1 »

MILDAZETOR píše:
Krcaka1 píše:
MILDAZETOR píše:
ktm píše:potrebujem vymenit olej v motore 3-valec Zetor 4701,a rad by som vedel kolko je tam litrov.a aky druh oleja tam dat.doma mam olej M6AD možem ho dat?
Jestliže nevíš co tam bylo za olej, tak bych tam raděj dal M6A a budeš v klidu, že motor nezadřeš.
Ty Ačkové oleje , to je holé neštěstí, motory jsou zanešeny vrstvou karbonu a to všude, pod ventilama, na stěnách bloku, fitry atd.Teď dělám motor kterej jezdil na M6A a karbonu tam bylo tolik, že už se zaneslo i sací síto na olejovém čerpadle a odrovnalo se čerpadlo, střihlo se péro vevnitř čerpadla a hotovo. Komplet GO motora, ten karbon ten motor odrovnal- válce zapečeny, hlavy zaneseny, klika K.O atd.
Jó pokud děláš komplet GO, tak je určitě lepší tam dát ADčko ( to s tebou souhlasím), ale pokud nevíš co v tom motoru bylo, jestli A nebo AD, je lepší tam dát Áčko.
A nebo sundat vanu a motor zespod řádně umýt, vyčistit filtry a nalít tam AD a pak vyměnit olej po 10MH a motor mám po 3 výměnách čistej.

Vlk z Hané
Příspěvky: 30
Registrován: pon srp 29, 2011 7:47 am
Bydliště: Přerov

Re: kolko oleja do motora zetor 4701

#12 Nový příspěvek od Vlk z Hané »

Dobrý den.Také se přidám do diskuze o změně motorového oleje.Tuto situaci řeším u právě koupeného Supra 50.Myslím si,že při změně oleje by bylo vhodné vyčistit i hlavní mazací kanál zásobující hlavní ložiska kliky a celé olejové vedení k vačce.Na Supru budu předělávat i štěrbinové filtry na nějaké papírové vložky.Přechod z oleje M6A na M6AD.První tři výměny po pár mth s prodlužujícím se intervalem.Vanu mám dole,víko sání,krýt dekomprese,víko rozvodů,kompresor.Všude hrůza sr**ek.Ať žije M6A.

Uživatelský avatar
reddriver
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 26, 2013 11:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: kolko oleja do motora zetor 4701

#13 Nový příspěvek od reddriver »

Dovolím si oživit, protože řeším stejnou nejistotu. Napadá mě možná hloupost, ale nešel by dát olej na chemický rozbor? Popravdě nemám znalosti z chemie a ani si netroufám odhadovat, kolik by ta sranda mohla stát. Nemá s tím někdo zkušenosti?

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“