Pridrena klika

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Skalda
Příspěvky: 464
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

.

#16 Nový příspěvek od Skalda »

Kluci, když jste u tìch olejù, potøeboval bych vìdìt jaký olej do pøevodovky Forda fiesty 1,6 D. Za odpovìï dík. :)
Až øeknu krleš, tak to vemem šturmem. Krlééééééééééš...............

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

#17 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Pøevodový :vysmech: Ne teï vážnì.Výrobce udává co má být za olej,ale aby ti šlo dobøe øadit hlavnì 2ka v zimì tak musíš dát olej SAE 75-90W a nebo 75-80W jinej tam nesmíš dát nebo si odrovnáš synchrony.ony ty oleje jsou trošku dražší litr 160kè,ale je to plná syntetika a výmìna je po 70tisících kilometrech.Mám Citroena a tam je speciál olej pøímo do Peugeot a Citroen pøevodovek 75-80W GL-5 litr stojí 230kè a je to jak voda,ale v zimì nemám ani tršièku problém s øazením.napø Opel dává olej do pøevodovek na celou životnost pøevodovky a dostaneš ho normálnì koupit(èervenej).dal bych tam ten Citroeòáckej nic tím nepokazíš budeš tam mít tak 2litry.Žádný PP tam nedávej! odrovnáš pøevodovku,ten je v zimì hustej jak med i ta 80ka na tyhle pøevodovky.

Uživatelský avatar
Skalda
Příspěvky: 464
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

.

#18 Nový příspěvek od Skalda »

Dik za radu. 8) 8) 8)
Až øeknu krleš, tak to vemem šturmem. Krlééééééééééš...............

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: .

#19 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Skalda píše:Dik za radu. 8) 8) 8)
není zaè jen se ještì podívej na ten olej a má Gl-3,4,5 API èko,ale ty syntetiky je mají asi všechny.Auta mám v celku v malíku až na tu dnešní elektroniku to šílené :vztek: mechanika je v pohodì to je neustále stejné.

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#20 Nový příspěvek od Chudej farmar »

Krcal píše:Pøevodový :vysmech: Ne teï vážnì.Výrobce udává co má být za olej,ale aby ti šlo dobøe øadit hlavnì 2ka v zimì tak musíš dát olej SAE 75-90W a nebo 75-80W jinej tam nesmíš dát nebo si odrovnáš synchrony.ony ty oleje jsou trošku dražší litr 160kè,ale je to plná syntetika a výmìna je po 70tisících kilometrech.Mám Citroena a tam je speciál olej pøímo do Peugeot a Citroen pøevodovek 75-80W GL-5 litr stojí 230kè a je to jak voda,ale v zimì nemám ani tršièku problém s øazením.napø Opel dává olej do pøevodovek na celou životnost pøevodovky a dostaneš ho normálnì koupit(èervenej).dal bych tam ten Citroeòáckej nic tím nepokazíš budeš tam mít tak 2litry.Žádný PP tam nedávej! odrovnáš pøevodovku,ten je v zimì hustej jak med i ta 80ka na tyhle pøevodovky.
hm me v zime zacala jit hur dvojka u passata :'( tak jsem vymenil (podle VW celozivotní) napln dal jsem tam pode vyrobce plnou syntetiku a je to porat stejne chjo ted v lete je to ok ale uz se zas bojim zimy nez se to ohreje tak to stoji za prd :'(
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

#21 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Chudej farmar píše:
Krcal píše:Pøevodový :vysmech: Ne teï vážnì.Výrobce udává co má být za olej,ale aby ti šlo dobøe øadit hlavnì 2ka v zimì tak musíš dát olej SAE 75-90W a nebo 75-80W jinej tam nesmíš dát nebo si odrovnáš synchrony.ony ty oleje jsou trošku dražší litr 160kè,ale je to plná syntetika a výmìna je po 70tisících kilometrech.Mám Citroena a tam je speciál olej pøímo do Peugeot a Citroen pøevodovek 75-80W GL-5 litr stojí 230kè a je to jak voda,ale v zimì nemám ani tršièku problém s øazením.napø Opel dává olej do pøevodovek na celou životnost pøevodovky a dostaneš ho normálnì koupit(èervenej).dal bych tam ten Citroeòáckej nic tím nepokazíš budeš tam mít tak 2litry.Žádný PP tam nedávej! odrovnáš pøevodovku,ten je v zimì hustej jak med i ta 80ka na tyhle pøevodovky.
hm me v zime zacala jit hur dvojka u passata :'( tak jsem vymenil (podle VW celozivotní) napln dal jsem tam pode vyrobce plnou syntetiku a je to porat stejne chjo ted v lete je to ok ale uz se zas bojim zimy nez se to ohreje tak to stoji za prd :'(
Napiš mi oznaèení toho olej kterej jsi tam použil.Já jsem kdysi použil 75-90W a radìji jsem tam dal 75-80W a tu 75-90W jsem nalil do traktora,byla o poznání hustìjší a musel jsem jet o chvílu déle na 1ku v zimì než jsem tam dostal 2ku,protože se poøádnì nepromazal synchron.

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

oleje

#22 Nový příspěvek od Frantík »

Osobnì zastávam názor dát tam to, co tam patøí. Laborování vìtšinou pøinese nechtìné potíže. Pokud výrobce motoru ( u starších pøedefším) poèítal s urèitou viskozitou oleje, pak øidší ve smyslu modernìjší a kvalitnìjší zpùsobí malý mazací tlak na volnobìh a pøi nižších otáèkách. :obchod:
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Nový příspěvek od Tekiti »

No to mas sice pravdu,ale tak mazal na volnobeh 3,5 atm. To je naprosto dostacujici tlak.Ale s tim experimentovanim mas asi pravdu.Ale reklamaci mi uznali a zjistili spony v kanalcich v klice...takze tam asi byly po nich.snad to dotahnu do konce a bez obtizi.
8)

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#24 Nový příspěvek od Chudej farmar »

Krcal píše:
Chudej farmar píše:
Krcal píše:Pøevodový :vysmech: Ne teï vážnì.Výrobce udává co má být za olej,ale aby ti šlo dobøe øadit hlavnì 2ka v zimì tak musíš dát olej SAE 75-90W a nebo 75-80W jinej tam nesmíš dát nebo si odrovnáš synchrony.ony ty oleje jsou trošku dražší litr 160kè,ale je to plná syntetika a výmìna je po 70tisících kilometrech.Mám Citroena a tam je speciál olej pøímo do Peugeot a Citroen pøevodovek 75-80W GL-5 litr stojí 230kè a je to jak voda,ale v zimì nemám ani tršièku problém s øazením.napø Opel dává olej do pøevodovek na celou životnost pøevodovky a dostaneš ho normálnì koupit(èervenej).dal bych tam ten Citroeòáckej nic tím nepokazíš budeš tam mít tak 2litry.Žádný PP tam nedávej! odrovnáš pøevodovku,ten je v zimì hustej jak med i ta 80ka na tyhle pøevodovky.
hm me v zime zacala jit hur dvojka u passata :'( tak jsem vymenil (podle VW celozivotní) napln dal jsem tam pode vyrobce plnou syntetiku a je to porat stejne chjo ted v lete je to ok ale uz se zas bojim zimy nez se to ohreje tak to stoji za prd :'(
Napiš mi oznaèení toho olej kterej jsi tam použil.Já jsem kdysi použil 75-90W a radìji jsem tam dal 75-80W a tu 75-90W jsem nalil do traktora,byla o poznání hustìjší a musel jsem jet o chvílu déle na 1ku v zimì než jsem tam dostal 2ku,protože se poøádnì nepromazal synchron.
ok zitra na to kouknu mam od toho schovanou flasku ale byl dost drahej myslim ze ty 2 litry co tam prijdou staly neco kolem 500 :-/
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 926
Registrován: stř črc 04, 2007 10:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#25 Nový příspěvek od Robert »

Tekiti píše:No to mas sice pravdu,ale tak mazal na volnobeh 3,5 atm. To je naprosto dostacujici tlak.Ale s tim experimentovanim mas asi pravdu.Ale reklamaci mi uznali a zjistili spony v kanalcich v klice...takze tam asi byly po nich.snad to dotahnu do konce a bez obtizi.
8)
Spony v kanalkach to je nejrozsirenejsi prasecina co brusici delaji , kanci to proste nevycisti :vztek: a pak je to v prrrrrrrr..... Nejsi prvni ani posledni komu se to stalo.

Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Nový příspěvek od Tekiti »

Zdar chlapi.Tak se mi vyjadrili z te reklamace znovas...prej se to zadrelo,protoze sem misty dal moc tesniciho tmelu a prej se koudek uvolnila ucpal kanalek,proto se zadrela klika na prvnim hlavnim lozisku.Ale ja sem tmelu daval fakt pojemnu,prootze vim,ze kdyz je ho moc,tak je to svinstvo.Co Vy na to??Myslite,ze se vykrucujou,nebo je to mozny...?? Na otazku proc tam byly spony se uz nejak moc nevyjadrili a to pred tim kdyz volali poprve vypadalo,ze je to zadreny kvuli nim. :vztek: :-/

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

tekiti

#27 Nový příspěvek od Frantík »

Takový výmluvy sem slyšel mockrát, ale i sem vidìl opravdu nechutnosti ze silikonu až bìda. Jenom se zeptám, sací koš má nìjaký sítko? Jestli jo, pak se do mazacího okruhu nemohl dostat tak zásadní kus, aby ucpal kanál. Spíš bych se pøiklonil k tìm šponám.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

#28 Nový příspěvek od Tekiti »

Zdar...tak sytko na sacim kosi sme davali uplne novy.To nepropustilo nic stoprocentne. :prace: Dal sem si s nim praci. Ten silikon se mi jak otom premyslim nezda....uz sem se s nim jednou spalil na motorce,takze ho davam fakt pojemnu.DSem zvedav na tu palku :shock:

Uživatelský avatar
Skalda
Příspěvky: 464
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

.

#29 Nový příspěvek od Skalda »

Jakou pálku. to je reklamace, posrali to oni ne ty, jak tam bvyly špony tak je to jejich chyba, zeptej se jich jestli ocelové špony patøí do motoru a jestli jo, tak a ti ten jejich šéfik otevøe víèko ve svém fáru a pár mu jich tam šoupni, a až se to zadøe, tak mu øekni, že ve fabrice mu dali moc tmelu, a si to jde reklamovat tam. :vztek: :vztek: :vztek: :vztek:
Až øeknu krleš, tak to vemem šturmem. Krlééééééééééš...............

Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

#30 Nový příspěvek od Tekiti »

Ja vim,ze se vykecavaji a o tech sponach by se s nema nechalo donekonecna debatovat...jenze oni maji muj motor a ja uz ho proklate potrebuju.Mame smluvne zadanou likvidaci dreva a bez traktoru tezko.Takze motor potrebuju mit co nejdrive doma.Bohuzel nemam jinej traktor s papirama,takze si i na blby vyvezeni hnoje musim pujcit traktor :-/ Pokud nebudou chtit nejakou astronomickou castku a bude to rozumny,tak se s nema nebudu hadat a motor sup do traktoru. :prace:

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“