Rozvody na Zetoru 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Baartheez
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 12, 2007 4:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Rozvody na Zetoru 3011

#1 Nový příspěvek od Baartheez »

Ahoj, jak se projevují na zetoru 3011 nebo i jiném opotřebované ventylové rozvody??????
***Dodìlej to nebo tì to dodìlá***

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody na zetoru 3011

#2 Nový příspěvek od Petr Matula »

Zda se ni ze zetor ma rozvody pomoci by ozubenych kol. Takze by zadne velke opotretrebeni by nemelo byt.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Rozvody na zetoru 3011

#3 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Především velkou hlučností a to z důvodu poškození ozubení a nebo vadných ložisek.Později u Z5511 z důvodu zvýšení životnosti ložisek u rozvodů bylo středové kolo uloženo kluzně a bylo mazáno tlakově pomocí trubičky z hlavního olejového kanálu.To to řešení je prakticky dodnes u Zetoru.Pokud budeš měnit ložiska,tak pak nastav trysku z olejového kanálu tak,aby proud oleje směřoval na ozubená kola a ne na prsa motoru.

Uživatelský avatar
Baartheez
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 12, 2007 4:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvody na zetoru 3011

#4 Nový příspěvek od Baartheez »

Ahoj, dělal jsem kompletní go na tomto motoru a pořád je z něj slišet takový kovovo´tukaví zvuk a jde jakoby tvrdě. Zvuk vychází z horní části motoru a ze všech válců víceméně stejně (poslech dřevěnou tyčkou). Dá se říct že jde ůplně stejně jeko před go. Mimo vačky a rozvodových kol je na něm všechno nové, včetně repasu čerpadla, vsřiků a hlav. Vše je nastaveno. Motor nekouří, jde pravidelně, dobře chytá. Zkoušel jsem hýbat s čerpadlem při běžícím motoru a nemá to vůbec žádný vliv. Jediné co mě napadá, tak už jedině ty rozvody (postavené jsou dobře). Mohou rozvody takhle ovlivnit chod motoru????????
Když sundám při běžícím motoru víčko pro nalévání oleje tak z rozvodů je slyšet chrastivo-zvonivý zvuk a když točím motorem rokou (trysky jsou vyndané kvuli kompresi) tak rozvody klapkají (točím pořád v tahu do kola). Stašně mě mrzí že mam motor po GO a má zvuk jak pendlovky :(
***Dodìlej to nebo tì to dodìlá***

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvody na zetoru 3011

#5 Nový příspěvek od stano 4011 »

mne prave robi go a rozvody boli dost opotrebovane tak ze som zohnal nove ,na starych nebolo nic pocut a vobec som nemislel ze budu zle ale kluka klepala pri 1000 ot tak tik tik tik tik tik ,boli to ojnicne loziska apovolene zavazie na kluki,

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Rozvody na zetoru 3011

#6 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Je to těžké takhle říct jestli je ten zvuk normální nebo ne.Tvrdý chod motoru u z3011 je normální,klika je po 120 stupních.Rozvodová kola musí být správně nastavena jsou tam důlčíky a ozubení nesmí být nijak poškozeno(otlačené,odlupující se materiál ze zubů atd).Stačí nechat jedno staré kolo a zbytek nahradit novými a vyje to jak šakal.Jinak klepání větčinou způsobuje ojniční pouzdro na pístním čepu kde by měla být vůle 0,009-0,015mm,dále vstřiky musí být na 160barů a správně sestaveny,dále vstřikovací čerpadlo-počátek vstřiku je u přírubového čerpadla 21 stupňů dříve to bylo 18 stupńů.Také někdy to dělá nafta.Pokud ti to klepe a není to trvale hlučné,tak v rozvodech příčinu nehledej.Z3011 po generálce musí chytat jen,že drbneš na startér pokud je dobrá baterka.

Uživatelský avatar
Baartheez
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 12, 2007 4:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvody na zetoru 3011

#7 Nový příspěvek od Baartheez »

Právě že je to hlučný už když to nastartuju a nemá vliv jestli je to studený nebo teplý. Nedalo mi to a rozdělal jsem to. Zjistil jsem, že při otáčení motorem rozvodové kolo od vačky klepe. Je to způsobeno tím že vačka přemáhá ventilové pružiny a rozvodové kolo od vačky lítá v zubové mezeře protějšího kola podle toho jestli vačka zrovna mačká ventil nebo spouští. Ještě jsem zjistil, že už jsou špatná ložiska u rozvodového kola pro čerpadlo a kompresor. Při otáčení motorem rukou to vydává zvuk jako kdyby jse malým kladívkem klepali to kovadliny. Tak je koupím nové a hotovo.

To Krcal: Jen pro jistotu, toto je nespíš ta tryska, že? Je v ní malá dirka a směřuje směrem dolu, takže jí stačí otočit o 180 stupnů a bude stříkat přímo do rozvodových kol. Je to tak? JINAK MOC DĚKUJI ZA CENNÉ RADY.
Přílohy
P2020099.JPG
***Dodìlej to nebo tì to dodìlá***

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvody na zetoru 3011

#8 Nový příspěvek od stano 4011 »

a pred go ten zvuk nebol?

Uživatelský avatar
Baartheez
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 12, 2007 4:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvody na zetoru 3011

#9 Nový příspěvek od Baartheez »

Právě že ten zvuk tam byl i před GO a jedinné co jsem neměnil byla vačka a rozvody.
***Dodìlej to nebo tì to dodìlá***

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Rozvody na zetoru 3011

#10 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Ano,to je ta tryska.Natoč ji tak,aby olej stříkal mezi ozubená kola.

macek27
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 03, 2009 8:15 pm

Re: Rozvody na zetoru 3011

#11 Nový příspěvek od macek27 »

to nebudou rozvody to bude čep na pístu mam taky zetor 3013 a klepalo to i předtim go i po a je to čep na pístu protože rozvody jsou s ozubeních kol a to opotřebení je možne ale v 1 % asi tak nak a už sem tech traktoru par opravil tak vím s pozdravem Macek

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“