Turbo

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vlado742
Příspěvky: 289
Registrován: stř říj 31, 2007 10:49 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Turbo

#1 Nový příspěvek od vlado742 »

Neviem ci to tu niekto riesil, lebo som nic podbne nenasiel, ale chcel by so sa spýtat èi by sa dalo domontovat turbo do 69-ky. Viem že sa da do 77, ale ci to ide aj tu tak to chcem zistit. Nemal by byt s tým problem staci iba turbo a možnože aj chladiè stlaceneho vlzduchu, ale neviem, ked tak..........dajte niejake rady........

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

#2 Nový příspěvek od wintrej »

Tak to sa mýliš, potrebuješ nové piesty k¾uku,ojnice sacie a výfukové potrubie takato prestavba na zetor 12145 stála 95tis czk.A neviem èi na 69 vôbec odolnejšie piesty zoženieš.

Uživatelský avatar
marcel
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 12, 2007 4:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#3 Nový příspěvek od marcel »

nazdar,ohladom toho turba-potrebujes vymenit piesty+kružky-na turbacke motory potrebuješ tvrdene piesty aby ti ich neprepalilo,vymena vstrekovycich trysiek,samozrejme sacie vyfukove potrubie-len ci sa to oplati -pravdepodobne moc ani nie

Uživatelský avatar
vlado742
Příspěvky: 289
Registrován: stř říj 31, 2007 10:49 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#4 Nový příspěvek od vlado742 »

marcel píše:nazdar,ohladom toho turba-potrebujes vymenit piesty+kružky-na turbacke motory potrebuješ tvrdene piesty aby ti ich neprepalilo,vymena vstrekovycich trysiek,samozrejme sacie vyfukove potrubie-len ci sa to oplati -pravdepodobne moc ani nie

Ked tak pocuvam tak asi nie..... Ale niekde som cital že nie je potrebne až tolko ale to bolo pre osobaky, nie traktor

Jiřin
Příspěvky: 1282
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#5 Nový příspěvek od Jiřin »

Mám Z 7245 a taky jsem jeden èas uvažoval o tom, že bych mu trošku pøidal díky turbu. Ptal jsem se na to jednoho chlápka, co se živí opravou Zetrù. Ten mì øek, že blok motoru 72xx není uzpùsoben pro použití turba, nebo nemá spodní tlakový ostøik oleje dna pístu. 77xx ho již prý má. Jsou tam jinak vrtané kanálky pro mazání klikové høídele. Takže kdybych to turbo mooooc chtìl, musel by se také mìnit celý blok (jak jsem slyšel, tak posílám dál)

Tìch drobností, o které se èlovìk musí zajímat, než zamontuje turbo je trošku víc .......... bohužel :(

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

#6 Nový příspěvek od wintrej »

to jedine tak origo motor s turbom alebo radšej niè. A teraz ti aspoò turbo neodide.

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

#7 Nový příspěvek od brigadnik »

Jestli chces turbo tak si kup traktor s origo turbem.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

#8 Nový příspěvek od Tata »

brigadnik píše:Jestli chces turbo tak si kup traktor s origo turbem.
nebo motor s turbem, to výjde možná levnìji.

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#9 Nový příspěvek od Rendy9999 »

na jedne akci manik predvadel prekopavku motoru 69 na turbo nutna vymena vstr. cerpadla ze 70 pro dostatecne mazani ,odstredivka vymenena za prutokac kontakt na nej si bral kazos , mozna by vedel zdenal nebo honza pancik byla moznost i na vymenu za stary motor s doplatkem 50 tis ,motor mel na palete na ukazku

Jiřin
Příspěvky: 1282
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#10 Nový příspěvek od Jiřin »

To jo, ono to jde, to nikdo nepopírá, ale co je myslím to nejdùležitìjší -- jak dlouho?????

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

turbo

#11 Nový příspěvek od jano »

Susedovi robili original majstri zo Zetora turbo na 7745 pred skoro 15 rokmi.
Problémy nemá. Lenže oni na to mali všetko. Mali to robi aj na 6911 ale nakoniec z toho zišlo...
Vtej dobe sme kupovali nový Z 3320 a chceli sme tam motor z turbom. Kápo z Brna to odmietol a povedal ak chcete väèší výkon kupte si štvorválec...Odôvodnil to tým, že motor bez turba má dlhšiu životnos... No a vôbec mi turbo nechýba :tyty:

Uživatelský avatar
vlado742
Příspěvky: 289
Registrován: stř říj 31, 2007 10:49 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: turbo

#12 Nový příspěvek od vlado742 »

jano píše:Susedovi robili original majstri zo Zetora turbo na 7745 pred skoro 15 rokmi.
Problémy nemá. Lenže oni na to mali všetko. Mali to robi aj na 6911 ale nakoniec z toho zišlo...
Vtej dobe sme kupovali nový Z 3320 a chceli sme tam motor z turbom. Kápo z Brna to odmietol a povedal ak chcete väèší výkon kupte si štvorválec...Odôvodnil to tým, že motor bez turba má dlhšiu životnos... No a vôbec mi turbo nechýba :tyty:

Asi sa na to vykaslem aj ja... Hlavne by som chcel zohnat predok za dobru cenu a to mi bude bohate stacit.... DIky všetkým za názori a pripomienky :obchod:

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

#13 Nový příspěvek od wintrej »

jasné dorob predok a na turbo kašli výkonu máš dos. naèo ti je turbo ked to neprenesieš ten výkon na cestu.

Uživatelský avatar
vlado742
Příspěvky: 289
Registrován: stř říj 31, 2007 10:49 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#14 Nový příspěvek od vlado742 »

wintrej píše:jasné dorob predok a na turbo kašli výkonu máš dos. naèo ti je turbo ked to neprenesieš ten výkon na cestu.
JJ. Už som sa na to bykašlal..... Predok je ovela lepší ako turbo :) .... Ja som chcel len tak vediet ci je to možne... A vidím že je ale neoplati sa... Ešte raz Vdakaaaa :typek:

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#15 Nový příspěvek od Chudej farmar »

jo jen si tam dej turbo nebo turbo motor na 69 traktor uvidis ten hukot co ti to udela s prevodovkou.. ne jen ze ti to neunese spojka ktera je u 69 o priti 77 skoro polovicni ale normlane se ti to rozpadne jak domecek z karet.. ono takova 73 ktera je defakto postavena na 77 + turbo ma obrovkse problemy s zadnim diferakem a s redukcema... ono to totiz neni stavene na takovej vykon a to je to ze 77 kde je to o proti 69 jednou tak silne vsechno... a jest jsem zapomel ze ta 73 ma jeste vetsi spojku nez 77 ;-)

dalsi vec je problem v tom mazani jak uz tu nkdo psal a pak taky v tom ze 69 ma zavazicka na klice sroubovane (77 taky) a kdyz by jsi tam dal turbo tak by ti to vypadalo( to dela i u samotne 77) kdez to 77 turbo(73) uz maj zavazi lité! proste je to nesmysl.. to by jsi ten traktor musel celej prestavet!
raci si dej predek a pridej si na cerpadle :friends:
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“