4011 seřízení ventilů

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
trewis
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 07, 2016 1:12 pm
Bydliště: Zlin

4011 seřízení ventilů

#1 Nový příspěvek od trewis »

Čau mistři, dokážete mi někdo z vás poradit? Dneska jsem seřizovat vůle ventilů ale na třetím válci na sacím mi nejde dotáhnout ta matka. Nedosáhne na závit. Vypadá to,jako vy byla kratší ta tyčka od váčky ke kozlíku, ale není. Zkoušel jsem kozlík i s tyčkou přehodit na jiný válec a tam seděl. Teď otázka, co je špatně. Nadzdvihatko? Nebo vačka? Jak tohle řešit? Děkuji za odpovědi.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 4011 seřízení ventilů

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Buď vydreté zdvihatko alebo Vácka. Zdvihatko vytiahnes a skontrolujes bocnym vekom.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 4011 seřízení ventilů

#3 Nový příspěvek od ota »

U našeho motoru Z4011 jsme to řešili tak, že v některých hlavách je na ventylu pod tím kladívkem koníku taková mistička. Pohledali jsme doma a půjčili si z jiné hlavy tu mističku a vložili ji na stopku ventylu. Pasuje tam sice je tam jen jakože položená, ale drží to.Tím jsme se dostali vejš a matice obsáhla závit na tom červu seřizování vůle.
Právě jsme to taky měli tak, že na jednom válci už matice neobsáhla závit a pořát bylo třeba poštelovat. A pak jsme si všimli, že na jednom ventylu cosi je. Tak jsme našli plonkovou hlavu a tam ta mistička byla. Tak jsme si ji půjčili. Je vzhuru nohama na tom ventylu. Nebo dnem nahoru. Aby nespadla bokem z té stopky ventylu. Ta mistička je vidět že je asi kalená. Aby tam vydržela.
Popsal jsem to laidsky. Třeba se ta mistička nějak odborně jmenuje. Nevím, ale takhle to máme několik roků a chodí to. 8)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 4011 seřízení ventilů

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Tie mysky patria len na výfukové ventily ktore majú tenšie stopky oproti sacích ventilov. Sú tam kvôli zväčšeniu stycnej plochy pre vahadlo. Bez toho sa výfukové vahadla rýchlo vydru o tenkú stopku ventilu. Sacie ventily sú dostatočne hrubé a tam tu mysku netreba.

trewis
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 07, 2016 1:12 pm
Bydliště: Zlin

Re: 4011 seřízení ventilů

#5 Nový příspěvek od trewis »

Právě ty misky patří jen na výfukové. Takže mě čeká sundat chladič, vytáhnout tu tyčku dekompresoru, abych vytáhl zdvihátka a pak se už jen modlit, aby to nebyla vačka, což?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 4011 seřízení ventilů

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Ano tie mysky len na vyfukove. Na sacie ventily sa nevojdu, pretoze stopky ventilov su vlastne tak isto velke ako samotna myska. Vacka by sa dala este skontrolovat od spodu ked demontujes olejovu vanu a ten plech so sacim košom oleja. Niekto nech ti pomaly pretaca motorom a sleduj konkretnu vacku ako vypada oproti susednym vackam. Ak je velmi vydreta tak to zbadaš aj volnym okom bez merania. Co sa tyka zdvyhatka tak ako si vyssie napisal. Ty tam mas este dekompresor, tak musis skôr ten rozobrat.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“