vstřiky zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
carter
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 29, 2008 8:52 am
Bydliště: Brno-venkov

Re: vstřiky zetor

#16 Nový příspěvek od carter »

Trochu bych se pozastavil nad těmi elementy jak píše red.bill. Sehnaly jsme do 72 čerpadlo 3113 s elementy z čerpadla z 3145, konkrétně em85ke. Je k zamyšlení jaký nastavit tlak vstřikovačů a jaký úhel předvstřiku v případě této kombinace...
Zetor 3011 | Zetor 4011 | Zetor 6211 | Zetor 6340

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: vstřiky zetor

#17 Nový příspěvek od thovt »

Vstřikovací čerpadlo je relativně jedno dokladuje se odstředivý regulátor. Trysky dle doporučení výrobce , počátek vstřiku i otevírací tlak.
Množství paliva ovlivňují trysky tedy počet průměr otvorů. úhel rozprašovaní nesmí zapříčinit zkapávaní nafty.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: vstřiky zetor

#18 Nový příspěvek od red.bill »

Proč do toho motáš odstředivý regulátor když ten má svoje vlastní značení... je hezký, že mu radíš jako knížka ale čerpadlo 3113 a 3145 má rozdílný předvstřik i otevírací tlak.

Od stolu ti to nikdo neporadí. Může být nastaveno na hodnoty 3113 i 3145(ale nejsem si jist jestli to lze, jestli není i rozdílný zdvih elementu, v tom případě je v origo čerpadle i jiná vačka)... určitým vodítkem bude jaký je na čerpadle nasazený kolečko. Pojede to v obou případech. Buď vyzkoušet obě nastavení a vybrat to který se ti bude zdát lepší nebo to hodit čerpadlářoj na stolici. To už bych to nechal nastavit(pokud se liší jen elementy a nic víc) podle hodnot 3145 když tam máš "velký" elementy.

Uživatelský avatar
carter
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 29, 2008 8:52 am
Bydliště: Brno-venkov

Re: vstřiky zetor

#19 Nový příspěvek od carter »

Podle zdejšího čerpadláře je předvstřik 25, kolečko 6. vstřikovače 186. Takže tyto hodnoty asi určují elementy.
Čerpadlo jsem koupil z AGM takže prý 100% OK.
Výsledek je, že to kouří bíle a je cítit nespálená nafta. Předvstřik se nastavuje těžce, při pomalem otáčení setrvačníkem se hladina nehne, musí se točit rychleji, takže nepřesnost měření.
Ale třeba je chyba jinde než v čerpadle...
Zetor 3011 | Zetor 4011 | Zetor 6211 | Zetor 6340

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: vstřiky zetor

#20 Nový příspěvek od thovt »

Taky se měří kapilárou používám barvivo na kraslice, abych na rysce viděl změnu nebo se to děla na kapku ale to musí být fakt slabá kapilára.
Jde to změřit úchylkoměrem ,u vstřik čerpadla první válec vyndá se výtlačný ventilek. U pístku se změří horní úvrat, musí být setrvák nastaven na předvstřik.

Ale předvstřik ovlivňují i vstřikovače tedy tlak na nich nastavený.
Stejně musí být provedena korekce aby šlapal motor jak má, každý motor chce svoje, říkám že má svou duši v nepřesnostech.
To je natáčení čerpadla do leva nebo do prava tím se ladí stupně.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: vstřiky zetor

#21 Nový příspěvek od crazymen11 »

Já jsem to měřil na Avii tak, že jsem si sundal výtlačné hrdlo vyndal se ventilek a nazpět jsem nasrouboval hrdlo. Na hrdlo jsem si dal seříznutou výt. trubku a pak jsem točil na stupňe a pak nakláněl čerpadlem a z trubičky nesměla vytékat nafta. Tím to bylo nastaveno. A pak ventilek zpátky do čerpadla a starty se zkoušely.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“