Nelze naladit předvstřik na 7201

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#61 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Napísala si to pekne svoje skúsenosti, ale prečo to tak je z TM štartom že niektoré štartujú a niektoré nie to je zaujímavé, kamarát mi poslal video na 4kruzkove piesty mu to všelijako štartovalo prehodil komplet vložky a piesty na 3kruzkove a traktor štartuje normálne záhada???

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#62 Nový příspěvek od JakubG »

Iba stručne môj názor. Dôvodom častokrát nesprávnej funkcie niektorej časti traktora po výmene dielu na diel z druhovýroby zo slamenej chatrče, je podľa mňa nepoužitie správneho materiálu, technológie výroby, nedodržanie rozmerov, atď. Preto môže existovať rozdeľ medzi napríklad 3 krúžkovým piestom z prvovýroby a 3 krúžkovým piestom náhradou z druhovýroby. A netýka sa to len motorov.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#63 Nový příspěvek od red.bill »

To taky záleží jak to bylo vyběhaný, jaký měl těsnění pod hlavou u těch 4kruhů a jaký dal pak u 3kruhů.Ono se to nezdá ale ty 3desítky jsou občas znát, záleží asi jak se zrovna sejdou všechny tolerance. Kde přesně hledat "závadu" ti nepovím, pokud máš možnost a parkuješ u elektriky nahodil bych ohřejvák a zimu řešil tím. Já v zimě u elektriky neparkuju, tak jsem šel cestou žhavení.

Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#64 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Ja som. Sa asi rozhodol ze nechám to tak idem sa voziť, pracovať a uvidím co to bude robiť, klavne aby som spravil stk, a potom. To budem viacej riešiť prehodím aj tie piesty aj vložky, a budem. Vidieť, ale asi dávam. Chybu tej hriadele kompresora

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#65 Nový příspěvek od crazymen11 »

A jestli to budeš dělat výměnu válců. Tak si někde v tvém okolí nech udělat nebo změřit pomocí podtlaku kvalitu zabroušení ventilů, mě to nedá furt mi tam neseděj ty ventily.
Jestli nemáš utopený ventily moc v hlavě.
To by mohlo mít vliv na studený starty.

To jen můj názor.

Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#66 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Ja som kupoval komplet nové hlavy aj ventili a ventili som pre istotu ešte zalapoval _zabrusil

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#67 Nový příspěvek od sita »

Ahoj, zatím ještě nejsem ve fázi seřizování předvsřiku, ale s tématem to trochu souvisí už teď: Chtěl bych se zeptat jestli pod vsřikovací čerpadlo dáváte těsnění? V katalogu není, ale když jsem původní čerpadlo sundal, tak tam bylo. V Agrozetu mi nějaké prodali, ale zdá se mi silnější. V dílenský příručce jsem o tom taky nic nenašel. Dát ho tam? https://www.agrozet.cz/e-shop/tesneni-v ... 31125.html

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#68 Nový příspěvek od jojo7011 »

Tam by mal byt O kruzok.

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1585
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#69 Nový příspěvek od Martin90 »

Sita: Ten odkaz je na Crystala.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#70 Nový příspěvek od sita »

Ok, ten odkaz jsem dal asi spatnej, ale to těsnění vypada stejně. Už jsem ho i zkoušel a pasuje tam ale nevim, jestli ho tam mám dávat. Jediný proč to resim je, ze tam bylo… A přijde mi dost silný….

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#71 Nový příspěvek od pavel sk »

Tesnenie sa dava len u motorov UR2 (Kristal). U majora tam ide len O-kruzok.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#72 Nový příspěvek od sita »

Diky všem za odpovědi, jdu to nasadit. Už bych byl rád, kdyby to zase vrčelo :-/

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#73 Nový příspěvek od sita »

Tak mám “nový” cerpadlo nasazeny a mám po nějakých testech nastavení predvstriku. Motor chytil hned, na zhruba prostřední polohu. Prvně jsem si všiml jiného zvuku. Je takovej kulatejsi, driv to při přidání “praskalo”. Mám teď cerpadlo prohnuty úplně k bloku, tj. max predvstrik v rámci možnosti. Uvidím jak to pojede v zátěži.

Co se mi ale nelíbí je, jak funguje regulátor. Blbě se ručním plynem nastavuje i volnobeh. Dobře se nastaví asi 550 otáček, když chci víc je to strašně citlivý, pohnu pákou o trosku víc a hned to vyletí… po tuknuti do plynu to vyskočí jak má, ale padne to někam pod 200 a pak se to zase vyskrabe na tech 550. Divny. Driv jsem si mohl nastavit kolik jsem chtěl. Třeba je to ještě trochu zavzdusneny, uvidím jestli si to nesedne, jestli ne tak to asi budu reklamovat.

Má smysl zkusit nastavit predvstrik správným postupem? Muze to souviset s tema rozdílama co jsem popsal?

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“