Nelze naladit předvstřik na 7201

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Nelze naladit předvstřik na 7201

#1 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravím chlapi mám problém a ještě jsem se s tím nesetkal. Dělám v práci motor 7201 je přebroušená klika vyvložkovanej a nový komplet rozvody i hřídel na kompresor je nová. Dneska jsem dostal čerpadlo po opravě dám ho do motoru a chci naladit předvstřik a ejhle hladina v kapilarce se ani nehne. Tak jsem se ptal co se dělalo s čerpadlem a přej nic moc jen že ho čerpadlář sešteloval jinak prý nic. Stalo se vám někdy že čerpadlo je respektive elementy jsou tak vyběhané, že to nelze naladit, spojka na čerpadlo je 2 - 4 to je správná spojka.

Takovej problém jsem ještě nikdy neřešil.
Když se s motorem točí tak nafta jde z jednotlivých šroubení. Podle mého názoru je špatně udělané čerpadlo že by byly špatně nastavené začátky GPD na vačce čerpala, tomhle jen hádám.

Pak jsem se nasral vyšrouboval jsem hrdlo, vydal jsem pružinou a vyt ventilek. Pustil jsem vzduch našrouboval jsem hrdlo na to trubku a koukal jsem jak to bublá a naklapěl jsem s čerpadlem a když bublaní přestalo tzn. že zrovna jde nafta nahoru tak čerpadlo bylo úplně naklopené k motoru a to by tak nemělo být. Toť vše co jsem s tím dělal.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#2 Nový příspěvek od Britt »

Podle mě je to čerpadlem a čerpadlář je lempl.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#3 Nový příspěvek od Lišák1 »

Nemusí být lempl. Měl jsem podobný problém, čerpadlo jsem dal k jinému na seřízení a ten mně ukázal krásnou věc. Položil na sebe 10 ks spojkových koleček, drážky pro klínek by měly být všechny ve stejné poloze, ale rozdíl byl asi tak 20%. Všechny nové, prostě zmetky z výroby. Zetor prý začal kupovat náhradní díly od kdekoho, jenom když jsou levné. Dal mně jiné kolečko a všechno bylo v pořádku.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#4 Nový příspěvek od crazymen11 »

Díky ale dražková spojka 2-4 tam byla stará už i předtím ten čerpadlář si dělá záznamu a to čerpadlo tam bylo před 4 lety akorát aby unas ušetřili protože je to traktor do ŽV.

Nevím nejsem z toho moudrý, ale asi to bude čerpadlem zítra se podívám na fakturu co se tam měnilo vždycky když dělám čerpadlo tak mi vozí i starý vyhozený věci co čerpadlář vyndá z čerpadla.
Jinak konkrétně mi nikdo asi nikdo neporadí co to mohlo být.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#5 Nový příspěvek od crazymen11 »

Já jsem doma dělal to samé úplně stejný postup akorát jsem měl udělané čerpadlo z agromotoru, je teda pravda že jsem chtěl go čerpadla, je teda pravda že mi nedali staré díly ale já jsem to předem nehlásil, ale čerpadlo úplně na pohodu.
Kolečka jsou různá podle předvstřiku 2-4 je správné a také vím že nová kolečka jsou bez označení musí se to porovnat se starým, konkrétně jsem to viděl u kolečka 2-4 které nebylo označené 2-4 abych nekecal.

Když bude nejhůř jistíto Renova Malec nebo AGM-AGROMOTOR ale unas to je renova v podniku

pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Oznacenie 2-4 je oznacenie len pre 2 a lebo 4 valcove motory. S predvstrekom to nema absolutne nic. Ked bude na tom nahone len 3, tak to patri pre trojvalcovy motor. Pri nastavovani si mal riadne odvzdusnene cerpadlo ? Rucny plyn si mal na max? Hreben si pod zadkou posunul o 4mm dnu?

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#7 Nový příspěvek od crazymen11 »

Ale snad jo, ale víte jak jsem to dělal tím vzduchem jak jsem to popisoval tak mi to vycházelo hodně nakloněné to mi pořád nejde do hlavy :-/.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#8 Nový příspěvek od crazymen11 »

Ten hřeben myslím že o tolik ne měl jsem ho i zároveň s čelem čerpadla

pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

Upppsss. Kus so to nedopisal. Jasne ze hreben musi licovat s celom telesa cerpadla.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#10 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravím chlapi možná jsem na to přišel, dělá to asi hřídel do kompresoru i když je nová může to být zmetek volali jsme do renovy a právě tvrdili že může být ta hřídel zmetek, protože když sundám kolo tak vemu lehce za hřídel sikami a nafta hned jde z kapilarky a jakmile tam vsadím kolo které se lehce natočí do záběru tak už nejde nastavit hladina v kapilaře kontrolovali jsme i kola rozvodu a ta jsou v pořádku.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#11 Nový příspěvek od crazymen11 »

Tak jsem dneska jel do renovy tam mi dali novou hřídel a zkontrolovali. Jedu zpět namontuju jí a úplně to samé. Pak jsem dal jiné kolečko na čerpadlo a trochu jsem to dohnal, ale nemůžu přijít na to, čím to je že nevichází předvstřik s kolečkem 2-4

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#12 Nový příspěvek od Lišák1 »

Skus se obrátit na Diamos Měřín, Náměstí 17, 594 42 Měřín, tel. 566 544 319, pr. doba 7-15, dělají specielně čerpadla a rozumí tomu, prodávají i náhradní díly.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#13 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravím a volal jsem do diamosu a tam mi řekli buď hřídel na kompresor nebo jestli jsem neměnil kolečko na čerpadlem, že nová kolečka jsou šmejdi a oni musí podle přípravku určit které je správné no a když jsem mu řekl že kolečko je staré tak by prý jedině bylo čerpadlo špatně nakruhované a to by bylo na všechny válce no když jsem mu řekl že je od p. Krupice ho,
tak to je záruka kvality že čerpadla dělá dobře. Jinak mi neporadil.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#14 Nový příspěvek od red.bill »

Když jsi měnil i rozvody, porovnával jsi nový a starý kola? Svýho času byly zmetkový rozvody na Š120 (blbě označený zuby a neseděl počet článků řetězu mezi nima) když jsi to nastavil podle knížky bylo to rozhozený, tenkrát u nich byl papír který na to upozorňoval. Aby to nebylo něco podobnýho, kdoví kdo to dnes plácá.

pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#15 Nový příspěvek od pavel sk »

Jeden cas boli aj rozvodove kolesa niejake smejdy. Mne sa dvakrat stalo ze mi doviezli kolesa, ktore vôbec nemali oznacene zuby jamkami pre nastavenie rozvodu. Musel som si prilozit nove kolesa na stare aby mi presne licovali drazky na klinok a zuby. A tak si naznacit znacky na zostavenie rozvodu.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“