Mazání vahadel 25 K

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
tomíno1511
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 27, 2018 3:42 pm
Bydliště: Mikulov

Mazání vahadel 25 K

#1 Nový příspěvek od tomíno1511 »

Zdravím pánové mám takový problém ohledně mázání vahadel na 25. Před 2 měsici jsem koupil tento traktor v ubohem stavu. po sundání víka ventilu bylo jasne že už tam dlouho nebyl olej proběhla tedy na motoru částečná G.O. vybrusy a komplet hlava po nastartování motor mazel 3,5-4 ale vahadla ne. mazací kanály jsou pruchozí ted jsem sundal znovu hlavu ale mazacím kanalem z bloku do hlavy nejde olej nevíte čím by to mohlo být ? Děkuju za jakekoliv rady

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Mazání vahadel 25 K

#2 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Určitě jsi měl správně těsnění pod hlavou??
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Mazání vahadel 25 K

#3 Nový příspěvek od thovt »

Pokud si dobře pamatuji olej na vahadla vetilů se dopravuje přes duté zvedcí tyčky vahadel.
Co vým že se nesmí zaměnit sací za výfukové. Sací by měla být vrtaná .
Případně mě opravte 26let jsem zetor 25 neviděl hlavně neopravoval.

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Mazání vahadel 25 K

#4 Nový příspěvek od abushrek »

Olej jde nahoru k vahadlům blokem a hlavou. Pokud je otočené těsnění pod hlavou olej končí v bloku a nikam se nedostane. Poté co byjde hlavou jde do vahadel a z vahadel stéká boční komorou(za kompresorem) zpět do bloku. Takže si myslím jak říká jimmy 4011 problém v otočeném těsnění pod hlavou.

EDIT:
http://www.retrotraktor.pl/readarticle. ... icle_id=21 Tady je vidět jak jde olej u Z25.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Mazání vahadel 25 K

#5 Nový příspěvek od Jaro25 »

Nič v zlom páni, ale bolo by fajn najprv si poriadne prečítať otázku a potom písať rady. Možno by nevyzneli nezmyselne.
Olej do toho kanála v bloku ide cez dutý vačkový hriadeľ a následne cez jeho predné ložisko. Ja by som typoval, že predné ložisko vačkovky (za regulátorom) nemá dierku, alebo ju nemá správne otočenú voči diere v bloku. Preto sa olej z vačkovky nedostáva hore.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Mazání vahadel 25 K

#6 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj.Nejjednodužší prozatím bude, když sundáš vahadla .Pod vahadlama je oválné těsnění a je v něm malinká dírka ,tam je kanalek pro olej.Z vlastní zkušenosti vím,že sa dá lehko otočit... myslím že by to mohlo být ono....je to nejjednodužší a nejpravděpodobnější věc,kde mohl dotyčný udělat chybu.... když to nepomože až pak bych postupoval dál ...buď těsnění pod hlavou, kus silikonu to mohl ucpat nebo jak psal Jaro to ložisko...
Libor :-)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Mazání vahadel 25 K

#7 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Začni tím, že sundáš vahadla, to je jednoduché. Zkontroluj rovnou, zda ti jde díra v pravém kozlíku na sebe s dírou v hlavě - i zde může být otočené to oválné podlouhlé těsnění. Pokud ok, tak vezmi slabý drátek a strč jej do kanálku v hlavě, pokud po cca 11 cm nebo kolik má na výšku hlava narazí drátek na pevnou překážku, je to obráceně položené těsnění pod hlavou. Pokud půjde až dolu k vačce, tak bude asi problém tam, co popisuje Jaro. Duté tyčky jsou špatně, ty olej nevedou. Sací a výfukové se neprohazují z důvodu použití dekompresní páky...

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Mazání vahadel 25 K

#8 Nový příspěvek od abushrek »

Nemenil jsi treba olej kdyz pises ze motor po castecne GO? I karbon mohl ucpat mazaci kanalky. Popr predchozi majitel. Ale jak rikaji chlapi jestli mas dolu hlavu a olej netece ani tak... tak se drz odpovedi Jaro25.
Naposledy upravil(a) abushrek dne čtv pro 27, 2018 9:51 pm, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Mazání vahadel 25 K

#9 Nový příspěvek od Jaro25 »

Chlapi, ale on tam píše že má hlavu dole a z kanála mu olej nejde. Tak otočené tesnenie to asi nebude.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Mazání vahadel 25 K

#10 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Nejspíš to bude to pouzdro.Teď musíme počkat na tazatele,jak to dopadlo. :)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Mazání vahadel 25 K

#11 Nový příspěvek od abushrek »

Tak ja to treba pochopil tak ze olej nesel a ted sundal hlavu a pta se co a jak. Napsal totiz mazacim kanalem z bloku do hlavy. Tak sem to pochopil tak ze z bloku jde ale do hlavy uz ne.

tomíno1511
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 27, 2018 3:42 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Mazání vahadel 25 K

#12 Nový příspěvek od tomíno1511 »

To pouzdro na vačce za regulátorem mě taky napadlo ,že by mohlo být otočené mimo mazací dírku ale když sem sundal hliníkovou přírubu s pouzdrem bylo natočené správně a drželo. mazací kanál v bloku je taky průchozí (olej ním protéká). Už opravdu nevím čím by to mohlo být protože vačka a regulátor je mazaná

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Mazání vahadel 25 K

#13 Nový příspěvek od abushrek »

Tak je problem někde mezi průchodem nahoru a vačkou tam už olej nikam nejde pokud se nepletu. Zkusit nějaký drát nebo jak bývaly dříve takové řetízky na umyvadlo štupl tak tím to zkusit protáhnout já jsem hlavu protahoval tím ale je to krátké nejspíše to bude chtít nějaký měkký drát. https://www.kukacka.cz/retizek-k-zatce- ... 0hEALw_wcB
Tímto jsem to čístil ale ne plastovým ale kovovým dávej si bacha předtím než to strčíš do díry to chytní a zkus pevnost. Nevím co tam může být.
Nevíš jestli se neměnil olej že by tam byl karbon?

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mazání vahadel 25 K

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

Moze byt upchaty kanal v samotnom bloku od vacky vyssie. A preto olej nedosiahne uroven prechodu blok-hlava cez tesnenie. Skusil si ten drôt ako ti vyssie radili? Niesom sice 25-kar a naposledy som Z-25K riesil pred 18 rokmi kamosovy.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Mazání vahadel 25 K

#15 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Teoreticky by se kanál v hlavě měl nechat znovu protáhnout vrtákem.Dlouhým vrtákem.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“