Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#1 Nový příspěvek od abushrek »

Ahoj chtěl bych se zeptat, mám problém s olejovým čerpadlem na zetoru 25.V cerpadle je vyměněná kulička a pružina.Cerpadlo vydává cvakavé zvuky. Motor je po kompletní GO (klika+vložky+hlava), nová spojka, GO hydrauliky, přetěsnení převodovky a kompletní renovace. Olej v motoru je Shell 10W40. Motor byl vypláchnutý klika vyfoukaná(AGM agromotor). Tady je video .

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#2 Nový příspěvek od mihi »

Ahoj, nemáš povolenú matku na zaistenie oz.kolesa na čerpadle??
Nemá čerpadlo vôľu??
Čo urobí tlak oleja na tlakomeri pri tom cvaknutí???
Mihi

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#3 Nový příspěvek od abushrek »

Matka by povolena neměla být s čerpadlem sem nic nedělal. Pokud se nepletu tak je tam korunková matička zajištěná závlačkou a pred 4ma měsíci to fungovalo normálně bez pazvuků. Sice tam byl M6A ale ten taky neni zase tak hustý pri té provozní teplotě a mazání je tam uplně někde jinde.
Vůli axiální nebo radiální?
Tlak oleja je stabilni na volnoběh 3 při zahřitém i studeném motoru. A při takových 1400 otáčkách má chladný 4 ale při teplém 3.5. Ale zdá se mi ze ručička jakoby kmitá nahoru dolů. Ale kmitá opravdu rychlým tempem.
Pri chladném motoru nic ale pokud se zahřeje na 40-50C poté to začne dělat.
Myslíte že to bude tím olejem že tam je 10w40? Já si myslím ze ta viskozita při 40C je stejná jako o 15W40 pri 60C a normálně tam dávají 15W40. Četl jsem si i fóra a psal tam někdo že tam má 10tku a byl nadmíru spokojen.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#4 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj ... vidím že si rozhodil sítě i mimo FB ... Je fajn že si přišel i tady za nama 8) .Snad Ti tafy nekdo z nás poradí a přijdeš na závadu ;-)
Libor :-)

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#5 Nový příspěvek od abushrek »

Ano nevím si stím rady zatím sem neměl problém s bratrem jsme to vždy vyřešili když byl problém ale řikal že netuší v čem by to mohlo být že mám zkusit napsat jestli se stím někdo nesetkal. Navíc sem hodně četl Vaše odpovedi tady na fóru a je tu dost rozumných lidí proto jsem zde zavítal taky. Za motor jsem dal nemalé peníze tak ho nechci vyčvachtat. Snad se přijde proč to dělá.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#6 Nový příspěvek od mihi »

Keby si bol bližšie požičal by som Ti druhé čerpadlo na skúšku..
Mihi

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#7 Nový příspěvek od abushrek »

Nevadi nejak to budu muset udelat doma bohuzel zadne nemam nahradni. Mam dotaz jake jsou rozmery jehlicek a kolik jich tam je? Mam takovy pocit ze v tom bude problem pokud nejaka chybi nebo jsou okruhane tak vznika radialni vule a ty 2 ozubene kola se otaci a narazi zubama o sebe kvuli radialni vuli. Volal sem s nekym z AGM dostal sem na nej osobni kontakt nejspise tomu ze jsem tam nechaval generalkovat bylo mi receno ze to muze byt plech ktery jisti srouby na protizavazi ale to mi prijde ze to nebude ono jelikoz by to delalo celou dobu a ne jen kdyz je to zahrite.

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#8 Nový příspěvek od abushrek »

Tak jsem zjistil ze tam nejsou zadne jehlicky. Noo tak teda jinak nevite jaka je originalni velikost kulicky ktera ridi tlak? Ja tam mel kulicku 11.906. Tu sem koupil novou protoze byla obrousena. Delalo to i se starou kulickou proto sem kupoval novou. Opravdu uz nevim kde muze byt problem.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#9 Nový příspěvek od rosch8 »

Treba vybrať čerpadlo von z traktora a zatočiť si ho.
Ďalej by som dal dole bočné veko motora a skontroloval ozubenia rozvodovych kolies, hlavne to malé na kluke, či nie je uvoľnene. Aj veľké či nie je voľne a aké má zuby.
Ak je vášne ver, tak rozobrať, a spraviť GO, alebo zohnať iné.

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#10 Nový příspěvek od abushrek »

Tak motor mi dělali komplet v AGM agromotor tak předpokládám že v motoru problém nebude. Je pravda skládají to lidi a člověk neomylný není ale pokud to dělá firma má na to 9 měsíců záruku tak by to mělo byt urobené důkladně včetně kontroly ozubení na kolech. Já osobně jsem se díval a ozubení a neni vůbec oholené jediné co je trošku oholené je kolo co pohání kompresor.
Jinak mi ještě někdo psal ohledně kuličky která řídí tlak oleje já jsem tam dal takovou co tam byla 11.906 a on tam měl 7.9mm tak nevím jestli v tom je problém.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#11 Nový příspěvek od rosch8 »

Boli 2 druhy guličiek. A k tomu pružiny. Nesmú sa navzájom zamieňať!
To, že motor skladali v agm je síce pekné, ale s opotrebenými súčiastkami nespravia ani oni už nič. Ja by som to skontroloval. Hlavne to malé koleso na kluke. Zohriať motor, nech sa to ozve. Zastaviť, zhodiť veko a kontrolovať.
Mne počuť rozvody tiež, ale neurobím s tým nič. Je to dané opotrebenim ozubenia.

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#12 Nový příspěvek od abushrek »

Já sem měl pružinu prasklou musel jsou za to koupit náhradu bohužel neměli uplně tu samou jako originál ale koupil sem podobnou originál by měl mít 1.4mm drát 45mm délka 14 závitů a 11.5mm průměr. Dal jsem tam pružinu 1.5mm drát 47mm délka 13 závitů a 11 průměr. V tom by problém být neměl snad. S těmi rozvody si nejsem jist, protože pokud dám ruku na trubičku(vedoucí olej do čističe), která je blíže bloku tak jde na ní cítit otřesy. Pokud však dám ruku na tu dál od bloku tam je to sice cítit ale o poznání míň opravdu je to jakoby si mlátil do zdi kladivem nebo vrtačkou s příklepem(samozdřejmě ne tak silně ale abyste věděli prostě jaký je tam rozdíl snad to pochopíte co jsem tím chtěl říct).

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#13 Nový příspěvek od rosch8 »

Pozrel som video a mne sa zdá že je to z ozubenia. Možno sa ti dotýka koleso kompresora o rozvodové?. Je tam vo vnútri radiaca vidlica, možno je ohnutá.
Výber von kompresor a skontroluj.
Čerpadlo samotné by som podozrieval ako posledné.

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#14 Nový příspěvek od abushrek »

Kompresor by to být neměl pokud ho zapnu(zastrčím nastartuju) dělá to pořád. Záhada toto opravdu nevím co by to už mohlo být.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#15 Nový příspěvek od rosch8 »

Ozubenie podľa mňa.
Keď sa zohreje olej, zredne a netlmi už razy vo vybehanom ozubeni.
Naposledy upravil(a) rosch8 dne úte říj 09, 2018 9:19 pm, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“