Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#16 Nový příspěvek od abushrek »

A proč když přidám plyn to přestane dělat? Když šlápnu na plyn vyskočí otáčky potom spadnou otáčky chvíli to nedělá a poté to zase začne.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#17 Nový příspěvek od rosch8 »

Rozstrek oleja je na nízkych otáčkach slabý. A rozvod kmita viac. Pri vysokých je zotrvačnosť kolies veľká a kmity sa tak neprejavia.
A navyše máš zlý olej v motore. Veľmi zlý. Je príliš riedky.
Mal by si vyplachnut motor a naliať tam olej špecifikácie API CC, CD. Viskozita 15W40.
https://www.motorove-oleje.eu/trieda-api/api-cc

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#18 Nový příspěvek od abushrek »

Fuuu to je to poslední co jsem chtěl slyšet. :D zkusím poslechnout eště a uvidím co a jak ale nějak se mi to nezdá protože 15W40 a 10W40 jsou na tom ohledně viskozity v teple stejně ("[XWY] Písmeno „X“ popisuje vlastnost oleje při nízkých teplotách, písmenko „Y“ při vysokých"). V AGM mi zase říkali že motor je v pohodě že je to ve směs to samé tak já už nevím. Akorál minerální olej se mi tam moc nechtělo cpat proto jsem volil 10W.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#19 Nový příspěvek od Chose11 »

Asi takhle, komu není rady, tomu není pomoci, nacpeš tam moderní olej do motoru kterej je starej víc jak půl století a byl na něco konstruovanej. Chlapi ti tu radí a ty si jedeš jen svoje, tak se nediv. Buď se ptej a poslechni co ti zkušení radí, nebo se na to vykašli a jezdi jak to máš.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#20 Nový příspěvek od abushrek »

https://wiki.anton-paar.com/en/engine-oil/ Tady vidíš viskozitu 10W40 vs 15W40 při 10 20 30 atd.. °C a rozdíl tam opravdu neni skoro žádný(pokud bereme teploty kdy je olej zahřítý). Opravdu jsem hledal ohledně viskozity strašně moc protože sem tam taky nechtěl dávat kvůli tomuto 10W, ale ptal jsem se i automechaniků a řekli mi uplně to samé co sem našel. Jediný důvod proč nedávají 10W40 do traktorů protože je tam cena za 10L asi 1300,- a pokud koupíš 15W40 tak máš 67,-/litr. Hlavně to neber tak že se chci hádat nebo ti něco vyvracím. Samozdřejmě máš pravdu patří tam olej M6A(D) prostě letní olej ale proč to trápit když jezdím s traktorem spíše v zimě než v létě. Právě proto jsem volil celoroční olej. Ostatně jak se dočteme v příručce je tam přesně napsané že mění olej na zimu a na léto ale to dělala tak 0.1% těch co Z25 měli.

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#21 Nový příspěvek od abushrek »

"Fuuu to je to poslední co jsem chtěl slyšet." Toto mělo být myšleno tak že jsem tam sotva nalel olej a už ho budu muset vypustit a ne tak že někomu říkám že mu na to kašlu.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#22 Nový příspěvek od rosch8 »

Olej čo som ti poslal je celoročný. Taký by tam mal ísť.
Nie je to iba o riedkosti. Je to celá veda. Moderné oleje nie sú vhodné pre tieto motory. Nebudem sa tu rozpisovať, bolo by to na dlhé čítanie.
Pri tých zvukoch sa uplatňuje tiež rezonancia, zotrvacne hmoty.
Ja by som to skontroloval. Mohlo sa aj niečo uvoľniť. A hlavne po GO. A teraz to hrkoce.
Je to na tebe.
Olej by som po GO aj tak po pár hodinách vymenil za nový. Tento ber ako zabehovy.

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#23 Nový příspěvek od abushrek »

Samozdřejmě, souhlasím s Vámi. Jak jsem už jednou psal(ne tady) je možné že tam pude nakonec ta 15W40. Chtěl jsem tomu jenom dopřát prostě aby se netrápil v zimě s M6A(D). Proto jsem volil tento olej a když jsem viděl viskozity obou olejů tak jsem volil radší syntetiku. A nešlo jen o viskozitu hlavně mě zajímali spíše čistící vlastnosti a všechno ohledně rozdílů těchto dvou olejů. Hledal jsem i na Eng webech a zjistil jsem mnoho informací ohledně rozdílů těchto olejů ale jsou to spíše takové informace že 15W40 obsahuje zinek a další kovy atd atd... Uvidíme zkusím teda sundat čepadlo protočit sním rozdělat ho jestli vevnitř něco nestraší a uvidíme. Doma budu až o víkendu bohužel tak potom dám vědět. Kdyby někoho ještě napadalo co by to mohlo být budu jenom rád. Jinak děkuju všem za rady. :)
Olej budu samozdřejmě měnit dříve už jenom kvůli tomu co píšete ale taky kvůli tomu že sem nedával vypláchnout čerpadlo a vahadla od M6A.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#24 Nový příspěvek od rosch8 »

Pokiaľ chces používať vysoko aditivovane oleje, mal by si prejsť na plnoprietokovy filter.
M6A sa čistí samousadzovanim vo vani. AD oleje unášajú nečistoty so sebou. Sitko je v tomto prípade už nevyhovujúce.
Kaly sa budú usadzovat v kluke v kanáloch, odstredivou silou. Čím modernejší olej, tým horšie.
Dôležitá je tiež odolnosť oleja proti odtrhnutiu olejového filmu. Ako hovorím, je to celá veda.

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#25 Nový příspěvek od abushrek »

Ano to máte pravdu. Originální sítka které jsou v baňkách mají schopnost sebrat nečistoty o velikosti nějakých 25 a 50 mikrometrů. Bohužel 70% nečistot v oleji má do 1 mikrometru, takže to nemá to sítko jak zachytit. Nevím jaká je schopnost u plnoprutokového určitě by to bylo lepší. Určitě o tom budu uvažovat děkuji za radu. :) Myslím že se dá koupit přímo i set na 25 pro plnoprůtokový filtr ne?


Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#27 Nový příspěvek od abushrek »

Super děkuju moc. :)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#28 Nový příspěvek od rosch8 »

Možno by nebolo zle prejsť do sekcie zetor15-25 a tam si založiť vlastné vlákno s fotkami a problémami tvojej Z25-ky. Je tam celkom živo... A hlavne veľa šikovných a skúsených dvadsaťpäťkárov.
Je to dosť špecifický stroj.

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#29 Nový příspěvek od abushrek »

Já jsem to měl v sekci Z25/Z15 ale bohužel moje téma bylo přesunuto zde. Nevím proč to admin udělal ale budiž. :)

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 olejove cerpadlo cvaka

#30 Nový příspěvek od abushrek »

Ještě mě napadá na klice je drát který jistí kolo ozubené a vydává to takový jemný zvuk jakoby ten drát jezdil po ozubení druhého kola nemůže to být ono? Ale zase mi to nedává smysl proč to dělá až při zahřítí motoru?

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“