otáčky 7701

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

otáčky 7701

#1 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravim chlapi mam dotaz ohledne otáček, potřeboval bych poradit jak zvýšit otáčky mot. točí 2200 a může točit 2400.
Podotýkám palec jde až nadoraz u čerpadla.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: otáčky 7701

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

2400 je uz nezdrave. Odpalis si motor. Vykon tym aj tak neziskas. Kasli nato.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: otáčky 7701

#3 Nový příspěvek od crazymen11 »

Víte co já to beru, ale vysvetlete to chlapovi, kterej s tím jezdí a tocilo to 2400, motor se vložkoval a čerpadlarovi se odvezlo čerpadlo nebot nechodila reg. tyč. zamrdaný elementy od bordelu a prej jeste neco se závažím, ten traktor mel od roku 2006 do ted spotřebováno přes 42 kubíku nafty. Čerpadlovi se řeklo at to točí stejně a čerpadlař tvrdil že to muže točit 2500 a povidal že to udela tak aby to točilo co nejvíc v ramci emisí.

Čerpadlo se přivezlo a namontovalo a k němu byl papírek a tam 2480 ot/min a na otáčkoměru to točí 2300, a on chce aby to tocilo jak předtím jenomže, čerpadlo je zaplombovaný a to je muj celej příběh.

Hold mam to tam v praci těžký.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: otáčky 7701

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Zmente cerpadlara. Cerpadlar neznamena ze je motorar. Ked to skopca nahodou pustim nakratko viac ako 2300ot/min, podla otackomera tak ten motor uz nezdravo kvílí a šteká.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: otáčky 7701

#5 Nový příspěvek od crazymen11 »

Na to sem malej pan ja jsem jenom delnik, ja s tím moc velkej zkuseností nemam, motor docela jde, předvstřik na 23, 25 nejde je nakroucena hřídel a kdyz se da na 25 tak zas prijdou u nas velky odborníci ze ten motor jde tvrde a kdesi cosi oni u nas jsou vsichni chytří ale jak se maj k tomu postavit to je jenom (ja ti jenom poradim, ale nepomůzu, nebo ja jsem jenom traktorista a ne opravař), vite ja to delam od skoly 5 let je mi 25 a chlapi co neco umí radši jezdí než aby byli na dilně.

Ja jsem samouk

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: otáčky 7701

#6 Nový příspěvek od thovt »

Zde máš princip viz. odkaz,čerpadlo jsem dlouho neviděl už nenapatuji jak to tam je.
Přincip je čím má větší sílu pružina na zavaží tím je potřeba více otáček na ubraní dávky paliva.
Když nastavíš regutor špatně může se stát ,že motor se začne roztáček do nekonečna, nakonec KO.
http://www.schroter.cz/ouvskc1/ouv-c-ot ... tm#_funkce
Být tebou do toho bych se nehrabal, tomu chlapovi bych řekl jsou tu seřizovací předpisy výrobce,
už kvůli biosložce v naftě bych nijak nezvyšoval otačky motoru riziko poškození čerpadla, nafta nemaže jak dříve.Ty nejsi proškolem v seřizovaní čerpadla dle zákona to můžeš odmítnout udělat,nikdo nemůže nutit.
Čerpadlař se bojí kdyby traktor byl učasníkem nehody, čerpadlo by bylo příčinou nehody že bylo špatně nastaveno, pojištovna nebude chtít platit , a to se hodně snaží když je velká škoda. Proto jsou tam plomby.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: otáčky 7701

#7 Nový příspěvek od crazymen11 »

Chlapi nasel jsem video

https://www.youtube.com/watch?v=QAkk-Sj9ReU


Když si poslechnete když jede 6911 a není v tahu tak tam jakoby ve vysokých otáčkách vynechává, už jsem to slyšel jednou na 4011 jel na plný otáčky a vynechávalo to, mohli by to dealt pružiny v regulátoru nebo co by to mohlo delat nebo me jeste napadlo ty silný pružiny na vstřikovacích elemtech, že by byli unavený.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: otáčky 7701

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Podla toho zvuku to ma ten motor celkovo naj casy za sebou. Nepravidelny chod môzu robit vstreky, ventily, vstrekovacie cerpadlo, filtre paliva a vzduchu. kopresia v jednotlivych valcoch a celkovo stav motora. Ten motor na videu huli ako keby bol na niektorom valci chyteny.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: otáčky 7701

#9 Nový příspěvek od Matúš »

Fuu tie traktory tam dostávajú zabrať :shock: Som videl ešte aj iné video, čo ťahali za 72 polonesený štvorák.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: otáčky 7701

#10 Nový příspěvek od thovt »

Nepravidelný chod motoru muže být ovlivněné množství zpracované biomasy. Každý řadek je různě husty.
Řezačka nemusí být také v dobrém stavu může odebírat větší výkon .
Výkon motoru by se musel změřit na válcovém dynamometru.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: otáčky 7701

#11 Nový příspěvek od Matúš »

Keď sa pozrieš lepšie, tak zistíš, že tam nejde o biomasu, že ten motor ide zle aj keď je prísun biomasy konštantný.
Že si tá rezačka zoberie veľa výkonu je jasné, keď je dobrá kukurica, tak 90 koní padne jak nič.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: otáčky 7701

#12 Nový příspěvek od red.bill »

Jestli řešíte to poštěkávání ve vysokých otáčkách, tak to se už nestíhají dovírat ventily. Buď je poladěnej regulátor a točí to víc než by mělo nebo unavený pružiny na ventilech případně obojí.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: otáčky 7701

#13 Nový příspěvek od Sadra17 »

mě 7011 v práci když má čerpadlo náladu točí 2400 na pohodu a žádný štěkání ani nic takovýho se nekoná 8) jednou se mi z kopce přetočil na 2700 :shock: to byl cvrkot že sem hned brzdil ale ani při tom žádný vynechání :-/
malej traktorista v malým traktoru

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: otáčky 7701

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

Motor pri pretacani nad svoj limit nevynechava nikdy. Proste nato nema ani cas :smich: Ono Aj tym otackomerom zase tak velmi verit netreba. Su to len kontrolne pristroje a kazdy ukazuje inak +- a po tych rokoch prevadzky aj klamu.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: otáčky 7701

#15 Nový příspěvek od DYK »

Já jen nechápu, jak může někdo bazírovat na dvě stě otáčkách. Co mu to přinese? K tomu nepřesnost měřáku a kdo ví, kolik ten motor točil doopravdy před opravou. Fakt to nechápu. Asi bych to řešil stylem sobě vlastním - poslal bych ho do prdele.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“