Seřízení ventilů na Z4011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 978
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení ventilů na 4011

#16 Nový příspěvek od Radek01 »

daniel píše:tak je dost mozne ze je to tymi pootocenymi kruzkami. Kruzky tak ako valec je prevadzkou casom ovalny. Je to sposobene bocnou silou ktora vznika pri zmene pohybu piesta v hornej uvrati. Ty ak si ich pootocil tak netesnia. Viem o com hovorim lebo mam vystudovanu vysku na spalovacim motoroch ako aj doktorad (tym sa nechcem chvalit, aby si to niekto tak nevysvetlil)
Mně nejde o to jestli se někdo chválí, nebo ne. Já jsem rád za každou radu, která mne dovede ke zdárnému cíli.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: seřízení ventilů na 4011

#17 Nový příspěvek od fric »

takžě když jsi zabrušoval ventily tak jsi nechal vstřikovač v hlavvě????

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 978
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení ventilů na 4011

#18 Nový příspěvek od Radek01 »

Franta.cz píše:Pozná se to sluchem, ale pokud jsi je nepovoloval tak na to zapomeň.
Musíš znova projít to na co jsi makal a začni od těch vetilů.
Ok zítra jak dojdu z práce tak si dám nabít baterku (vyždímali jsme ji řádně) a mrknu se znovu na ty ventily, bude to asi kámen úrazu.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 978
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení ventilů na 4011

#19 Nový příspěvek od Radek01 »

fric píše:takžě když jsi zabrušoval ventily tak jsi nechal vstřikovač v hlavvě????
Ano, položil jsem si hlavu na sloupovou vrtačku, opatrně přípravkem stlačil pružiny oddělal zajištění, vytáhl pružiny. Śel jsem na ponk, položil hlavu na bok opatrně vytáhl ventil, oškrábal z něj spoustu sajrajtu. vyčistil sedlo, na ventil jsem dal trochu brusné pasty a pootáčel přesně podle instrukcí (udělal jsem si takový přípravek něco jako trubku, kterou jsem si na ventilu zajistil a aby se dobře držela v ruce). Pak jsem přípravek povolil, vyčistil sedlo i ventil a znovumázl brusnou pastou, to jsem opakoval tolikrát, až bylo sedlo čisté (bez šmouch). Pak jsem to složil zase na sloupové vrtačce. A zkusil petrolejem. A tak jsem udělal všechny čtyři hlavy.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: seřízení ventilů na 4011

#20 Nový příspěvek od fric »

Radek01 píše:
fric píše:takžě když jsi zabrušoval ventily tak jsi nechal vstřikovač v hlavvě????
Ano, položil jsem si hlavu na sloupovou vrtačku, opatrně přípravkem stlačil pružiny oddělal zajištění, vytáhl pružiny. Śel jsem na ponk, položil hlavu na bok opatrně vytáhl ventil, oškrábal z něj spoustu sajrajtu. vyčistil sedlo, na ventil jsem dal trochu brusné pasty a pootáčel přesně podle instrukcí (udělal jsem si takový přípravek něco jako trubku, kterou jsem si na ventilu zajistil a aby se dobře držela v ruce). Pak jsem přípravek povolil, vyčistil sedlo i ventil a znovumázl brusnou pastou, to jsem opakoval tolikrát, až bylo sedlo čisté (bez šmouch). Pak jsem to složil zase na sloupové vrtačce. A zkusil petrolejem. A tak jsem udělal všechny čtyři hlavy.
:shock: no!!!!!!!!! a mě tam vtom popisu chybí jedna podstatná operace a to je frézování sedel ventilů!!!! někde se asi stala chyba :-/

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 978
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení ventilů na 4011

#21 Nový příspěvek od Radek01 »

Nefrézoval jsem je. frézují se (prý?) až hodně vytlučené ventily a ty moje ještě nebyly moc vytlučené, jenom trochu jeté. Ale kdyby neseděli, protekl by mi ten petrolej hned, nebo ne? :-/
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8758
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: seřízení ventilů na 4011

#22 Nový příspěvek od Franta.cz »

Tak to tě čeká ještě jedna věc.Až znova seřídíš ventily a pokud motor nenastartuje musíš změřit tlaky.

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: seřízení ventilů na 4011

#23 Nový příspěvek od fric »

vždycky sem ventily zabrousil na spec. brusce a pak sedla vyfrézoval ,frézu otočil a srazil dosedací plochu na 1-2mm pak teprva zabrousil až na ventilu byl po celym obvodu šedivej kroužek , pak řádne očistil potřel olejem a zpět!!! potom sem ho zespodu potřel křídou a nad ventil nalil techničák a křída pořád suchá dokad se bezín neodpařil , to sem ale odbočil, jestli máš možnost změřit tlaky tak to zkus!!! :-/

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 978
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení ventilů na 4011

#24 Nový příspěvek od Radek01 »

Franta.cz píše:Tak to tě čeká ještě jedna věc.Až znova seřídíš ventily a pokud motor nenastartuje musíš změřit tlaky.
No doufám, že to bude jenom těmi ventily.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 978
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení ventilů na 4011

#25 Nový příspěvek od Radek01 »

vždycky sem ventily zabrousil na spec. brusce a pak sedla vyfrézoval ,frézu otočil a srazil dosedací plochu na 1-2mm pak teprva zabrousil až na ventilu byl po celym obvodu šedivej kroužek , pak řádne očistil potřel olejem a zpět!!! potom sem ho zespodu potřel křídou a nad ventil nalil techničák a křída pořád suchá dokad se bezín neodpařil , to sem ale odbočil, jestli máš možnost změřit tlaky tak to zkus!!! :-/[/quote]

Tak to jsem proti tobě úplný břídil. Jaký tlak tam má být a jak to mohu změřit?
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: seřízení ventilů na 4011

#26 Nový příspěvek od fric »

Radek01 píše:vždycky sem ventily zabrousil na spec. brusce a pak sedla vyfrézoval ,frézu otočil a srazil dosedací plochu na 1-2mm pak teprva zabrousil až na ventilu byl po celym obvodu šedivej kroužek , pak řádne očistil potřel olejem a zpět!!! potom sem ho zespodu potřel křídou a nad ventil nalil techničák a křída pořád suchá dokad se bezín neodpařil , to sem ale odbočil, jestli máš možnost změřit tlaky tak to zkus!!! :-/
Tak to jsem proti tobě úplný břídil. Jaký tlak tam má být a jak to mohu změřit?[/quote]
:D břídil ??? to ne já se tim jenom živím!!!! každý umíme něco!!! tlaky to ti z hlavy takhle neřeknu ,ale myslim 14-17 MPa????? :-/ to sem fakt jenom střelil!!! zkusíš to tak ,že místo vstřikovače namontuješ měřák , je to normální budik a pak točíš motorem asi 3krát a na budíku bude hned jasno , a takhle všechny 4válce ,neměl by mezi nima bejt moc velkej rozdíl!!! cca 1MPa , ale stěma tlakama si nejsem jistej!!! ale určitě někdo bude vědět přesně 8)

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 978
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení ventilů na 4011

#27 Nový příspěvek od Radek01 »

No uvidím, to bude další varianta, pokud mi to nechytne. Tak se poptám po známych a v bývalém JZD a tam to určitě budou mít a vědět.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: seřízení ventilů na 4011

#28 Nový příspěvek od fastrac8250 »

no a pocuj natahal si naftu? :-/ a nemas na cerpadle presuvac vstreju taky cuplik co sluzi na startovanie studenych motorov lebo na mojej slavii ho musim inac ho v zime nenastartujem? moze to byt ja tym

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 978
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení ventilů na 4011

#29 Nový příspěvek od Radek01 »

Tak dneska jsem prošel seřízení ventilů a byly nastaveny dobře. Tak jsme dali zpět kryty hlav. Naleli jsme horkou vodu (asi 60°C) a začali startovat a bylo to samé jako včera. :vztek: Tak jsem se naštval rozpojil hadici ke vzduchovému filtru a namočil kus hadry do ředidla, přivázal na drát zapálil a dal k sání. Otec šel startovat, jak se to prohřálo, tak to chytlo. :)
Takže už jede, nechali jsme ho běžet asi 20 minut. Zítra dotáhnu hlavy a ještě jednou zkontroluji vůle ventilů (zdá se mi, že na první hlavě trochu pídí voda).

Ale čudí ještě víc než předtím :shock: , asi to bude tím, že si ty kroužky ještě nesedly (alespoň doufám).
Chtělo to horký vzduch, venku je okolo nuly a mu se nechtělo chytnout. Nejspíše tam v těch válcích bude malý tlak (než si to sedne) a proto to nechtělo nastartovat.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: seřízení ventilů na 4011

#30 Nový příspěvek od Johny1490 »

Mozno by bolo dobre keby si vymenil vsetky tie kruzky... ono by ta to vyslo cca 500 na jeden valec ale nove kruzky a zabrusene ventily ti spravfia hodne samotne stieracie kruzky asi moc nepomozu a dymit ti moze aj ta voda takze dotiahnut a uvidis...

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“