Motor ze 7340 turbo (7301)

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vendyr
Příspěvky: 252
Registrován: sob úno 19, 2011 8:39 pm
Bydliště: Krty

Motor ze 7340 turbo (7301)

#1 Nový příspěvek od vendyr »

Zdravím mám Traktor John Deer 2400 a tam je tenhle motor ale zdá se mi že se mu nechce moc tahat, nejde do otáček zastaví se na 2200 což je začátek žlutého a pak už nic, na jezedackých traktorech 7245 sem zvyklej že točí až do černého ale to pak asi jdou rychle do nebe. Turbo plní v tahu i na 15 psi. Kolik točí vaše motory 7301
? U nás v Rakovníku mi řek čerpadlař že jeho stolice to nezvládne překontrolovat jeslí čerpadlo dává to co má. Nevíte někdo o dobrém čerpadlaři na kterého je spoleh a který ví co dělá a dokáže tomu motoru dát i něco víc než co měl původně?
Proč ta nafta musí bejt tak drahá!

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Motor ze 7340 turbo (7301)

#2 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravim koukal jsem do tabulky co mam od kluků co jezdí z Havl. Brodu na emise traktorů a technický. Tak 7301 by mel točit max 2440 ot/min. Hlavně jestli jde dat plný plyn na podlaze a jak vypadá doraz u čerpadla jestli je taky na doraze.

Ale čerpadlář by to měl poznat kolik točí čerpadlo a jak stahuje regulátor.
O turbu nevim kolik má tlačit ale je jasný, že musíš mít těsný spoje aby ti tlak někde neutíkal.

Hele o čerpadláři kam to od nás vozí je pan Krupica z Nového Města na Moravě. Já jsem si nechal dělat čerpadlo v AGM - Agromotoru Velké Meziříčí tam by ti i řekli kolik ma točit atd. A jsem spokojený. I pan Krupica to dělá dobře.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Motor ze 7340 turbo (7301)

#3 Nový příspěvek od crazymen11 »

Může se stát, že třeba už má něco za sebou a tlaky v motoru už nejsou co bývali, nebo ventily atd.

Uživatelský avatar
vendyr
Příspěvky: 252
Registrován: sob úno 19, 2011 8:39 pm
Bydliště: Krty

Re: Motor ze 7340 turbo (7301)

#4 Nový příspěvek od vendyr »

Podle motohodin na budíku ma ten motor 2000 mth ale toje budík, olej nežere ventil vule dobrý a starty super. Spíš bych chtěl přidat otáčky tomu motoru ale nevim jak někde sem slyšelže se sundá zasdní víčko reguláoru a tam se povolí nějaká zajištující matice a dothne se červík o 1/4 ale nevim přesně kterej tak kdyby někdo věděl jak nato a dělal to sám někdy tak bych to rád měl z první ruky ,co tím zvěčím max otáčky? neměl bych paj jestě přidat i dávku nafty na elementech?
Proč ta nafta musí bejt tak drahá!

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Motor ze 7340 turbo (7301)

#5 Nový příspěvek od crazymen11 »

Hele můžu ti to napsat , ale nikdy jsem to nezkušel, otáčky se zvýší, jak máš na čerpadle doraz je to asi M6 šroubek zajištěný matičkou. Musel by jsi ho víc zašroubovat, bývá plombovaný. A nafta se přidá, když shodíš víčko zezadu, tak je to ten uplně první šroubek, uplně odvrchu, je to takový červík na plochý šroubovák zajištěný matičkou. Tak ten zasroubuješ třeba o 1/4 ot.dovnitř a zajistíš. Jednou jsem to zkoušel na 77, ale rozdíl jsem nepoznal. Tak přidal brutalně, a ejhle traktor nešel nastartovat. Tak jsem to vratil zhruba stejně. Pak šel nastartovat. Zezadu to víčko bývá také zaplombovaný, hlavně opatrně dotahovat, lehce se strhne závit v hliníku a pozor na těsnění.

Víc ti neporadím protože už nevim.
:ano:

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Motor ze 7340 turbo (7301)

#6 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravim, jak to dopadlo s čerpadlem.

Uživatelský avatar
vendyr
Příspěvky: 252
Registrován: sob úno 19, 2011 8:39 pm
Bydliště: Krty

Re: Motor ze 7340 turbo (7301)

#7 Nový příspěvek od vendyr »

Zatim sem se nikam neposunul není ten správný čas si hrát s výkonem motoru, ale zkusim sundat to víčko z čerpadla a přidat jak na naftě tak i na otáčkách těma šroubkama, potřebuju koně navíc koupilsem nový obuí 13,6-24 a na zadek 16,9-34 ted dodělávám ramena z 9540 na variantu s hakama, takže koně budou taky ale všeho dočasu rád bych tam nacpal intercoler ale furt mi tam nevychází míto ,musim sehnat malou nádobku na servo olej, překopat držáky na vzducháč převařit vzduchový potrubí na sání a bohužel upravi i chladič aby se před něj moh dát jestě ten intercoler aby vrtule táhla vzduch i přez něj, nebo ho nacpat nahoru nad venily ale tam nevim jak přezněj cpát vzduch aby se to dost uchladilo, a nebyla to zvenku moc velká vopičárna.
Proč ta nafta musí bejt tak drahá!

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“