vymena hydraulickeho valce zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#31 Nový příspěvek od pavel sk »

Nič v zlom, ale ten navod nastavenia horneho dorazu som tu v minulosti uz aj ja popisoval a nie raz. red.bill ti to krasne zhrnul v skratke 8) . Uchop horne ramena a rucne ich zdvihny az na doraz kolko len pojdu. V tejto polohe si urob risku na rameme a aj na veku hydrauliky v mieste kde je hriadel ramien vzajomne. Potom ramena spusti dole. Nastartuj traktor a nastav otacky mototora na cca. 1500. Paku vnutorneho okruhu (to je ta pre zdvyhanie ramien) daj do polohy maximalneho zdvihu (t.j. dozadu nadoraz). Pri tom sleduj horne ramena v mieste kde si si urobil risky. KED JE VSETKO OK, TAK BY RAMENA MALI ZASTATAT RISKOU NA RAMENE 3mm PRED RISKOU NA VEKU! S toho vypliva, ze ramena v max. zdvihu musia mat este rezervu aby ti vnutorna paka netlacila na zadnu stenu rozvodovky. U starsich traktorov (30XX, 40XX) sa stavalo ze ta sila hydrauliky dokazala prerazit zadok rozvodovky. P.S. Nehnevaj sa, ale celu dielensku prirucku ti tu vypisovat nejdem. Uz som to nastavenie tu v minulosti popisoval. Bolo trebsa len pohladat viac. Co sa tyka hydrauliky, tak tie dielenske prirucky nepišu blbosti.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#32 Nový příspěvek od -sheppard- »

Dílenskou příručku jsem si čet, to už jsem psal, takže ji tady celou určitě vypisovat nemusíš, je to tam napsané docela podrobně ale přece jen jsem se chtěl zeptat i tady na forum jestli někdo nemá nějaké zkušenosti s tím, či si dat na něco pozor či dělat něco opatrně... od toho tady to forum je, nicméně jsem psal že jsem to tu už hledal, ale vyhledavání stojí od změny fora tak nějak za prd, nic mi to nenašlo a to jsem dával několik výrazu... a prohledavat cele forum?, no to by asi trvalo par let. ale i tak díky za radu, předpokládám že nastavení se provadí tím šroubem zajištěný matkou za víčkem na zadní straně hydrauliky?
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#33 Nový příspěvek od pavel sk »

Urob co som ti napisal a uvidis podla toho. Riska na hornom ramene proste nemoze dosiahnut risku na veku hydrauliky. Mala by minimalne 3mm zastat pred. A je jedno v akom rezime mas zanutu hydrauliku. Ako ti napisal predtym red.bill: furt musi zdvihnut na max. Este ze si kvoli tomuto nezadal nove téma o hydraulike. To by ta asi admini a moderatori fora mali velmi radi :smich:

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#34 Nový příspěvek od -sheppard- »

vždycky se snažím dávat dotazy do již založených témat, přece jen je jich tu víc než dost :) ,ale nenašel jsem to kde se to řešilo přímo, tak jsem se zeptal alespoň v tom kde jsi zmiňoval nastavení ramen. Až se k tomu dostanu, snad zítra, tak to vyzkouším ručně zvednout a změřit si rozdíl. Jo a když to zvednu ručně nemůže tam něco špatně vypadnout, mám na mysli trn do kterého tlačí válec, aby mi tam potom zaskočil zase na střed toho válce.
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#35 Nový příspěvek od pavel sk »

Pri tom zdvihani ramien rucne ti tam nic nevypadne a ani sa nic neodpoji.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#36 Nový příspěvek od maruten1707 »

Chcem sa ešte spýtať nemá niekto v dielenskej príručke pre zetory 3011,4011 znázornený lepší obrázok č.194 o hydraulike (na mojom je to slabo nakreslené-oskenované), lebo sa v nej píše:

Obrázek

A neviem pochopiť veľmi na 100%, kde sa čo ma dotýkať a merať, tak som to chcel vidieť znázornené na obrázku ale v mojej príručke to veľmi nevidno tie 29 stupne ale mam tam tak nejasne načrtnuté 105 +-10mm a tiež z tej vety neviem v ktorom bode sa to ma oprieť .Je to original hydraulika 4011 s protikzom(starší typ), bez zetormaticu. Alebo ten doraz aby mi nepreboril piest bok prevodovky sa nastavuje tak ako pri zetormaticu ako to vyššie popisoval pavel.sk dakujem

Obrázek

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#37 Nový příspěvek od maruten1707 »

Nemá s týmto prvým typom hydrauliky skúsenosti alebo aspon leší nákres tohto obrázka z príručky aby som tomu lepšie pochopil,prípadne iný postup ako na to????
dakujem

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#38 Nový příspěvek od pavel sk »

Samotne nastavenie toho horneho dorazu je vlastne rovnake ako u novsieho modelu hydrauliky (popis nastavenia mas vyssie). Co sa tyka tej miery 105+-10m, je merane na stred diery po vodorovnu plochu hornej hrany rozvodovej skrine (priruba pre hydrauliku). Meria sa to tak ze ramena zdvihnes rucne na max. pokym sa ti neoprie vnutorna paka o zadnu stenu rozvodovky skrine s vnutra. Je to len kvoli spravnej polohe ramien na hriadeli. Tym mas tych cca: 24stupnov. PS: ked si ten obrazok zväčšiš, tak to vidno nakreslene.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#39 Nový příspěvek od maruten1707 »

Pavel diki moc 8) 8) 8)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“