Zetor 4011 dobíjení

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
tmvitek
Příspěvky: 168
Registrován: sob čer 08, 2013 2:22 pm
Bydliště: Ždár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Zetor 4011 dobíjení

#1 Nový příspěvek od tmvitek »

Ahoj, přestal mě dobíjet zetor 4011, potřeboval bych prosím poradit jak opravit. Jsem z tý elektriky dneska nějaké zablouděné :(

Dneska jsem koupil tento regulátor http://www.zetorobchod.cz/ceskenaradi/e ... Avia-Skoda v domění, že staré mechanické ukončil službu. (byl už pohledovově hodně špatné) Nicméně výměna nepomohla.

Tož jsem začal analyzovat závadu
1. Přestala mě svítit kontrolka dobíjení při zapnutém klíčku vypnutém motoru. Po nastartování mě ampérmetr ukazuje, že nedobíjí ani trochu - ověřeno voltmetrem na baterce a nedobíjí vůbec.

Myslel jsem že po zapnutí klíčku byhc mě na svorce regulátoru D+ nebo DF naměřit 12V nicméně jsem nenaměřil nic. Souvisí to spolu?


2. Chtěl jsem ověřit, zda alespoň funguje alternátor - dle nějakýho návodu jsem se dočetl, že pro zkoušku stačí spojit PINY D+ a DF na alternátoru, nastartovat traktor a dále spojit tyto piny s B+. Dále k tomu měřit napětí. Nicméně napětí se na baterce vůbec nepohlo. Mělo by to takto fungovat či ne?

Díky!

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zetor 4011 dobíjení

#2 Nový příspěvek od Britt »

Já bych hledal závadu v altíku. Vem ho někam změřit, případně opravit. Další možnost je altík zkusmo vyměnit za jiný a když bude dobíjet, je to jasné. Pokud je altík OK, mrknul bych na pojistku a jel postupně po kabeláži. Regulátor, kabely...
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Zetor 4011 dobíjení

#3 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

nebo praskla zarovka kontrolky :D
ktera budi dobijeni 2w12v

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 4011 dobíjení

#4 Nový příspěvek od Lišák1 »

Pokud ti nejde proud po zapnutí klíčku na alternátor, nemůže ti to dobíjet, najdi závadu spíš, než v tom budeš vrtat.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 4011 dobíjení

#5 Nový příspěvek od jurex »

Jaký máš altík?

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Zetor 4011 dobíjení

#6 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

jurex píše:Jaký máš altík?
tvl psal hned z vrchu ze ma altik bez zabudovaneho rele tak asi jaky ma ? vydis ze koupil relatko !!!nebo ma spanelsky portugalsky ????? Ne ma magneton 12v 55ah nebo 35ah ze skodovky z diodou navic pro rychlejsi buzeni :) altik se da promerit rychle :) rozdelas a rozpajenim vytahnes diodovy mustek ktery pak vezmes a znovu rozpasjis kazdou diodu a pak promeris multimetrem pokud nima prochazi odpor neboli prod pokud nic neukaze je spatna a da se vyloupnout anovou nalepit . pak vse znova pripajis a podivat na uhliky a dosedaci plochu rotoru dale na rotor pokud nema potrhany dratky na privodni krouzky .rorot se nema hybat do stran ani dopredu dozadu :)

tmvitek
Příspěvky: 168
Registrován: sob čer 08, 2013 2:22 pm
Bydliště: Ždár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 4011 dobíjení

#7 Nový příspěvek od tmvitek »

Tož díky chlapi, nějak se mě to podařilo rozchodit - šel jsem od žárovky až k alternátoru nikde žádná závada, ale alternátor už mě vodič od kontrolky, nespojoval s kostrou- tudíž nesvítila kontrolka - nefungovalo dobíjení) Vyhrabal jsem doma ještě tři starší alternátory a jeden byl naštěstí funkční - už jsem ho namontoval a šlape to :)

Nicméně k tomu nefunknčnímu, je možný že to je pouze uhlíkama v alternátoru? Případně něčím, co zvládnu opravit? Zda má pro mě smysl to kuchat a měnit do zásoby, nebo jeslti je nemám radšej vyhodit.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zetor 4011 dobíjení

#8 Nový příspěvek od Britt »

Oprava nestojí majlant a je dobré mít rezervu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Zetor 4011 dobíjení

#9 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

Britt píše:Oprava nestojí majlant a je dobré mít rezervu.
Souhlasim :) dily se daj objednat jak sem psal rozpajet co jde pomerit vodice a uhliky dat nove pruzinky loziska a diody nebo diodovy mustek :)

tmvitek
Příspěvky: 168
Registrován: sob čer 08, 2013 2:22 pm
Bydliště: Ždár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 4011 dobíjení

#10 Nový příspěvek od tmvitek »

Dobře, díky zkusím je rozdělat a uvidím, jestli je dám dokupy :D Horší než teď už to nebude :) Takže díky všem za rady!!!! :)

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Zetor 4011 dobíjení

#11 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

Poradimti klikni na youtobe a napis oprava altenatoru ;)
https://www.youtube.com/watch?v=IXm9IM4jenI

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“