Brzdička predlohy na 4011 a 5511

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12736
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Brzdička predlohy na 4011 a 5511

#16 Nový příspěvek od pavel sk »

Tocit sa stym nesmie. Ak si tym tocil, tak sa ti vyklopil treci segment ktory sa opiera na koleso staleho zaberu predlohy. A ten s vonku nenapravys. Musis zhora do prevodovky a napravyt to. Poloha vonkajsej packy ma byt smerom nahor.

zbynek_
Příspěvky: 144
Registrován: ned úno 10, 2013 5:18 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Brzdička predlohy na 4011 a 5511

#17 Nový příspěvek od zbynek_ »

Abych nemusel zakládat nové vlákno použiji toto... Chtěl bych se zeptat někoho znalého, jak bych mohl poznat, zda traktor Zetor 5611 je vybaven touto brzdičkou. Jestli se to nechá podle něčeho poznat zvenčí skříně bez demontáže čehokoliv :prace: , nebo třeba podle roku výroby?... Zkoušel jsem už různé meziplyny dvě spojky a tak podobně a stále se mi dost často stává že to jde přes zuby. :pistol: když jedu po rovině tak je to ještě jakž takž dobré, ale pokud je to i třeba do mírného kopce, tak přeřadit nahoru bez toho aby to šlo přez zuby je nemožné. 1,2,3 se ještě nechá vycitovat, ale ze 4 na 5 z prázdným traktorem do kopce je dost velký problém a tam je to přes zuby vždycky i když dám dost velkou prodlevu s dvěma spojkama, ale nemůžu zase moc dlouhou abych se úplně nezastavil, páč pak už bych to na tu pětku nerozjel. Někde tam asi bude problém, ale zatím ještě netuším na co se zaměřit.. :-/

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdička predlohy na 4011 a 5511

#18 Nový příspěvek od red.bill »

Brzdičkou to není, pokud tam je a je správně seřízená tak funguje až na samotným konci chodu pedálu(její funkce je žádoucí pouze pokud traktor stojí, rychleji se zastaví předloha a lze dřív řadit, za jízdy tam k ničemu není...) Na 99% to je technikou jízdy, do kopce, po rovině a z kopce jsou úplně jiný případy pro řazení. Pokud vezmem jako střed jízdu po rovině, tak do kopce musíš řadit ve vyšších otáčkách než když jedeš po rovině, z kopce naopak při nižšších... Obecně řazení 5 je u těhlech starejch špajzek problém, je tam dost velký skok... Nauč se řadit nahoru na jedno vyšlápnutí spojky. Ale chce se to naučit odhad v kterých otáčkách řadit podle aktuálních podmínek(jízda do kopce, z kopce, po rovině, po asfaltu, nebo po poli, samotnej traktor, souprava atd...) u 72 špajzky s násobičem to jde v poho. Původně 57 co tam bylo přesně za převodovku s násobičem když to přišlo z GO nikdo neví a taky se s trochou citu dalo řadit na jedno vyšlápnutí spojky. Prostě zkoušet, zkoušet, zkoušet...

zbynek_
Příspěvky: 144
Registrován: ned úno 10, 2013 5:18 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Brzdička predlohy na 4011 a 5511

#19 Nový příspěvek od zbynek_ »

Aha tak to s tou brzdičkou jsem se tedy spletl, právě že jsem narazil na nějaká vlákna a myslel jsem si že její hlavní úkol je právě zlepšit řazení. Ono řazení v klidu jde docela dobře a když náhodou ne tak není problém chvilku počkat než se kola zpomalí .Jinak zkoušel jsem to tedy jak jsi mi zde doporučil a je to o hodně lepší i když ta pětka stále skřípe. I když to hodně vytočím při jízdě do kopce a na jedno vyšlápnutí spojky, stejně tam tu pětku musím zařadit na druhý pokus přičemž při tom prvním částečně vyrovnám otáčky do sebe zapadajících soukolí. Prostě takové to chrrr chrr a je tam. On ten skok mezi čtyřkou a pětkou je tam dosti veliký a právě při jízdě do kopce ten traktor hodně rychle zastavuje, tím se situace ještě zkomplikuje více. Ještě mě napadlo zkusit nějak poštelovat spojku, jestli by to bylo něco platné, někdo o tom zde také psal, ale zdá se mi, že vystavuje dobře tak nevím :-/

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdička predlohy na 4011 a 5511

#20 Nový příspěvek od red.bill »

Pokud ti spojka dobře vystavuje tak jí neštěluj, nic tím nezískáš a jen si to rozvrtáš... Nauč se do věcí který fungujou nevrtat, ono se totiž mnohdy stane, že po tom zásahu přestanou fungovat... Ta 5 bude problematická vždycky, prostě zkoušet, zkoušet

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“