Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#136 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Brzdová trubka, ľavá strana :( matka je už teraz "opretá" o spodnú stranu..
Obrázek

pedále a valčeky.... naozaj nik z vás nekupoval nové trubky k takýmto brzdám? Skúšali sme trubku z katalogu 5718-6718 ale tá je dlhšia...

ObrázekObrázekObrázekObrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#137 Nový příspěvek od pavel sk »

Pred niejakym casom som to riesil doma. Dnes robia rurky na jedno kopyto. Robia ich dlksie kvoli novsim radam traktorov (70XX a vyssie). Tak jedine bud ju poprehybat tak, aby sa tam napratala alebo skratit a vyrobit novu koncovku rurky. Preto mam doma nato pertlovaciu sadu a rurku si vyrobym aku mi treba.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#138 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Však ja som aj nad tou pertlovacou sadou uvažoval, nie je taká drahá :zapomel: Ale použijem ju raz, možno dvakrát....skúsim ešte dákych kamošov čo opravujú autá, či to nemajú. Trubka, ktorú som kúpil by mala pasovať na zetory 5611-6911, tá je kratšia ako rada 70XX....ale aj tak je dlhá. Práve ak by sa dali kúpiť origoš, vymenil by som obe a mám pokoj. Podľa príručky mal také pedále brzdy (dve rovné pásoviny) Z 5718-6718 v predajni nd. mi povedal, že traktory s predkom majú tie trubky iné, čo mi moc do hlavy nejde :zapomel: Našiel som aj výrobu brzdových trubiek, ale je to dakde v Beluši....nemám to moc poruke :-/
Dnes sa zadarilo, rozobral som druhú stranu tak môžem pomaly napredovať. Ale zajtra do práce :prace:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#139 Nový příspěvek od pavel sk »

Tie rurky su v v dlzkach rovnake ci je to traktor bez predku alebo s predkom. Pedale a valceky su rovnako umiestnene a uchytene na 67XX a aj na 69XX. Akurat 69tka ma iny tvar pedalov. Ta liatinova konzola na ktorej su valceky je u vsetkych rovnaka. 70XX a novsie to maju inak.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#140 Nový příspěvek od matisx »

ja mam na 4011 jen jeden pedal a ten prepinac brzd pod sedadlem :-/

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#141 Nový příspěvek od pavel sk »

Tu riesi modelovu radu s dvoma pedalmi a dvoma hlavnymi valcami. Jednovalcove s prepinacom pod sedakom su zase inak uchytene a tiez aj rurky ine.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#142 Nový příspěvek od matisx »

4011 se delali i s dvema pedaly??origo nebo to je dodelavka.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#143 Nový příspěvek od pavel sk »

Dvojpedalove riesenie prislo az s prvou a u niektorych modeloch az s 2. modernizaciou. U 2011,3011, 4011 bol len jeden pedal. Ale V GO a rôzny domaci kutili tam mohli namontovat cokolvek.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#144 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Traktor bol pôvodne Z 4611, mal len jeden brzdový pedál...ten druhý som tam namontoval ja preto, že som mal zlý ten rozdelovač pod sedanov a v tej dobe (asi 20 rokov dozadu) som ten rozdelovač nevedel zohnať...píšem o tom v predchádzajúcich príspevkoch. Rozdiel v dĺžke trubky je na obrázku.....

Obrázek
Trubku som skrátil, prispôsobil....ak mi zajtra urobia v servise "pertel" na konci, bude to 8) ....ak nie, dám obe (ľavú aj pravú) trubky vyrobiť nové :ano:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#145 Nový příspěvek od pavel sk »

Takto isto aj nam vychadzali kupenske "origo" rurky. Ten koniec sa da na medenej rurke urobit aj vo zveraku pomocou starej ihly s trisky. Ked som este nemal pertlovaciu sadu tak som to tak robil a fungovalo to.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#146 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pavel, to je v pohode...ale Jožko to chcel mať pekné, keď už to robí :) Takto dopadla dnešná (vlastne včerajšia) návšteva v Hlohovci....Takto mi to urobili :( Obrázek


a takto to má vyzerať: Obrázek

V jednej mototechne mali problém urobiť ten pertel na trubku priemeru 6mm, vraj na tenšiu by to šlo. V druhej to nešlo vôbec, trubka sa v prípravku posúvala, nedala sa dosť pevne uchytiť.... to som ale nevidel, nebol som pritom :-/
Ešte skúsim jedného kamoša, ale neviem....táto original trubka vyzerá medenná, ale vnútorná stena je oceľová....
Ak by to vevyšlo, mám dve možnosti: 1) kúpiť novú trubku a zohnúť ju tak, aby pasovala...2) na túto trubku čo mám, mosadzou prispájkovať original koncovku aj s kúskom trubky....koncovku mám, už sme to dakedy robili...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#147 Nový příspěvek od pavel sk »

Urobili ti tzv. tulipanone zakoncenie. Jemne ho po konci zabrus anormalne rurku nasad. Na kuzeli vo valci sa to samo dotvaruje tak aby tesnilo. Co sa tyka tych vyhovoriek s vyrobou na 6mm rurku tak mi to pride ako keby to bud robil niejaky mantak alebo nevedia co robia. Pertlovacia sada ma zvierky pre viac prierezov rurok.. Ja co mam sadu tak su v nej dve zvierky. Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1223
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#148 Nový příspěvek od kaja.h »

Hezké Pavel, tu sadu má kámoš v práci těž. Ale jak si psal výše. Já mam udělaný jenom ty matrice na trubičky s osazením a do svěráku. Rantlík na trubičce se lehce udělá. A hlavně v té mědi je to sranda jak si psal. To ocelová rourka je trošku horší.
Jede traktor, je to Zetor 3011

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#149 Nový příspěvek od pavel sk »

Nove medene rurky sa dobre ohybaju aj tvaruju lebo su uz žihane. Predtym ked nebola pertolovacia sada tak som to robil rôznymi ostrymi hrotmy, triskami, gulickami a pod. Ono sa ja na ocelovej rurke da urobit pekny "kuzel" ale treba stym robit opatrne. Je tam väcsie riziko nezelaneho prasknutia.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#150 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pavel:
NESKORO! Dnes som bojoval v Seredi...Na tretej adrese som našiel mototechnu, kde vyrábajú aj brzdové trubky 8) Moja radosť bola ale príliš skorá (ako sa to spieva v tej pesničke "kožky perie")Tulipánové zakončenie som dal zrušiť, ale ten nový pertel sa nepodaril....prejavilo sa tam to neželané prasknutie o ktorom sa tu píše. Trubka ktorú mám je totiž original, vyzerá ako medená ale nie je :tyty: Vnútri je oceľová. A práve preto ten pertel praskol...dvakrát. Pýtal som sa, či mi môžu takú trubku vyrobiť novú, medenú....vraj je len jeden problém....priemer 6mm nemajú, museli by ju objednať a min. odber je 5 m.....vraj čo s tým, čo vystane potom spravia?
Inak zastávam tvoj názor, že s tým vlastne nevedia robiť....najme ten majster v Hlohovci mal tú pertovačku takú profi, myslím že hydraulickú. Bola iná ako tvoja. Jedine žeby ozaj nemal tie matrice aké bolo treba...Na nete som videl video, ako sa robí tento "dvojitý lem" https://www.youtube.com/watch?v=VfcsaBpfnHI Keby som mal istotu, že to tak naozaj funguje...sa naserem a tú sadu kúpim.
Ešte mám v zálohe jedného kamaráta, ten býva poblíž a potom firmu v Galante, tiež vyrábajú trubky...alebo ten pertel s kúskom trubky privariť mosadzou, ako som písal....posledná varianta kúpiť druhú trubku a prihnúť aby pasovala...Ešteže mám k dispozícii bratovho skútra, aspoň mám zámienku previesť sa na ňom, keď už udrel taký hic :driver:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“