Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#166 Nový příspěvek od maruten1707 »

ok pozriem diki ešte raz

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#167 Nový příspěvek od maruten1707 »

Pozeral som cez tú dierku v predu ako si písal olej je rozhádzaný a nevidno odklial to kape , v ktorej časti toho obalu by tá dierka mala byť? nikde ju nemôžem nájsť, hľadal som ju v časti pod bubnom ale márne...kde ju mám hlľadať?

pavel sk
Příspěvky: 12827
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#168 Nový příspěvek od pavel sk »

Neni uplne priamo pod bubnom ale kus viac dopredu. Skoda ze nemam foto.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#169 Nový příspěvek od maruten1707 »

Obrázek

kde myslíš???

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#170 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Nehľadaj to, čo nie je :tyty: . Máme doma Z-4611 a dierka tam bola až po tom, čo som ju tam sám spravil na doporučenie kamaráta 8). Ja som to prevŕtal dole pod tými tiahlami (uzávierka, ručná brzda).
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12827
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#171 Nový příspěvek od pavel sk »

Fakt ju tam nevidim. Je mozne ze strsie kusy ju tam este nemali lebo na 57xx a vyssie som ju tam uz videl :-/ . Tak jedine navrtat aby to malo kade odtekat a nekupali sa brzdy v srackach :D :smich:

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#172 Nový příspěvek od maruten1707 »

diki moc chlapi, dúfam že do bubna sa olej nedostane, zatial by tam nemal byť lebo cez dierku na odvzdušňovák som ako tak mátal obloženie, vyzerá byť suché, dúfam že ešte dlho ostane, brzda zatial brzdí a že zamaže zvonka bubon nevadí až tak ručnú používam málo a brzdí mi aj ked je ten jeden bubon mastný, olej sjrajt+olej vytečie zo spodu.... akurát brzdového pásu je škoda-nebol ešte zodratý, ale človek sa stále učí....bohužiaľ aj na svojich chybách

hasto
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 02, 2016 7:10 am
Bydliště: Martin

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#173 Nový příspěvek od hasto »

Ahojte. Nejde mi odlepiť portál od diferenciálu. Mate na to nejaký grif, alebo spôsob ako to odlepím a zhodím. Kúpil som si aj 2 závitové tyče. Ďakujem za rady.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#174 Nový příspěvek od matisx »

nejlepsi je zirafa zvedak,pak asi peletovy vozik a pak dlouho nic a ty zavitove tyce-jednou jsem to tak delal a prace je to i ve dva na chuja :-/ uz tak nikdy vice ;-)
jestli s nim nejde vubec tocit a tak je asi zalehlej-za ty roky ale pocitam ze pas rucni brzdy mas povolenej :-/

hasto
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 02, 2016 7:10 am
Bydliště: Martin

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#175 Nový příspěvek od hasto »

matisx píše:nejlepsi je zirafa zvedak,pak asi peletovy vozik a pak dlouho nic a ty zavitove tyce-jednou jsem to tak delal a prace je to i ve dva na chuja :-/ uz tak nikdy vice ;-)
jestli s nim nejde vubec tocit a tak je asi zalehlej-za ty roky ale pocitam ze pas rucni brzdy mas povolenej :-/
Mám tam dva štifty a nejde to otočiť musím to len nejako vypáčiť. Nedám tam 2 matičky aby som to vytočil.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#176 Nový příspěvek od matisx »

Ono to dost vazi.jak to trocha nenadzvednes tak to vysunout nejde lezi to na prirubach.
Zirafa prizvedne a vytahnes v pobode-s tema sroubama je to proste boj a to doslova
V jednom silena prace.

hasto
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 02, 2016 7:10 am
Bydliště: Martin

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#177 Nový příspěvek od hasto »

hasto píše:Ahojte. Nejde mi odlepiť portál od diferenciálu. Mate na to nejaký grif, alebo spôsob ako to odlepím a zhodím. Kúpil som si aj 2 závitové tyče. Ďakujem za rady.
Tak sa mi to podarilo. Už som sa dostal k brzdovému valčeku. To gufero na pravej strane, čo je pri uzávierke sa dá vymeniť len ak zdemontujem uzávierku?

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#178 Nový příspěvek od matisx »

bohuzel ano musi se to sundat :vysmech:
a zase zpet :vysmech:

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#179 Nový příspěvek od faustt »

Ahojte,

nechcem zakladat novu temu tak to hodim sem. Na mojom zetore 3011 ma caka oprava brzd, nozna brzda funguje spravne, traktor flekuje aj na asfalte a ani pedal nema velky zdvih, problem je hlavne v rucnej brzde ktora uz skoro nefunguje a taktiez brzdove trubky su uz v dezolatnom stave.. skoro prehrdzavene. Stare trubky su vsak vedene spodom... daju sa este niekde trubky tohto typu zohnat alebo radsej zacat hladat firmu ktore vyrobi nove podla originalu ?? V presove sa mi orgiginal zohnat nepodarilo (presiel som aj zname e-shopy) a mam pochybnosti ci nove, ktore su vedene cez vrch budu pasovat bez nutnosti brusenia z nohavice. Taktiez mam obavy ci vôbec menit brzdove celuste za nove nakolko tie co mi nukali v obchode vyzeraju ako zmetky (vraj su od slovenskeho vyrobcu...)- kade-tade obabrane s lepidlom, no proste otras a precitanie tohto vlakna ma este utvrdzuje v myslienke nechat stare celuste. Za pripadne odpovede vopred vdaka.

pavel sk
Příspěvky: 12827
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#180 Nový příspěvek od pavel sk »

Navody aj s fotodokumentaciou najdes takmer u kazdeho tu co ma traktor. Ved len napriklad v mojom vlakne je kopa fotiek s oprav vsehomozneho. Aj brzd. Staci kus polistovat. Tu v Tech. problemoch je tiez o brzdach pretraseneho vela.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“