Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#151 Nový příspěvek od Atlan »

Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#152 Nový příspěvek od pavel sk »

Skoda ze niesom blisie. Ja som popravde tiez skukol na nete par videi ako sa to robi a potom som si objednal tu sadu. Trafil som ju vtedy za 22eur zlacnenu so 40eur. Kupoval som ju hlavne kvoli autu ked som menil potrubie. Jest do nepyta a doma je furt poruke ci na klimu, brzdovu kvapalinu, vzduch a pod. Ocelove rurky sa robia väcsinou rucne. Hydraulicky "pripravok" nema taky cit ako ludska ruka. Ono ked to prezenies aj s rucnou sadou, tak sa da prasknut akykolvek material. Tiez som si to skusal (trenoval) skor na malych kuskoch a potom som siel na ostro na auto. Tam nebolo miesto na pokus-omyl.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#153 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pavel:
Keby si bol bližšie, už by som ťa dávno otravoval :smich:
Kamarát dnes nebol doma....nič som nevybavil. Zatiaľ ma tie trubky nebrzdia v práci, stále je čo robiť...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#154 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak dnes som bol v Galante a zistil som jedno: v okruhu 30 km od môjho bydliska je nemožné dať urobiť dvojitý pertel na original novú brzdovú trubku zetor alebo dať vyrobiť takú trubku novú..(medenú). A to som bol vo firme, čo má v ponuke výrobu brzdových trubiek aj pre poľnohospodárske stroje :zly: :cert: :vztek: Je to jednoduché....v jednej firme nemajú trubku, ale majú pertovačku...v druhej firme naopak...v tretej nevedia taký pertel...vo štvrtej majú všetko, ale nemajú koncovky. V ďalšej majú všetko, skoro by to šlo...ale zas to nevedia použiť, nemajú snahu a chuť....Za posledné dva týždne som navštívil 10, slovom desať firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou brzdových trubiek ale vyrobiť trubku na zetor priemeru 6mm., tak to je nadľudský výkon. Už ma ani nebaví fotiť tie nepodarky, ktoré sa na original pertel ani neponášajú :vztek: . Hold, žijem na slovensku.....niektorý majstri na tú trubku zo zetora pozerali, akoby to bolo z mesačného lunochodu vymontované :shock: .
Keby som si na nete objednal 10 m. medennej brzdovej trubky, ohýbačku a pertlovaciu sadu tak za ten čas čo to zháňam som mohol byť profík a tie trubky vyrábať aj na kšeft!
Asi použijem tú starú metódu....trubku nadvarím autogénom mosadzou.... dakedy sme to tak robievali. Alebo je druhá možnosť, kúpiť druhú novú trubku a prihnúť podľa potreby...ale toto som naozaj nechcel :zly:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#155 Nový příspěvek od STEEL »

kup novou trubku dej jí tam a naohybej podle potřeby abys jí natočil do vyrovnávače a je , běžná praxe málo kdy ty trubky sedíjou
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#156 Nový příspěvek od Atlan »

Myslim ze ked kupis medenu trubku to dulcikom naklepes aj doma.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#157 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ok, trubku som nadvaril dávnejšie,(viď foto) všetko som poskladal, dnes došlo na skúšobnú jazdu. Celkom fain, brzdy brzdia, ručná tiež...tú som cestou ešte šteloval podľa potreby. Nožná brzda trochu "píska" ale len keď traktor zastavuje, keď pribrzdím za jazdy, je to ok 8)
Čo ma moc neteší je to, že z prevodovky sa ozývajú rázy a je dosť hlučná....aj keď idem z kopca a neutrál vyradím aj na páčke prevodovky, kde sa radí redukcia..a to tá prevodovka dostala všetky ložiská nové :vztek:

Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#158 Nový příspěvek od mraveneček »

Na paknách jsi měl obrousit venkovní hrany do půl kulata. :typek:

a ty rázy, někde jsi nedal vymezovací podložky. Já ty převodovky opravoval před 30 rokama v jzd.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#159 Nový příspěvek od mraveneček »

Ursus 73 píše:Ok, trubku som nadvaril dávnejšie,(viď foto) všetko som poskladal, dnes došlo na skúšobnú jazdu. Celkom fain, brzdy brzdia, ručná tiež...tú som cestou ešte šteloval podľa potreby. Nožná brzda trochu "píska" ale len keď traktor zastavuje, keď pribrzdím za jazdy, je to ok 8)
Čo ma moc neteší je to, že z prevodovky sa ozývajú rázy a je dosť hlučná....aj keď idem z kopca a neutrál vyradím aj na páčke prevodovky, kde sa radí redukcia..a to tá prevodovka dostala všetky ložiská nové :vztek:

Obrázek
Ty trubky by mohly i s koncovkama pasovat ze škody 1203. Dřív se to dělalo tak, že jsi použil ocelovou trubičku, navlíknul jsi na ni koncovku a nechal jsi trubičku kousek ( pár milimetrů) vylézat nad koncovku. Potom trubku upni do svěráku, na soustruhu udělej kousek tyčky o průměru tak 15 mm a na konci to stáhni na úhel 45 stupňů a opatrně trubku rozklepni (roztáhni) do kuželu. Mělo by to stačit.
Zkus si s trubičkou chvíli hrát, určitě se ti zadaří. :)
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#160 Nový příspěvek od maruten1707 »

Zdravím začiatkom min roka som robil ľavú stranu brzdy ( je to asi cca 1,5roka doazdu) všetko ok ,ale minule som pozeral a zistil som že brzdový bubon je zvonka zamastený a aj asi cca 1cm vrstva oleja je v obale diferáku(pod tým bubnom. Môže mi niekto vysvetliť kade sa ten olej dostáva von???

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#161 Nový příspěvek od pavel sk »

Pusta ti gufero od rozvodovky. Pri montazi portalu na traktor treba byt presny. rado sa zvykne poskodit aj nove prave tou montazov. Na rozvodovke odspodu by si mal mat dieru cca 12mm a cez tu ma bordel spod bubna vytekat. Ta diera zvykne byt zapchata bordelom.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#162 Nový příspěvek od maruten1707 »

ok diki pavel, skúsim tú dierku pohladať, dúfam že ju nájdem, respektíve či vôbec tie staršie 4valcové prevodovky -4011 ju mali? lebo nevedel som o nej.Dúfam že ten olej sa do bubna z vnútra nedostane k čeľusťom,ale teoreticky by sa asi nemal tam dostať lebo tam je profilové tesnenei. ked by bol len z vonku tan nevadí že sa mi pás ručnej zamastí, ručná mi brzdí dobre.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#163 Nový příspěvek od maruten1707 »

Ešte ma napadlo či to nemôže tiect cez to veko diferenciálu v ktorom je to gufero-myslím okolo silikonu či netečie,lebo papierové som nedával tesnenie iba silikon, naniesol slabučkú vrstvu a hneď na fest zatiahol sroby...a niekde som čítal že sa maju šroby len zľahka zakrútiť a až po určitých hodinách pritiahnuť poriadne....či to nieje poroblém v tomto, ale tam baterkou sa ťažko svieti a nevidno presne či to je od gufera alebo spod veka. Rozoberať sa mi to kôli tomu nechce....

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#164 Nový příspěvek od pavel sk »

Zober špachtlu a lahni pod traktor a zospodu riadne oskrab spodok. Tie diery tam urcite najdes. Na kazdej strane jedna cca. 12mm. Robili sa prave kvoli tomu ze ked sa tam dostane aj voda pri umyvani aby to malo kade vytiect. Pripadne aj prevadzkove kvapaliny kvapalina/ olej. Ak tesni profilove tesnenie, tak olej by sa po drazkach do vnutra bubna nemal dostat. Vtedy to masti rucnu brzdu (pás) a bubon s vonku. Ked by ti pustil valcek, tak ten "masti" uz vsetko.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - výměna - oprava brzd

#165 Nový příspěvek od pavel sk »

Pod bocne veka patri aj tesnenie. Keby si dal len silikon a nechal ho chvilu odvetrat a az potom dotiahnut, taky by to mohol udrzat aj bez tesnenia lebo by sa ho von vytislo minimum. Skus zasvietit cez diery spredu kade vedu tiahla rucnej brzdy. Ale podla mna to bude vsetko zaolejovane lebo bubon ten olej rozhadže.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“