Posilovač řízení zetor 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#46 Nový příspěvek od pavel sk »

Len ojedinele sa stane ze po zmontovani serva spät ho netreba doladit. Aj ked si si odratal zavity. Musis to nastavit nanovo.

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#47 Nový příspěvek od roduš »

A to nastavení se dělá tak že zvednu předek,za chodu motoru tu tyč pístnice buď utahuji nebo povoluji?

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#48 Nový příspěvek od pavel sk »

Ano. Predok zdvyhni, nastav 1000 otaciek motora a nastavuj piestnicov. Ked ti kolesa zastanu v priamom smere, tak zatiahni tu zaistovaciu objimku.

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#49 Nový příspěvek od roduš »

Ok,jak bude chvilka tak se do toho pustím.zatim diky :)

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#50 Nový příspěvek od roduš »

Hotovo, stačilo povolit pístnici asi o půl otáčky a kola už drží a samovolně nezatáčí. Je to citlivé, o jednu otáčku už kola točily moc- na druhou stranu.děkuji tímto za užitečné rady 8) :ano:

Uživatelský avatar
honzina02
Příspěvky: 54
Registrován: sob pro 19, 2020 1:05 pm
Bydliště: Turnov

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#51 Nový příspěvek od honzina02 »

Zkusím obnovit tohle téma, protože mám taky problém s posilovačem na motoru 7701. Měl jsem dole prsa a po zpětný montáži všeho mi posilovač nefunguje - bylo dole čerpadlo a nádobka, válec byl jen odpojenej z konzole předku na kulovým čepu. čerpadlo se točíí a určitě dává, když povolím spoje za ním do pístnice tak jde olej o sto šest a do nádobky zpátky to taky tlačíí, takže měřit to asi není potřeba. Před demontáží normálně šlo, trubky mám zapojený správně, oleje dost.. vidlička od páky řízení mi za válec taky tahá - jen on prostě nezatlačí. Čím by to mohlo bejt.. není tam potřeba něco odvzdušnit ? O štelování toho šoupěte vím, ale pochybuju že by se tam něco rozhodilo, když jsem na to nešahal a ono to je fakt úplně mrtvý. Zkoušel jsem to i při víc plynu, pří jízdě i na místě s kolama ve vzduchu a furt nic.

Repasovat tu pístnici a čerpadlo beru až jako poslední možnost, protože je divný, že to teď nejde, když předtím to normálně šlo.

Díky

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#52 Nový příspěvek od pavel sk »

Zameraj sa na to co si vymenil ked si mal dole prsia motora. To ze s cerpadla ide olej nezanamena ze ide pod spravnym tlakom. Kvoli comu si rozoberal predok motora?

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#53 Nový příspěvek od red.bill »

Dokud nezměříš tlak tak nevíš jestli čerpadlo opravdu jde nebo ne, že teče olej nic moc neznamená... nejsem si úplně jistej co by se stalo když bys to šoupě úplně rozhodil(kor jestli jsi nevyrážel kulák ale hen z něj servo vytočil), jestli bude zatáčet na jednu stranu nebo jestli se dá dostat i do "neutrálu"... jednou se mi stalo, že po montáži serva a nastartování, nešel volant vůbec udržet hned to zatočilo na jednu stranu a kmitalo o doraz. Se traktor musel zdechnout a poměrně dost otočit, než se našel střed. Pak už šlo normálně. Na podzim jsem u traktoru přetěsňoval prsa, abych nemusel vypouštět olej ze serva, odpojil jsem páky od volantu, čerpadlo oddělal z prsou a odjel sním od motoru i s nápravou... když jsem to složil servo nešlo, z nějakýho důvodu umřelo čerpadlo...

Uživatelský avatar
honzina02
Příspěvky: 54
Registrován: sob pro 19, 2020 1:05 pm
Bydliště: Turnov

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#54 Nový příspěvek od honzina02 »

Prsa byly dole kvůli zubový spojce čerpadla na servo, ujižděla mi dozadu, tak jsem ji vypodkládal podložkama a je to x krát změřený a to čerpadlo v tom náhonu sedí jak má. Na nic jinýho jsem tam nešahal.

Byl vyraženej kulák, na to šroubení na pístnici jsem fakt vubec nesáhl. Teď jsem zkoušel povolovat obě hadice na pístnici - jen 3 otáčky holendru a z obou jde olej dost pod tlakem až jsem byl nahozenej olejem i jáá a motor měl jen volnoběh. Měřák nemám a hned tak nebude, tak se tomu zkoušim vyhnout, ale chápu že bez něj to nejspíš nepůjde.

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#55 Nový příspěvek od pavel sk »

Zubova spojka sa nikdy nemontuje na presno. Nechavam tam vôlu kludne aj 3mm. Ak si to skusal montovat a meral na viackrat, tak sa ti mohlo stat ze si si vytlacil axialnu tesniacu dosku v cerpadle (su dve). Cerpadlo vtedy olej dava a pocitovo od oka aj pod tlakom, ale ked ho zapojis tak je to slabe a neposiluje. Zozen si patricny tlakomer a zmeraj tlak.

Uživatelský avatar
honzina02
Příspěvky: 54
Registrován: sob pro 19, 2020 1:05 pm
Bydliště: Turnov

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#56 Nový příspěvek od honzina02 »

Já měl strach nechat tam vůli, aby mi opět neujela vzad =zničění ozubení a měl jsem za to, že na čerpadle se to opře o segerovku a jsem na konci, ale tak jednu podložku uberu, ať to má trochu vakl. Byl jsem se v obchodě zeptat na nový čerpadlo protože repas prej nedělá a chce cca 6500,-... a repas. pístnici (válec) výmenným fondem cca za 2500,- (obě s daní) což není tak hrozný, jak jsem koukal po eshopech na netu oboje vycházelo hodně přes 10tis.

Měřák bude v pátek, tak pak dám vědět. Zatím díky. :)

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#57 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak si kus zrucny trufnes si, tak si posilovac pretesnis doma aj sam. d sa kupit origo sada na pretesnenie. Len musis vediet aky mas typ posilovaca lebo su starsi a novsi model. Co sa tyka cerpadla, pokial si si podal niektoru tu axialnu dosku, tak sa aj to da doma napravit.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#58 Nový příspěvek od trago105 »

Jen se zeptám jak poznám starý a nový typ posilovače? Abych věděl jakou opravnou sadu koupit

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#59 Nový příspěvek od JakubG »

Nový typ má valec uzatvorený maticou ktorá sa povolí hákovým kľúčom, starý typ má namiesto matice segerku.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#60 Nový příspěvek od trago105 »

Jj už jsem na to přišel. Kupodivu na 70 mám nový a na 77 starý typ

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“