Posilovač řízení zetor 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#16 Nový příspěvek od Viťa1 »

Když pohneš volantem tak první by měla reagovat páka na posilovači budeš mít nejspíš vymačkaný klínek na páce řídící tyče nebo čep na posilovač atd. odšroubuj okýnko nad posilovačem a uvidíš někde tam bude něco volné vymlácené povolené.....
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Bossek111
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 22, 2016 8:20 am
Bydliště: Jihlava

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#17 Nový příspěvek od Bossek111 »

Ok kouknu na to jestli to prvně tlačí do posilovače. Všechny kulaky jsem vyměnil, žádné velké vůle nikde nejsou. Kdyby byl klínek na řízení střižený tak by to nezatáčelo vůbec ne?

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#18 Nový příspěvek od Viťa1 »

Spíše je tam někdy vůle a to táhlo které má tlačit na páku posilovače prostě nefunguje tak nejspíš uchycení posilovače, nebo je tam oko s čepem podložky cokoliv na to přídeš. Pokud ne tak hledej chybu v tlaku nebo přívodu z nádržky může být ucpaný ale spíš bude problém mechanický můžou se ti sčítat vůle kdekoliv, nebo ložiska v držáku kol pod zatížením nejdou atd... musíš hledat
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#19 Nový příspěvek od UR1SK »

Nebude zadreté ložisko v stĺpiku volanta? Mali sme tento prípad u suseda, síce na kryštáli. Vymenilo sa celé servoriadenie a volantom nešlo potočiť...

Joskaa
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 07, 2017 2:16 pm
Bydliště: Kolín

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#20 Nový příspěvek od Joskaa »

Zdravím, mám stejný problém s řízením u 7211 (servo je dobrý - odzkoušený, čerpadlo je nové - tlak jsem měřil 1,1, kuláky jsou nový, ložiska na nápravě taky dobrý). Slyšel jsem, že by to mohlo být nádobkou... Tak se chci zeptat jestli a popřípadě jak jste to vyřešili vy. Dík za odpověď.

Uživatelský avatar
cinkk
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 16, 2011 9:24 am
Bydliště: Hodonín

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#21 Nový příspěvek od cinkk »

Joskaa píše:Zdravím, mám stejný problém s řízením u 7211 (servo je dobrý - odzkoušený, čerpadlo je nové - tlak jsem měřil 1,1, kuláky jsou nový, ložiska na nápravě taky dobrý). Slyšel jsem, že by to mohlo být nádobkou... Tak se chci zeptat jestli a popřípadě jak jste to vyřešili vy. Dík za odpověď.
Zdar!
Pánové, vlastním Z 7011, v listopadu mi přestal chodit posilovač. Fajn, říkám, vyměním pístnici. Vzal jsem repas, nic posilovač nechodil. Koupil jsem novou pistnici. Furt nic. Změřil jsem tlaky, čerpadlo dávalo tlak jak má být. Koupil jsem pro jistotu i pojišťovák, furt nic nechodilo. Mám tam starou oválnou nádobu na olej, kamarád mi poradil, zkus prstem zastavit olej vracející se do nádoby. Kupodivu jsem jej prstem udržel. Pak říká, dej novou hadičku mezi nádobou a čerpadlem. Tak jsem koupil hadičku za 45 kačáku a jezdím jako pán, točím volantem jedním prstíkem.
Já osel jsem tu hadičku dal půl roku před tím novou, protože se mi strará nelíbila. Ne sací, ale tlakovou a ona se za chodu vcucávala a snižovala průtok na sání do čerpadla.
Proč vydržela skoro 6 měsíců mi není jasné. Takže drahé ponaučení, pojišťovák cca 900 + pístnice 6400 + nová hadička za 45 Kč. A moje nervy.

Kenny636
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 05, 2017 9:45 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#22 Nový příspěvek od Kenny636 »

Rád bych obnovil tohle téma.
Přetěsňoval jsem posilovač u své 6911 ale po namontování mi nejde seřídit tak aby mi kola zůstala rovně. Buď táhnou na nějakou stranu a nebo když už se mi podařilo je dát na prostředek a chtěl jsem zkusit zatočit volantem kola se rozkmitají a nejde to zastavit. A když to kmitání zkouším udržet volantem zatočí kola zase k jedné straně až nadoraz.
Zadní kostku jsem rozebranou neměl, pouze pístnici. Nevíte někdo čím by to mohlo být a jak to opravit? Předtím vše fungovalo bez problému, pouze tekl olej.
Pro lepší názornost video.... http://www.youtube.com/watch?v=PtEm_PvnozI
Díky za rady.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#23 Nový příspěvek od Atlan »

Blbo poskalane?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Kenny636
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 05, 2017 9:45 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#24 Nový příspěvek od Kenny636 »

Ale co blbě poskládané když jsem nic kromě pístnice nerozebíral? a na pístnici není nic co by se dalo složit blbě. Je to jen jeden závit.
Mohl by to dělat vzduch třeba? Ale mělo by se to odvzdušnit samo když bude pístnice v krajních polohách, ne?

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#25 Nový příspěvek od Viťa1 »

Pokud jsi ho měl rozdělaný povoloval jsi tu obímku co je na závitu pístnice tak jsi nejspíš špatně nastavil máš ji zašroubovanou pravděpodobně moc nebo málo pak to nejde taky jsem se s tím jebal kdysi než jsem na to přišel.... :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Kenny636
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 05, 2017 9:45 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#26 Nový příspěvek od Kenny636 »

Ano, tohle vím. tou pístnicí se šteluje aby kola držely na prostředku a nikam netáhli.
Ale i když to vystředím pístnicí na střed, chytnu za volant kola se rozkmitají a nejde to zastavit jinak než vypnutím motoru.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#27 Nový příspěvek od matisx »

kola pri serizovani musi byt ve vzduchu nesmi se dotykat zeme :-/ jestli i tak ,tak se nekde stala chyba skriply okrouzek :-/
zkusit to zatocit do obou krajnich mezi aby se natlakoval olej do cele pistnice

Kenny636
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 05, 2017 9:45 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#28 Nový příspěvek od Kenny636 »

Tak dnes jsem pístnici vyndal z uložení a seřídil jsem jí tak aby se nikam nepohybovala a držela v jedné poloze.
Potom jsem jí namontoval zpět na traktor ale bohužel zase dochází k rozkmitání kol a táhnutí na jednu nebo na druhou stranu. Ale nový poznatek poznatek ze dneška je, že když jsem se snažil volantem točit doleva posilovač začal táhnou sám doprava a naopak. Takže posilovač funguje jakoby obráceně, což už vůbec nechápu.
je to vidět i trochu na videu... https://www.youtube.com/watch?v=-kzKJC61th0

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#29 Nový příspěvek od Atlan »

Nedaju sa prehodit hadice alebo nejaky ventil opacne?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Posilovač řízení zetor 6911

#30 Nový příspěvek od matisx »

tu cast ta kostka jak to drzi k ridicim tycim a drzi na 4sroubech jsi nerozdelaval???
tam se musi hybat ten kloub kdyz je zdechlej motor a tocis volantem tak az 1cm dopredu a zase kdyz otocis volantem zpatky tak 1cm dozadu a kdyz volant pustis musi se to vratit na stred-vetsinou to nekdo rozdela a ty talirovy pruziny saklada spatne-uz jsem tak opravoval dve serva ze nesli ale poskladali spatne ty talirovky :-/
a nebo se povolila ve stredu ta tyc ktera ovlada to prepousteni oleje vevnitrku te pistnice-ta je tusim nasroubovana :-/

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“