přidání dávky nafty na čerpadle 6901

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

přidání dávky nafty na čerpadle 6901

#1 Nový příspěvek od kubik.brumik »

Zdravím nechal jsem si udělat vstřikovací čerpadlo. dělala to Renova Malec-Kadlec Měřín. Čerpadlo šlape parádně, neteče vše ok. Asi má nastavenou předpisovou dávku paliva, vůbec nekouří . Chtěl bych mu přidat naftu, vím jak se to dělá, ale nevím o kolik s tím pootočit? někdo mi radí o 1/4 kola někdo 2krát do kola. nezáleží mi na spotřebě. chtěl bych aby to jelo ale zase abych nekurvil motor :). O kolik podle vas s tím pootočit? :)

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: přidání dávky nafty na čerpadle 6901

#2 Nový příspěvek od Jarda-k »

Pokud se bavíme o přidání nafty povolením čudla, tak bych přidával postupně. Vytoč ho o jednu otáčku a pojezdi. Uvidíš jestli chce ještě přidat, nebo ne. Je dobrý si poznamenat o kolik jsi mu přidal.
Seškrcená dávka u čerpadel po opravě je běžná věc a na každým v práci musíme naftu přidat, protože šoféři jsou silně nespokojeni s výkonem motoru. :)

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: přidání dávky nafty na čerpadle 6901

#3 Nový příspěvek od matisx »

Mam cerpadlo ze 7201 motoru a cerpadlar rikal ze kdyz budu chtit pridat tak 1/4otacky musi stacit.
Jeden kamos tady na 69 co koupil tak ma asi pridany -jede to kouri cerne jako prase ale motor pry po opravne par let ale je bez tlaku oleje-jestli to ma souvislost -pry si pridali ze na plnou 9t vlecku to bylo slaby.
Na 9t je podle me 10540 a ne 6911 :-/
Takze s tim pridanim opatrne-ric jim ze chces horni hranici davky a pak si 1/4pridat a srat na to -kdy, nechces pulit motor

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: přidání dávky nafty na čerpadle 6901

#4 Nový příspěvek od Jarda-k »

Čtvrt otáčky ani nepoznáš.
A je fakt, že z opravy jsou ty čerpadla o dost seškrcenější v porovnávání s tím jak bylo nastavený čerpadlo na traktoru od nova na který nikdo nasahal.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: přidání dávky nafty na čerpadle 6901

#5 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Jarda-k píše:Čtvrt otáčky ani nepoznáš.
A je fakt, že z opravy jsou ty čerpadla o dost seškrcenější v porovnávání s tím jak bylo nastavený čerpadlo na traktoru od nova na který nikdo nasahal.
Ty máš ale pamatováka :shock:
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: přidání dávky nafty na čerpadle 6901

#6 Nový příspěvek od Jarda-k »

Nevím na co narážíš, ale před lety byly u nás v práci takový pokusy přejít na bionaftu a to sebou přineslo mimo jiných problémů nutnost vyměnit (nechat opravit) spoustu čerpadel.
A u některých novějších, většinou Z 77-11 a 72-11 byly čerpadla ještě původní, zaplombovaný. Po výměně čerpadla motor netahal, tak se prostě muselo přidat aby to jelo tak jako před výměnou.

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: přidání dávky nafty na čerpadle 6901

#7 Nový příspěvek od bigles »

Nedávno jsem taky nechával dělat čerpadlo a požadoval jsem od čerpadláře zvýšenou dávku nafty kvůli turbu, tak mi ji zvýšil a říkal že kdybych chtěl ještě zvýšit tak že tím čudlem přidávatnemám že mi po telefonu řekne co kde mám udělat, co přesně se má dělat nevím jelikož mi to přidání nafty od něj stačí :D

t7245
Příspěvky: 514
Registrován: pát led 11, 2013 6:39 pm
Bydliště: znojmo

Re: přidání dávky nafty na čerpadle 6901

#8 Nový příspěvek od t7245 »

Mam motor 6901 po go včetně čerpadla ale nekouří kde se na nem da přidat mluvite o cudlu kde ho najdu nejake foto dekuji.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: přidání dávky nafty na čerpadle 6901

#9 Nový příspěvek od red.bill »

On ani kouřit nemá(v tahu bude hulit každej motor) jestli chceš kouř měl sis pořídit parní lokomotivu to bys byl asi spokojenej...

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: přidání dávky nafty na čerpadle 6901

#10 Nový příspěvek od pavel sk »

t7245: :smich: :smich: :smich: 8) Co by iní dali zato, aby im to nedymilo. Ked chces aby to dymilo, tak dorob vstrekovanie nafty do vyfuku ako to mali tanky :smich:

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“