Zetor 8011 Strašne dymí a zle štartuje

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Zetetor12145
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 07, 2016 10:36 am
Bydliště: Bardejov

Zetor 8011 Strašne dymí a zle štartuje

#1 Nový příspěvek od Zetetor12145 »

Dobrý deň. Mam Zetor 8011 a vymenil som vstrekovacie čerpadlo ktoré je po repase . Následne traktor začal dymiť. Pri štartovaní dymí na bielo a potom na modro. A začal zle štartovať. Ďakujem za každé rady :)

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 8011 Strašne dymí a zle štartuje

#2 Nový příspěvek od buco »

záleži aký typ si tam namontoval či rovnaký ako predtým na 8011 môžu ísť dva typy kolieska 3 alebo 2-4. Treba skontrolovať predzápal podľa kapiláry. Tak zistíš či ti to nepáli až po hornej úvrati
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Zetor 8011 Strašne dymí a zle štartuje

#3 Nový příspěvek od UR1SK »

Napíšem to sem, aby som nezakladal novú tému.
Sused má 8011 a bol dnes za mnou, aby som mu pomohol. Tak reku mu hovorím, že napíšem na fórum tu mi poradia.
Traktor 8011 mu zle štartuje, elektrika aj štartér je OK. Palivové filtre, prívod nafty, odvzdušnenie, tesnosť palivovej sústavy OK. S predvstrekom sa nehýbalo, motor po naštartovaní ide normálne, nedymí netratí výkon. Teplý naštartuje hneď. Takisto hneď naštartuje po zapojení bloku na ohreve po tak 15 minútach ohrievania. Studený, no teraz je okolo 12-13°C nenaštaruje vôbec.
Podľa mňa je problém s automatickým predvstrekom.
Nikdy som to nemal rozobraté, neviem ako to funguje u kryštála. Ale chce odo mňa aby som mu s tým pomohol, nemám problém sa do toho pustiť, len potrebujem vedieť či sa to dá urobiť na čerpadle priamo na traktore alebo musí ísť čerpadlo von. Takže ak niekto robil predvstrek na kryšáli tak mi poraďte ako ho spraviť. Ďakujem.

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 8011 Strašne dymí a zle štartuje

#4 Nový příspěvek od buco »

veď odmontuj zátku z čerpadla na hrebeňovej tyči a skús či počas štartu vyjde von z čerpadla cca 5mm a viac vtedy je max. dávka čerpadla....predvstrek sa nastavuje rovnako ako na majore akurát cryštál má direu v bloku priemer 8mm za výmeníkom oleja schovaný pod rámom a zasuvaš ňou kolík do zotrvačníka, keď budeš otáčať motorom budú tam dve diery. Prvá po smere otáčania je predzápal druhá je HÚ
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Zetor 8011 Strašne dymí a zle štartuje

#5 Nový příspěvek od UR1SK »

Som za zle vyňadril. Nie predvstrek ale automatický štart. Predvstrek má dobrý. Dám teda dole tú zátku a kuknem na hrebeňovú tyč. Takže počas štartu keď motor točí, ju musí vytláčať vonku a keď motor chytí, musí ju vtiahnuť trocha naspäť?

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 8011 Strašne dymí a zle štartuje

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Ahoj. Skontroluj tiahla od rucneho plynu ci pri plnom pridani natiahnu aj tiahlo vstrekovacieho cerpadla na max. Ak to na max. davku v rucnom plyne nejde, tak predsuvnik vstreku neposunie tyc pre start. Pripadne by som este prekontroloval otvaraci tlak vstrekovacov.

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Zetor 8011 Strašne dymí a zle štartuje

#7 Nový příspěvek od UR1SK »

Už to ide. Neviem čo tomu bolo. Plný plyn išiel pridať. Dal som dole zátku z hrebeňovej tyče, ujčekovi som kázal popridávať naplno. Dačo tam skočilo, tyč vyliezla až von, zasunul som ju prstom nazad dnu, potom zas pridal, a tak som tú dierku vyprstoval a založil zátku nazad. Kryštál chytil na dve otáčky motora. Tak či to bolo dáko zaseknuté neviem. Ale hovoril, že v čerpadle bolo málo oleja a dolieval ho tak asi to mohlo byť tým, lebo hrebeňová tyč bola suchá.

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 8011 Strašne dymí a zle štartuje

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak si to napokon vyprstoval 8) :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: Zetor 8011 Strašne dymí a zle štartuje

#9 Nový příspěvek od gorannic »

Zdravím. Mám problém s mojou 8011.
Pri štarte nejde pretočiť motor, stlačím gombík absolútne nevládze pretočiť motor, max. tak o pol otáčky.
Batéria je OK, skúšal som aj prídavnú štart. káblami pripojiť - nepomohlo.
Štartéry som skúšal tri rôzne ks, jeden aj po repase - nepomohlo.
štart napriamo cez kontakty startéra - nepomohlo.
niečo v motore ?
na roztiahnutie lanom chytí hneď.

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Zetor 8011 Strašne dymí a zle štartuje

#10 Nový příspěvek od vladman »

Batéria je koľko Ah? Privodné káble skontroluj, aj celkovo ukostrenie, či to nie je zaoxidovane.....
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 8011 Strašne dymí a zle štartuje

#11 Nový příspěvek od Janci »

Ak to je 80ah ako mám ja, tak to je málo, v lete to pretočí ale v zime a na jesen uz tažsie, naštastie chyta na otočku ale stane sa že pretočí pol otáčky a pri štarte a viac nepotočí.
Zetor 4011

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“