otáčkoměr

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: otáčkoměr

#76 Nový příspěvek od Lukashil »

Pratele kdyby se zde nasel nekdo zrucnejsi nez ja, kdo by si troufnul udelat redukci aby na 3011 slo elektricke cidlo, myslim ze bych nebyl jediny zajemce jen ja.....

Zaroven tu mam prsa na 6911 kdyby mel nekdo zajem vymenit za prsa 7011 / 7211. Diky moc
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: otáčkoměr

#77 Nový příspěvek od Jozka »

Ahoj,
mám klasický problém s elektronickým otáčkoměrem na UŘ1. Otáčky jdou, motohodiny nepočítá. Čidlo dvouvývodové, otáčkoměr tří.
Po nastudování informací tady na fóru jsem zjišťoval, kde je chyba. Otáčkoměr jsem rozdělal a vypadá to, že krokový motor nedokáže otočit mechanismem s počítadlem. Motorek se točí, když není zatížený (odpojím převod k počítadlu). Jakmile chytnu výstupní šnek motorku mezi prsty, tak se přestane točit. Nemá na to sílu. Je to možné, že motorek je nějak poškozený (připálený) nebo je to běžná síla toho motorku?
Motorek se netočí plynule ale v krocích podle otáček motoru, to asi je správně, že?
Samotný motorek asi sehnat nepůjde. ?
Máte s tím někdo zkušenost? Díky

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
authorgang1
Příspěvky: 93
Registrován: ned pro 12, 2010 5:35 pm
Bydliště: Štítná nad Vláří

Re: otáčkoměr

#78 Nový příspěvek od authorgang1 »

Dobrý den, pročetl jsem si celé vlákno a mám opačný problém. Motohodiny mi to počítá, ale nefunguje otáčkoměr. Jak se dá prosím zjistit jestli je špatný budík nebo snímač otáček? Budík je tam původní mechanický.
Děkuji

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: otáčkoměr

#79 Nový příspěvek od thovt »

Když je mechanický tak mohl ztratit magnet magnetizmus.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: otáčkoměr

#80 Nový příspěvek od pavel sk »

No podla foto mechanicky nebude. Ked vymysleli ze na STK musi fungovat otackomer + pocitac mth, tak som to u nas riesil takmer cely mesiac. Na kazdom trakotore bolo KO furt nieco ine. Ak v snimaci na motore odyde ramienkovy spinac ovladany vackov tak nejdu motohodiny. Ak sa odlepy od hriadelky v snimaci magnet tak nejdu otacky co bolo moj pripad v mojom sluzobnom horale. Niekde v mojom vlakne spred 5 rokov som mal aj foto. V 99,5% ci je KO snomac alebo budik tak je to furt na vymenu.

Uživatelský avatar
authorgang1
Příspěvky: 93
Registrován: ned pro 12, 2010 5:35 pm
Bydliště: Štítná nad Vláří

Re: otáčkoměr

#81 Nový příspěvek od authorgang1 »

Já žádné foto nedával, to kolega předemnou. Mně jde o to jestli mám koupit nový snímač a nebo otáčkoměr, nebo oboje. Jde to nějak na čídle proměřit , že funguje a chyba je v otáčkoměru nebo naopak.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: otáčkoměr

#82 Nový příspěvek od pepanek »

Jestli si pamatuji dobře, stačí několikrát brnknout kontaktemna mth u čidla o fázi a musí naskočit mth. Pokud ano je vadný snímač- má gufero a já měl plný oleje. Pokud nic nedělá ani na propojování je otázka na otáčkoměr.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: otáčkoměr

#83 Nový příspěvek od Lukashil »

Kabelem brnkat o kostru.
Pro splneni pribyvani mth bez nutnosti realnosti pocitadla pouzit prerusovac na led blinkry s pevnym intervalem, a z nej ovladat spinaci rele, ktere bude na tomto kabelu stridave spinat a rozpinat kostru.
Mam to na mth v praci jako prenosnou sadu, pred stk necham tri dny pocitat na baterce pripojene na udrzovaci nabijecku a vyreseno.
Doporucuju napojit treba na svetla, at to zas nepricita moc ze jo :smich:
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
authorgang1
Příspěvky: 93
Registrován: ned pro 12, 2010 5:35 pm
Bydliště: Štítná nad Vláří

Re: otáčkoměr

#84 Nový příspěvek od authorgang1 »

Pánové asi si nerozumíme nebo to já nechápu, mě budík mth ukazuje, ale neukazuje otáčky.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: otáčkoměr

#85 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak to je tu v tom naozaj zmätok teraz :smich: Ten budik je pohanany od motora bowdenom??? Ale bo kablami elektricky??? Aj bowdenom cisto mechanicky, tak by som ho rozobral a pozrel sa na magnet a protibubienok. Rucicka je spojena s takym kovovym bubienkom v ktorom sa toci magneticky kotuc ktory je pohanany priamo od bowdenu od motora. Ten magnet rotaciou pohybuje tym bubienkom a rucickou. Moze byt ze mas odpadnuty ten magnet alebo ten bubienok.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: otáčkoměr

#86 Nový příspěvek od Lukashil »

Funkce elektrickeho budiku (vyzkouseno pouze na budiku se 4mi vyvody) se overi tak, ze se na svorku 30 na budiku privede 12v + a bud sz nebo m (neni co znicit kdyz se spletete) pripoji na - rucicka musi vyletet na 2200 otacek. Svorka 31 nezapojovat!

Pro overeni funkce mth je treba mit na svorce 31 -
Na svorce 30 + a opet sz nebo m (vyjde z predchoziho laborovani) rychle tukat hodnekrat o -
V budiku by melo byt slyset cvakani a po nekolika tuknutich poskocit mth pocitadlo

Funkci cidla (tri vyvody) jsem overoval tak, ze prostredni vyvod je zapojen na -
V ruce drzim 12v kontrolku se zarovkou, zarovku mam jednim koncem zapojenou na + na alternatoru a druhy kabel nejprve na jeden kontakt a pak druhy u cidla nastartovaneho motoru na volnobeh
Na vyvodu pro mth bude pomalu blikat
Na vyvodu pro otacky by mela svitit az shoret (pozor na pripadnou explozi zarovky, lepai uzavrena kontrolka)
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
authorgang1
Příspěvky: 93
Registrován: ned pro 12, 2010 5:35 pm
Bydliště: Štítná nad Vláří

Re: otáčkoměr

#87 Nový příspěvek od authorgang1 »

Lukashil píše: sob lis 19, 2022 1:15 pm Funkce elektrickeho budiku (vyzkouseno pouze na budiku se 4mi vyvody) se overi tak, ze se na svorku 30 na budiku privede 12v + a bud sz nebo m (neni co znicit kdyz se spletete) pripoji na - rucicka musi vyletet na 2200 otacek. Svorka 31 nezapojovat!

Pro overeni funkce mth je treba mit na svorce 31 -
Na svorce 30 + a opet sz nebo m (vyjde z predchoziho laborovani) rychle tukat hodnekrat o -
V budiku by melo byt slyset cvakani a po nekolika tuknutich poskocit mth pocitadlo

Funkci cidla (tri vyvody) jsem overoval tak, ze prostredni vyvod je zapojen na -
V ruce drzim 12v kontrolku se zarovkou, zarovku mam jednim koncem zapojenou na + na alternatoru a druhy kabel nejprve na jeden kontakt a pak druhy u cidla nastartovaneho motoru na volnobeh
Na vyvodu pro mth bude pomalu blikat
Na vyvodu pro otacky by mela svitit az shoret (pozor na pripadnou explozi zarovky, lepai uzavrena kontrolka)

Děkuji to jsem přesně potřeboval vedět 8)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: otáčkoměr

#88 Nový příspěvek od Lukashil »

Pratele, na bazosi uz je v poradi druhy zetor 50 super s otackomerem ze 7211.
Majitel je neochotny a nechce mi vyfotit, jak je to na motor nabastlene ale musi to nejak jit, opravdu zde mezi vami neni nikdo, kdo by se o to uz pokusil? Tak moc by mi pomohlo to nejak dostat na 3011, aby mi chodil elektricky otackomer....
Kdyby si nekdo troufl vyrobit nejakou redukci, verim, ze by mu lidi utrhali ruce, zvlast kdyz by v ni stacilo otocit hridelku a fungovalo by to i s opacnym problemem.. :-/
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: otáčkoměr

#89 Nový příspěvek od red.bill »

Bez převaření prsou to tam s žádnou redukcí nedostaneš, není tam moc místa... Takže zachovat původní kolínko a pak můžeš bastlit až se z tebe bude kouřit...

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: otáčkoměr

#90 Nový příspěvek od Pavel »

v poslednich destach bejval el otackomer a meli mali prsa nepasovalo by to

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“