otáčkoměr

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: otáčkoměr

#31 Nový příspěvek od pepanek »

staníkovi jsem poslal Sz, ale zkusím i zde
Mám tří vývodové čidlo Z 77 a k tomu 4 vývodový budík(30km max. 35). Samozřejmě nejdou mth tak jsem podle popisu rozebral čidlo, je ulomené to ramínko přerušovače za vačkou. Je jasné s tím mth nepůjdou, ale chtěl jsem zkusit i budík, abych neudělal špatný nákup. Připojil jsem 12v na drátek k budíku(sundaný z čidla) a mth nenaskakují, na druhém drátu běhá otáčkoměr na plno. Dělám zkoušku budíku dobře- zapojeno ma cca. 3 minuty a nic? Jinak díky za radu s guferem, je 15x7x6(5,5). Dále asi jenom se znovu zeptám,
moje třívývodové čidlo bez připojeného drátu na impulzy mth připojit na 3 vývodový budík bude počítat mth pokud bude elektronik?
Díky za radu :help:
Pepánek
Obrázek

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1223
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: otáčkoměr

#32 Nový příspěvek od kaja.h »

Motohodiny fungujou na základě impulzů od toho kontaktu na kostru!!!
Místo něj namontuj malý mikrospínač a je opraveno :)
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: otáčkoměr

#33 Nový příspěvek od CBS »

Ahoj, na budíku musíš mať pripojenú kostru (-) na 31, (+) na 30. Otáčkomer je v podstate voltmeter, veľkosť napätia medzi 31 a vývodom M zodpovedá výchylke ručičky otáčkomera. Motohodiny počíta impulzami na vývode Sz, vývod Sz sa spája s kostrou (31), ale na 0,01 Mth musí nabehnúť niekoľko impulzov už neviem koľko presne ale niečo medzi 13 - 25. Takže na odskúšanie počítadla musíš vývod Sz pripojiť na kostru až 13 (alebo viac) krát, aby na počítadle nabehlo 0,01 Mth.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: otáčkoměr

#34 Nový příspěvek od pavel sk »

Nedavno som toto riesil v mojom vlakne. Su tam foto aj schema zapojenia. V tom snimaci neni vela miesta na nahradenie toho pôvodneho mikro spinaca niecim inym. V robote mame väcsinou odpalene hlavne tie snimace pre motohodiny. Otacky ukazuje. Je to vlastne dynamo.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: otáčkoměr

#35 Nový příspěvek od pepanek »

Všem vám děkuji, ale ještě jednou- jak ozkouším budík jestli počítá mth- myslel jsem že když 100x se dotknu kabelem z čidla Sz +kabelu tak něco naběhne . A prd :-/
Jinak Pavle samozřejmě jsem se tebou inspiroval, ale ten spínač je rozpadlej.
Kaja.h- to se mi líbí možná až nějakej koupím tak ho tam zkusím nabastlit(mikrospínač)
CBS zkusím připojovat na - pol- nestane se nic budíku?
Ještě jednou díky 8)
pepanek

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: otáčkoměr

#36 Nový příspěvek od red.bill »

Na to aby ti to počítalo motohodiny musíš na budík zapojit + i -, a - se přerušovaně dotýkat vývodu pro motohodiny kontakt z hlavy nevím.

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: otáčkoměr

#37 Nový příspěvek od PEST »

Já se přidám s dotazem 7211, otáčkoměr do 25km/h konec červeného 30km/h otáčky jdou, motohodiny ne, když klepu kabelem na kostru motohodiny skáčou. Takže čidlo. Teď otázka má cenu to rozebírat nebo koupit novy čidlo? A jaké čidlo má tři konektory, jeden z prostredniho jde jen kablik na kostru pod šroub čidla. Do otáčkoměru dva dráty z čidla. Co mě trochu zarazilo pod konektor motohodin vede bokem čidla kablik z nějakého kondenzátoru na boku čidla? To tak má být? A čidlo je Teda 2 nebo 3 vyvodové, počítá se i kostra nebo ne? Nenašel jsem na netu vzhledově stejné čidlo, ale to je asi inovace. Díky

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: otáčkoměr

#38 Nový příspěvek od pavel sk »

Kup novy snimac. Stary ma odpaleny spinac pre motohodiny a do toho nekupis nic.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: otáčkoměr

#39 Nový příspěvek od pepanek »

Takže nakonec PEST mi potvrdil že je v pytli i budík. Tomu nic nenaskakuje ať připojuji+ nebo -.
Budík je v traktoru namontován a otáčkoměr funguje.
2600,- za to že mi půjdou motohodiny díky :evil:

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: otáčkoměr

#40 Nový příspěvek od red.bill »

Jen pro pořádek jak jsi to měl při tom testu zapojený?

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: otáčkoměr

#41 Nový příspěvek od pepanek »

Otáčkoměr v palubce funguje, tam jsem nic neměnil a sundal jsem čidlo- to na počítání motohodin rozlámané, vyčistil nové gufero a zavřel. kabel z čidla Sz jsem vzal na + a 100x jsem s ním dotknul, počítadlo nic, tosamé sem se dotknul - 100x a taky nic :vztek:

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: otáčkoměr

#42 Nový příspěvek od red.bill »

Měl jsi při tom puštěný klíček?

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: otáčkoměr

#43 Nový příspěvek od pepanek »

Klíček mě taky napadl, otáčkoměr se točil...

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: otáčkoměr

#44 Nový příspěvek od red.bill »

Otáčkoměr půjde i bez klíčku tomu stačí jen kostra u budíku a kabel od čidla. Motohodiny tam si nejsem úplně jistý. 100% potřebují + a nevím jestli musí být i - u budíku. Funkční budík tu mám ale nemám tu zdroj abych to vyzkoušel.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: otáčkoměr

#45 Nový příspěvek od pepanek »

Já myslím že PEST výše to taky zkoušel jako já a hodiny mu skákali tak asi mám i ten budík v riti :vztek:

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“