otáčkoměr

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčkoměr

#16 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Já mám teda na snímač přivedený + od baterky (od klíčku) a z něj drátek s impulsem k otáčkoměru. A otáčkoměr je jen + od klíčku, kostra a onen impuls od snímače. Toť celé zapojení.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

kubak
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 22, 2015 5:57 pm
Bydliště: Brno

Re: otáčkoměr

#17 Nový příspěvek od kubak »

Na schématu je kostra na motor a z ní ještě kabel k otáčkoměru asi ten volnej drátek zkusím zapojit na tu kostru. Ono právě elektriku dělal děda, protože tomu já moc nehovím. elektrika byla tak v žalostným stavu .... všechno odopojený a teď ještě jsme ho předělávali na cabrio takže všude dráty..... no však to znáte :) no nakonec to děda nějak zapojil ale říkal že už na to nešáhne :smich:

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: otáčkoměr

#18 Nový příspěvek od staník »

Jen poslední připomínka - pokud máš ukostřený - pól jako že asi ano tak platí že 31 je kostra a 30 je + pól. To číslo 31 je na snímači otáček uprostřed

https://www.google.cz/search?q=%C4%8Did ... UzZOMuM%3A

Nevím jak to přesně máš zapojený ty ale já to dělám takto.
Možná to mám blbě ale funguje mi to :smich:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

kubak
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 22, 2015 5:57 pm
Bydliště: Brno

Re: otáčkoměr

#19 Nový příspěvek od kubak »

Tak vám všem děkuju za rady už bych to měl zvládnout díky 8)

kubak
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 22, 2015 5:57 pm
Bydliště: Brno

Re: otáčkoměr

#20 Nový příspěvek od kubak »

majkl.fiat píše:Já mám teda na snímač přivedený + od baterky (od klíčku) a z něj drátek s impulsem k otáčkoměru. A otáčkoměr je jen + od klíčku, kostra a onen impuls od snímače. Toť celé zapojení.
Já to mám + k otáčkoměru , kostra - , zelenej drátek kterej de do snímače a ten je ukostřenej toť vše a pořád zlobí :-/

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčkoměr

#21 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Protože do snímače musíš přivést +, a druhý vývod do otáčkoměru, v tvém případě zelený drát ;-)

Ještě jaký máš ten nový otáčkoměr? S digitálním displejem na MTH? nebo mechaniku. Mechanika si myslím že není tak citlivá a pobere i jiné nebo horší zapojení. Digitál je citlivější co pozoruju u sebe. Taky mám nový otáčkoměr a tomu už vadí i slabší baterka.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

kubak
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 22, 2015 5:57 pm
Bydliště: Brno

Re: otáčkoměr

#22 Nový příspěvek od kubak »

Ahoj ten + drát ale už není kam zapojit je tam konektor na kostru a na zelenej drát toť vše(je to ten s dvěma konektorama). A otáčkoměr mám s digi displejem, ale motohodiny ukazuje. Ještě zkusím jak tu někdo psal že je slabá kostra tak zkusím natáhnout z otáčkoměru k snímači kostru a uvidím.

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčkoměr

#23 Nový příspěvek od majkl.fiat »

JJ, zkusit to můžeš. Já mám na čidlo jen na jeden kontakt + od baterky a druhý jde do otáčkoměru. Kostru na čidle vubec nemám. A otáčkoměr jak jsi psal +, - a impuls.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

kubak
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 22, 2015 5:57 pm
Bydliště: Brno

Re: otáčkoměr

#24 Nový příspěvek od kubak »

Díky za rady močná to zkusím přepojit jak to máš
8)

kubak
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 22, 2015 5:57 pm
Bydliště: Brno

Re: otáčkoměr

#25 Nový příspěvek od kubak »

Ahoj problém vyřešen bylo to otáčkoměrem :wink: tím že byl jen do 30km/h to ukazovalo jakoby víc dal sem 35km/h a je to v pohodě jinak díky všem za rady

kolca
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 21, 2010 6:24 pm

Re: otáčkoměr

#26 Nový příspěvek od kolca »

Chlapi, mám taky problém s otáčkoměrem, ale potom co jsem přečetl toto téma z toto nejsem stejně chytrej.
Na úvod: mám 7245 s rychlostí 30km/h. Měl jsem tam otáčkoměr do 25 km/h (resp. 30 pokud berete konec červenýho) a čidlo na 3 vývody. Ani čidlo ani otáčkoměr nešel. Koupil jsem nový otáčkoměr s digi displejem na 3 kontakty s rychlostí 30 km/h (resp. 35 do konce červenýho) a k tomu 2 vývodový čidlo. Zapojení je banální: do otáčkoměru + a - a M z čidla a čidlo M drát a + z baterie.
Světe div se otáčkoměr běží, ale ukazuje na volnoběh cca 1500 otáček a samozřejmě i motohodiny nabíhají rychleji - páč ukazuje víc než je realita. Udělal jsem si kabeláž samostatnou jen na čidlo a otáčkoměr (pro vyloučení přechoďáku atd) a výsledek je stejný. Stále ukazuje víc. jak psal někdo v tématu, pomohla výměna za 35 km/h otáčkoměr - ale podle mě je to ten co mám já a pokud je stejný čidlo - jako že je pro všechny nové provedení tak není důvod proč se to takto chová. Napadá Vás něco?

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: otáčkoměr

#27 Nový příspěvek od CBS »

Zdravím páni, je tu niekto, kto sa v tejto problematike traktormetrov vyzná aj trocha viac do hĺbky?
Potrebujem vyriešiť problém s počítadlom mth na 7211. Otáčky ukazuje v norme, až na občasný úlet ručičky za roh, ale nápočet mth je len približne polovičný. K traktoru som sa ešte nedostal, ale zohnal som dva traktormetre (4 vývodové) a jedno čidlo (3 vývodové) a mám v tom trocha zmätok.
Budem trocha obšírnejší, možno to niekomu pomôže pri hľadaní porúch. 8)
Vývod čidla Sz je cca 10 otáčok hriadeľky spojený s kostrou (31) a cca 10 otáčok rozpojený čo zodpovedá jednému impulzu za 20 otáčok hriadeľky.
Vývod čidla M proti kostre (31) je výstupom alternátora a indukuje striedavé napätie, pri pretáčaní rukou cca 0,5 V
Prvý traktormeter GANZ č. 38004818004 - 8503, 2200 ot zodpovedá rýchlosť 25 km/h. Požítadlo mth poterbuje na 0,01 mth 28 impulzov, čo znamená že 1h = 1mth pri 1866 ot/min.
Druhý traktormeter GANZ č. 38004818013 - 8903, 2200 ot zodpovedá rýchlosť 35 km/h. Obe počítadlá majú okrem stupnice rýchlosti ostatné stupnice zhodne delené (PTO 540, PTO 1000, ot/min) čo ma prekvapilo je že počítadlo mth potrebuje na 0,01 mth iba 23 impulzov čo znamená že 1h = 1mth pri 1533 ot. Tomuto rozdielu celkom nerozumiem. Literatúra uvádza že 1mth = 1h pri menovitých (nominálnych) otáčkach, ktoré by mali zodpovedať trvalému výkonu motora.
Pri premeraní otáčkomerov som k zásadným rozdielom neprišiel, vzhladom na to že sa jedná o informatívne meradlo. Meral som pri jednosmernom napätí hodnoty napätia, ktoré zodpovedajú určitým otáčkam prvý & druhý otáčkomer: 500 - 2,7 & 2,4V; 1000 - 4,9 & 4,2V; 1500 - 6,9 & 6,7V; 2000 - 9,0 & 8,7V; 2500 - 11,2 & 10,5.

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: otáčkoměr

#28 Nový příspěvek od kugva »

nevím jak u novějších ale u 2011,3011,4011 je jedna motohodina 96000 otáček motoru za hodinu což je za minutu 1600 ot/min

juradu
Příspěvky: 26
Registrován: stř bře 12, 2014 7:48 am
Bydliště: Opava

Re: otáčkoměr

#29 Nový příspěvek od juradu »

chlapi prosím ,můžete mě poradit? mám 3 vývody na čidle otáček, a čtyři vývody na otáčkoměru, můžete mi prosím poradit jak to zapojit?
1 vývod z čidla jsou otáčky, druhý motohodiny a třetí kostra?
díky
ZETOR 7745

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: otáčkoměr

#30 Nový příspěvek od staník »

Spojíš svorky Sz a M mezi snímačem a otáčkoměrem podle písmen. Na čidlo přivedeš kostru na střed na svorku 31. Na budíku kostru na 31 a proud od svorky 54 to znamená + pól .
Je to tady popsaný, asi pro přesnost má být spojená kostra na čidle s kostrou na budíku kablíkem a ne masou .
Taky pořád sháním dva ty držáky konektorů co jsou na zadní straně budíku. Nebo celej nefunkční budík na díly.
Tady to popisuju: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 82&t=81958
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“